Рішення від 07.05.2021 по справі 932/6482/20

Справа № 932/6482/20

Провадження № 2-о/932/140/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2021 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

у складі: головуючого судді Кудрявцевої Т.О.

з участю присяжних Часник В.І., Лебедь О.М.

при секретарі Скопа А.А.

за участю заявника ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпро цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Адміністрація Шевченківського району Дніпропетровської міської ради, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, -

ВСТАНОВИВ:

09 червня 2020 року заявник ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою, в якій просить визнати недієздатною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановити над нею опіку та призначити її опікуном ОСОБА_1 . В обґрунтування заяви зазначає, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є її матір'ю, є особою дуже похилого віку, яка за станом здоров'я не розуміє своїх дій та не може ними керувати, не може себе обслуговувати та потребує встановлення опіки. Вона проживає разом з нею і перебуває на повній її опіці, оскільки повністю не здатна до самообслуговування.

У судовому засідання заявник, заявлені вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.

Представник заінтересованої особи у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.

Вислухавши заявника, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Згідно ч. 1 ст. 41 ЦК України над недієздатною фізичною особою встановлюється опіка.

Відповідно до свідоцтва про народження Серії НОМЕР_1 , заявник ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_2 .

Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров'я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

На підставі наведеного ухвалою суду від 21 грудня 2020 року по справі було призначено судово-психіатричну експертизу.

Згідно висновку судово-психіатричного експерта № 11 від 27 січня 2021 року, ОСОБА_2 страждає на хронічний стійкий психічний розлад у формі судинної деменції з психотичними симптомами. За своїм психічним станом в теперішній час іспитована не може розуміти значення своїх дій та керувати ними.

Згідно ч. 1 ст. 60 ЦК України суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Відповідно до подання від 24.03.2021 року №4/4-30 Адміністрація Шевченківського району Дніпровської міської ради, вважає за доцільне призначення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , опікуном над матір'ю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 300 ЦПК України суд, ухвалюючи рішення про визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.

З огляду на наведене, суд вважає за можливе визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною та призначити її опікуном ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно ч. 1 ст. 40 ЦК України фізична особа визнається недієздатною з моменту набрання законної сили рішенням суду про це.

Крім того, за приписами ч. 5 ст. 300 ЦПК України рішення суду після набрання ним законної сили надсилається судом органу опіки та піклування, органам ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання фізичної особи.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 29, 76, 89, 293, 294, 295-300, 315, 319 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - недієздатною.

Встановити над ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , опіку та призначити її опікуном ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка проживає в АДРЕСА_1 .

Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Т.О. Кудрявцева

Присяжні В.І.Часник

О.М.Лебедь

Попередній документ
96845444
Наступний документ
96845446
Інформація про рішення:
№ рішення: 96845445
№ справи: 932/6482/20
Дата рішення: 07.05.2021
Дата публікації: 14.05.2021
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Шевченківський районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:; про визнання фізичної особи недієздатною
Розклад засідань:
21.12.2020 14:00 Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
21.12.2020 14:30 Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
05.03.2021 10:00 Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
30.03.2021 13:00 Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
16.04.2021 09:30 Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
07.05.2021 13:30 Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Учасники справи:
головуючий суддя:
КУДРЯВЦЕВА Т О
суддя-доповідач:
КУДРЯВЦЕВА Т О
заінтересована особа:
Виконавчий комітет Шевченківської районної у місті Дніпрі ради
заявник:
Білоус Любов Василівна