Постанова від 13.05.2021 по справі 154/1294/21

154/1294/21

3/154/590/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2021 року. Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Вітер І.Р., розглянувши матеріали, які надійшли від Володимир-Волинського РВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання АДРЕСА_1 , за ст.89 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

26 квітня 2021 року з Володимир-Волинського РВП ГУНП у Волинській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 628143 від 06 квітня 2021 року, складений щодо ОСОБА_1 за ст.89 КУпАП.

За змістом протоколу, 03 квітня 2021 року ОСОБА_1 здійснив вогнепальне поранення собаці, що завдало тварині фізичного болю та страждань, чим здійснив правопорушення у сфері охорони природи.

Відповідно до ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Вказані дії орган, який розглядає справу повинен вчинити для всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, суд дійшов висновку про їх повернення для належного оформлення з таких підстав.

Всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи вимагає від уповноваженого органу (посадової особи) насамперед повного дослідження доказів, на основі яких встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні (ст.251 КУпАП), здійснити всебічну й неупереджену оцінку цих доказів (ст.252 КУпАП), встановити наявність обставин, що пом'якшують (ст. 34 КУпАП) чи обтяжують (ст.35 КУпАП) відповідальність, з'ясувати чи здійснюється провадження в межах строків накладення адміністративного стягнення (ст.38 КУпАП), з'ясувати чи заподіяно майнову шкоду вчиненим правопорушенням, чи є можливість передати матеріали справи на розгляд громадських організацій чи звільнити від відповідальності через малозначність правопорушення (статті 21, 22 КУпАП).

Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Стаття 89 КУпАП містить три частини, проте у протоколі ВАБ № 628143 від 06 квітня 2021 року не зазначено за якою із частин ст.89 КУпАП притягується ОСОБА_1 .

Суд позбавлений права самостійно кваліфікувати дії правопорушника, оскільки, діючи таким чином, неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Положення ч.2 ст.7 КУпАП вказують на те, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

За таких умов та враховуючи, що протокол про адміністративне правопорушення складено не правильно, відтак справа про адміністративне правопорушення має бути повернута до Володимир-Волинського РВП ГУНП у Волинській області для подальшого доопрацювання та направлення її для розгляду в межах строків накладення адміністративного стягнення.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 256, 276, 278 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Повернути до Володимир-Волинського районного відділу поліції ГУНП у Волинській області протокол про адміністративне правопорушення за ст.89 КУпАП відносно ОСОБА_1 для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: (підпис)

Згідно з оригіналом.

Суддя Володимир-Волинського міського суду І.Р.Вітер