Постанова від 11.05.2021 по справі 127/8246/21

Справа № 127/8246/21

Провадження № 3/127/2583/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.05.2021 м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Бессараб Н.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої адміністратором-барменом кафе «Смерека», за ст. 44-3 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП №137467 від 20.03.2021 року встановлено, що 20.03.2021 року о 21.30 год. в м. Вінниці, по вул. Магістратській, 160 у закладі громадського харчування «Смерека» адміністратор-бармен ОСОБА_1 здійснила розміщення відвідувачів закладу більше 4 чоловік за одним столиком, чим порушила вимоги п.11 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 року.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнала, просила справу закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.

Згідно із ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Він криє в собі: а) об'єкт; б) об'єктивну сторону; в) суб'єкт; г) суб'єктивну сторону. За відсутності хоча б однієї з ознак означає відсутність складу в цілому.

Статтею 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Слід звернути увагу на те, що вказана стаття має бланкетний характер та відсилає до правил та норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП №137467 від 20.03.2021 року встановлено, що він складений відносно ОСОБА_1 , яка здійснила розміщення відвідувачів закладу більше 4 чоловік за одним столиком.

Матеріали справи складаються з самого протоколу адміністративне правопорушення серії ГП №137467 від 20.03.2021 року та рапорту працівника поліції ОСОБА_2 .

Відповідальність за порушення зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення карантинних обмежень може нести виключно спеціальний суб'єкт - фізична особа, що здійснює господарську діяльність та зареєстрована як підприємець, або посадова особа суб'єкта господарювання - юридичної особи.

Наданими ОСОБА_1 доказами підтверджується, що вона з 17.06.2019 року прийнята на роботу на посаду бармена-офіціанта на 0,5 ставки в ТОВ "Трансфер", місце здійснення господарської діяльності цього товариства за адресою: м. Вінниця, вул. Магістратська, 160, керівник ТОВ "Трансфер" - ОСОБА_3 .

Доказів того, що ОСОБА_1 є суб'єктом господарювання (фізична особа-підприємець) або посадовою особою (директором) суб'єкта господарювання - юридичної особи, що здійснює господарську діяльність в закладі громадського харчування « ІНФОРМАЦІЯ_2 », матеріали справи не містять.

Оскільки ОСОБА_1 є найманим працівником в ТОВ "Трансфер" і не є суб'єктом господарювання (фізична особа-підприємець) або посадовою особою (директором) суб'єкта господарювання - юридичної особи, що здійснює господарську діяльність в закладі громадського харчування « ІНФОРМАЦІЯ_2 », тому вона не може бути спеціальним суб'єктом адміністративного правопорушення.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що матеріалами справи не доведено наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.

Керуючись ст. 44-3, 247, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, закрити в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: