Ухвала від 05.05.2021 по справі 488/1450/21

КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА

Справа № 488/1450/21

Провадження № 2/488/1218/21 р.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

05.05.2021 року м. Миколаїв

Суддя Корабельного районного суду міста Миколаєва Лазарева Г.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділ ідеальної частки в натурі у житловому будинку,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до суду із вказаним вище позовом, в якому просить припинити право спільної часткової власності та виділити йому в натурі 13/16 частини житлового будинку, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , які складаються з: частини житлового будинку літ. "А-1", загальною площею 22,6 кв.м., житловою площею 16,8 кв.м., а саме такими приміщеннями: 13/16 частини коридору 1-1, площею 3,0 кв.м., 13/16 частини коридору 1-2, площею 2,8 кв.м., житлова кімната 1-4, площею 16,8 кв.м., літня кухня літ. "Б", погріб літ. "Д", сарай літ. "З", сарай літ. "К", сарай літ. "П", вбиральня літ. "Л", душ літ. "М", навіс літ. "Н", 13/16 частина замощення № І, 13/16 частина воріт № 2, 13/16 частина огорожі № 3, огорожа № 4, огорожа № 5, басейн № 6, а відповідачу виділити в натурі 3/16 частини житлового будинку, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , які складаються з: частини житлового будинку літ. "А-1", загальною площею 16,1 кв.м., житловою площею 14,7 кв.м., а саме приміщення: 3/16 частина коридору 1-1, площею 0,7 кв.м., частина коридору 1-2, площею 0,7 кв.м., житлова 1-3, площею 14,7 кв.м., сарай літ. "П", 3/16 частини замощення № І, 3/16 частини воріт № 2, 3/16 огорожі № 3.

Позовна заява та додані до неї матеріали дають підстави для прийняття їх до розгляду та відкриття провадження у даній справі. Вказана справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ч.3 ст. 274 ЦПК України, і її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження. Тому справу слід прийняти до провадження, і з метою виконання вимог, передбачених ч.1 ст. 189 ЦПК України призначити підготовче засідання по справі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 187, 189 ЦПК України, суддя,

УХВАЛИЛА:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виділ ідеальної частки в натурі у житловому будинку.

Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання у приміщенні Корабельного районного суду м. Миколаєва (54051, м. Миколаїв, вул. Самойловича 20-а, зал № 8) на 16.07.2021 року на 09 годину 50 хвилин.

Копію даної ухвали, копію позовної заяви та доданих документів, надіслати учасникам справи.

Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. Роз'яснити відповідачу, що у зазначений строк він мають право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які, можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідачі зобов'язані надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву він має право пред'явити зустрічний позов.

Роз'яснити позивачу, що він має право у 5-денний строк з дня отримання відзиву відповідача, подати суду відповідь на відзив, у порядку визначеному ст. 179, ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Інші учасники справи мають право надати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження, якщо судом не було встановлено інший строк.

Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив (у разі його надіслання позивачем) для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Роз'яснити учасникам справи, що вони можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/fair/.

Ухвала може бути оскаржена лише у зв'язку з порушенням правил підсудності в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її винесення.

В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Г.М. Лазарева

Попередній документ
96848225
Наступний документ
96848227
Інформація про рішення:
№ рішення: 96848226
№ справи: 488/1450/21
Дата рішення: 05.05.2021
Дата публікації: 14.05.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Корабельний районний суд м. Миколаєва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (16.07.2021)
Дата надходження: 30.04.2021
Предмет позову: про припинення права спільної часткової власності та виділ в натурі частки із спільного майна
Розклад засідань:
16.07.2021 09:50 Корабельний районний суд м. Миколаєва