Справа №489/1391/21
Провадження №3/489/967/21
іменем України
13 травня 2021 року м.Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду м.Миколаєва Кирильчук О.І., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, водія маршрутного таксі №16 МПП «ТФТ», який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія АА №084384 від 11.03.2021 року, 11.03.2021 року, о 08 год. 38 хв., в м.Миколаїв, Інгульський район, вул.Космонавтів, 71, водій ОСОБА_1 маршрутного таксі №16 (маршрутного сполучення), РУТА20 державний номерний знак НОМЕР_1 перевозив пасажирів в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, чим порушив п.п.8 пункту 3 постанови КМУ від 09.12.2020 року №1236.
ОСОБА_1 обставини викладені в протоколі заперечував, суду пояснив, що кількість пасажирів не перевищував.
Частиною 1 статті 44-3 КУпАП встановлена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно - гігієнічних, санітарно - протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до абзацу першого підпункту 8 пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 року, зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 року №104 на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, забороняється здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення, окрім іншого зазначаються: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків, якщо вони є; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно положень ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Протокол серії АА №084384 від 11.03.2021 року складено в порушення вимог ст.256 КУпАП - не зазначено, яку межу в кількості перевезення пасажирів перевищив ОСОБА_1 та яка кількість сидячих місць для перевезення пасажирів встановлена у транспортному засобі марки РУТА20 державний номерний знак НОМЕР_1 , яким реєстраційним документом визначена кількість місць для перевезення пасажирів у даному транспортному засобі, відсутня інформація щодо свідків вчиненого правопорушення (їх анкетні дані, адреса проживання, письмові пояснення), зазначеними особами протокол не підписаний. Наданим суду відеозаписом з нагрудного відеореєстратора поліцейського, який є додатком до протоколу, не зафіксовано здійснення дорожнього руху транспортним засобом марки РУТА20 державний номерний знак НОМЕР_1 та не встановлено факту перевезення пасажирів в кількості більшій ніж місць для сидіння. Тобто, факт порушення ОСОБА_1 підпункту 8 пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 року, не знайшов свого підтвердження в суді, оскільки відсутні докази перевищенням кількості сидячих місць під час здійснення водієм перевезення пасажирів. Будь-яких інших належних доказів суду не надано.
Статтею 62 Конституції України визначено, що вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належним чином, а не ґрунтуватися на припущеннях.
Враховуючи відсутність належних та допустимих доказів вчинення правопорушення, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.221, 247 п.1 ч.1, 278, 283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
постановив:
Закрити справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , передбачене ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Миколаєва.
Суддя