12.05.2021 р. Справа № 914/973/19
За позовом:Заступника керівника Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області, Львівська обл., м. Дрогобич
до відповідача-1:Дрогобицької міської ради, Львівська обл., м. Дрогобич
до відповідача-2:Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, Львівська обл., м. Дрогобич
до відповідача-3:ОСОБА_1 , Львівська обл., м. Дрогобич
за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів: ОСОБА_2 , Львівська обл., м. Дрогобич
про:визнання недійсним та скасування рішення органу місцевого самоврядування, визнання договору купівлі-продажу недійсним
Суддя - Р.В. Крупник
Представники сторін не викликалися
Рішенням Господарського суду Львівської області від 02.04.2021р. у справі №914/973/19 позов задоволено повністю, визнано незаконним та скасувати пункт 1 рішення Дрогобицької міської ради №502 від 15.12.2016 «Про включення в перелік об'єктів комунальної власності, що підлягають приватизації шляхом викупу» в частині включення до переліку об'єкта, що підлягає приватизації шляхом викупу - нежитлового приміщення площею 52,4 кв.м. на АДРЕСА_1 ; визнано недійсним договір купівлі-продажу нежитлового приміщення шляхом викупу від 07.09.2017, загальною площею 52,4 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 , укладений між Виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради та ФОП Савшак Мар'яною Ігорівною; стягнуто з ОСОБА_1 на користь Львівської обласної прокуратури 960,50 грн. судового збору.
Рішення Господарського суду Львівської області від 02.04.2021р. у справі №914/973/19 набрало законної сили 06.05.2021р.
На адресу суду від Львівської обласної прокуратури надійшло клопотання про повернення судового збору у справі №914/973/19 (вх. №1558/21 від 13.04.2021р.), у якому прокурор просить суд повернути Львівській обласній прокуратурі з Державного бюджету України 5725,56 грн. судового збору.
Розглянувши подане клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 1, ч. 5 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом. Повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
Враховуючи те, що при поданні позовної заяви у справі органом прокуратури було сплачено 9567,56 грн. судового збору, в т.ч. 5725,56 грн. судового збору за майновою вимогою про повернення приміщення, разом з тим, у заяві про усунення недоліків позовної заяви прокурор просив залишити без розгляду позовну вимогу про повернення приміщення (відтак з урахуванням вказаної заяви, предметом спору являлося визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсним договору), Львівській обласній прокуратурі підлягає поверненню з Державного бюджету України 5725,56 грн. судового збору, як такого, що був внесений у більшому розмірі.
Керуючись ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, ст. 7 Закону України «Про судовий збір», суд -
1. Повернути Львівській обласній прокуратурі (79005, м. Львів, пр. Шевченка, буд. 17/19; код ЄДРПОУ 02910031) з Державного бюджету України 5725,56 грн. судового збору, який був сплачений згідно платіжного доручення №833 від 02.05.2019р.
2. Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню.
Суддя Крупник Р.В.