Справа № 348/739/21
12 травня 2021 року м. Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Грещук Р.П. розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення поліції №3 Синельніківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, жителя АДРЕСА_1 , працює ФОП, громадянина України,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 160 КУпАП, -
06.04.2021 року від Відділення поліції №3 Синельніківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області до Надвірнянського районного суду надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 160 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №121425 від 24.03.2021 року вбачається, що 24.03.2021 року о 09 год. 30 хв. ОСОБА_1 здійснював торгівлю з рук промисловими товарами, а саме одягом на літньому майданчику біля будинку №12Б по вул. Горького м. Першотравенська, чим своїми діями порушив чинне законодавство, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст. 160 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно п.2 ч.1 ст.278 КУпАП, суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
У відповідності до ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В протоколі про адміністративне правопорушення, складеному відносно ОСОБА_1 24.03.2021 року повністю не розкрито фабулу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 160 КУпАП, яка передбачає торгівлю з рук у невстановлених місцях промисловими товарами, а саме не зазначено, що останній торгував у невстановленому місці.
Також з протоколу про адміністративне правопорушення не вбачається, яким чином та/або на підставі яких документів було встановлено, що місце, де здійснював торгівлю ОСОБА_1 є невстановленим для торгівлі, оскільки до матеріалів справи не долучено рішень, якими затверджено перелік торговельних місць, або документів органу місцевого самоврядування про приналежність вказаної у протоколі ділянки до місця, де заборонено «стихійну торгівлю».
Крім того, до матеріалів справи не долучено акт опису предметів торгівлі та їх кількості, що унеможливлює в подальшому вирішити питання щодо їх конфіскації.
Суд не повинен самостійно збирати інформацію, яку необхідно збирати особам, які складають протокол про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року(зі змінами та доповненнями) визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.
Враховуючи наведене, вважаю за необхідне повернути адміністративні матеріали для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 7,245,251,254,278,279,256, 268,283 КУпАП України, суддя, -
пОСТАНОВИВ:
Адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 160 КУпАП повернути Відділенню поліції №3 Синельніківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Грещук Р.П.