Ухвала від 11.05.2021 по справі 908/269/21

номер провадження справи 5/20/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

11.05.2021 Справа № 908/269/21

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі: судді Проскурякова К.В., при секретарі Соколові А.А., розглянувши матеріали справи

За позовом: Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії Херсонського обласного управління АТ "Ощадбанк" (73000, м. Херсон, вул. Суворова, буд. 26; код ЄДРПОУ 02766367)

До відповідача-1: Підприємства об'єднання громадян "Агропристань" Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Велід" (69035, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 129; код ЄДРПОУ 36904419)

До відповідача-2: Приватного підприємства "Торговий дім "Агропродсіті" (69035, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 129, оф. 206; код ЄДРПОУ 41134200)

До відповідача-3: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ; дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 ; паспорт серії НОМЕР_2 виданий 16.06.1999 Вільнянським РВ УМВС України в Запорізькій області)

про солідарне стягнення заборгованості за договором кредитної лінії № 119.10-10/195 від 19.09.2019 у розмірі 1 317 720,83 грн.

За участю представників сторін:

Від позивача: Савченко К.Г., довіреність №2219 від 10.07.2020 р.

Від позивача: Щепаняк Ю.М., довіреність №2216 від 10.07.2020 р.

Від відповідача-1: не з'явився

Від відповідача-2: не з'явився

Від відповідача-3: Мормуль П.В., ордер АР № 1042872 від 19.04.2021, посвідчення ЗП001274 від 28.04.2017, адвокат;

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 19.04.2021 № 908/269/21 (суддя Проскуряков К.В.) продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів до 23.05.2021, розгляд справи у підготовчому засіданні відкладено на 11.05.2021 о 15 год. 00 хв. з повідомленням (викликом) сторін. Запропоновано сторонам здійснити відповідні процесуальні дії, явку представників сторін у судове засідання визнано обов'язковою.

Також, ухвалою від 19.04.2021 задоволено усне клопотання Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії Херсонського обласного управління АТ "Ощадбанк" про забезпечення проведення наступного судового засідання в режимі відеоконференції. Судове засідання, призначене на 11.05.2021 о 15 год. 00 хв. вирішено проводити в режимі відеоконференції та доручено Херсонському окружному адміністративному суду (73027, м. Херсон, вул. Філатова, буд. 29) забезпечити проведення відеоконференції у справі №908/269/21, розгляд якої відбудеться 11.05.2021 о 15 год. 00 хв. в приміщенні Господарського суду Запорізької області в залі судового засідання №200 (корпус 1).

11.05.2021 о 14 год. 50 хв. через відділ документального забезпечення господарського суду Запорізької області від ОСОБА_1 надійшов відзив на позовну заяву № б/н від 11.05.2021 (вх. № 9411/08-08/21 від 11.05.2021), згідно якого відповідач-3 заперечив проти позовних вимог у повному обсязі та просить суд в задоволенні позову відмовити.

Відповідно до ч. 1 ст. 222 Господарського процесуального кодексу України, судове засідання 11.05.2021 здійснювалось із застосуванням технічних засобів фіксації судового процесу за допомогою ПАК "Акорд" та в режимі відеоконференції.

Представники відповідачів - 1, 2 у судове засідання не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили. Про дату, час та місце призначеного судового засідання були повідомлені належним чином шляхом направлення на їх адреси відповідної ухвали суду. Клопотань про розгляд справи без участі уповноважених представників відповідачів - 1, 2 або про відкладення розгляду справи на адресу суду не надходило.

Розглянувши відзив відповідача-3 на позовну заяву судом встановлено, що в порушення вимог п. 2 ч. 6 ст. 165 ГПК України у додатках до вказаного відзиву відсутні докази направлення його копії на адресу позивача.

Присутній представник відповідача-3 зазначив, що копія вказаного відзиву буде направлена на адресу позивача після судового засідання, оскільки відзив вкладено та підсипано 11.05.2021.

Представником позивача заявлено усне клопотання про проведення наступного судового засідання в режимі відеоконферензв'язку.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 Господарського процесуального кодексу України, у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 185 ГПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Згідно з п. 18 ч. 2 ст. 185 ГПК України, у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.

Відповідно до ч. 5 ст. 185 ГПК України, суд з'ясував думку представників сторін щодо дати призначення судового засідання для розгляду справи по суті.

На підставі викладеного, враховуючи закінчення строку підготовчого провадження, суд вирішив закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті на 24.05.2021 о 14 год. 30 хв., про що присутні представники позивача та відповідача-3 повідомлені про дату, час та місце наступного судового засідання в режимі відеоконференцзв'язку та під розписку.

Крім цього, від представника позивача надійшло усне клопотання про забезпечення проведення судового засідання, призначеного на 24.05.2021 о 14 год. 30 хв. в режимі відеоконференції. Також, позивачем запропоновані декілька найближчих судів, до яких може прибути представник позивача.

Відповідно до ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою (ч. 1). Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи (ч. 2). Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом (ч. 6). Свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно у приміщенні суду (ч. 7). У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання (ч. 8).

Відповідно до частини 6 статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

На Офіційному веб-порталі "Судова влада України" в мережі Інтернет (court.gov.ua) визначено перелік апеляційних та місцевих загальних судів, в яких впроваджено систему відеоконференцзв'язку до якого входить, зокрема, Господарський суд Херсонської області (73000, м. Херсон, вул. Театральна, буд. 18).

З огляду на викладене, враховуючи клопотання позивача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у Господарському суді Херсонської області, суд вважає за можливе клопотання позивача задовольнити та провести судове засідання призначене на 24.05.2021 о 14 год. 30 хв. в режимі відеоконференції.

Крім цього, суд звертає увагу сторін, що заявник може звертатись до суду з відповідним клопотанням про проведення судового засідання в режимі відеоконференцзв'язку до кожного судового засідання окремо.

Керуючись ст. ст. 185, 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.

2. Перше судове засідання з розгляду справи по суті призначити на 24.05.2021 о 14 год. 30 хв. з повідомленням (викликом) сторін.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4, кабінет № 209 (корпус 2).

3. Задовольнити клопотання Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії Херсонського обласного управління АТ "Ощадбанк" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

4. Доручити Господарському суду Херсонської області (73000, м. Херсон, вул. Театральна, буд. 18) забезпечити проведення відеоконференції у справі №908/269/21, розгляд якої відбудеться 24.05.2021 о 14 год. 30 хв. в приміщенні Господарського суду Запорізької області в залі судового засідання №200 (корпус 1).

5. Особа, яка братиме участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції: Акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії Херсонського обласного управління АТ "Ощадбанк" (73000, м. Херсон, вул. Суворова, буд. 26; код ЄДРПОУ 02766367).

6. Доручити Господарському суду Херсонської області (73000, м. Херсон, вул. Театральна, буд. 18) забезпечити уповноважену особу для перевірки повноважень представника Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії Херсонського обласного управління АТ "Ощадбанк", для участі в режимі відеоконференції.

7. Запропонувати відповідачу-3 у строк до 13.05.2021: відповідно до ст. 165 ГПК України: надіслати на адресу позивача копію відзиву на позовну заяву та додані до нього документи, докази направлення (фіскальний чек, опис вкладення у цінний лист) надати суду у визначений строк.

8. Запропонувати позивачу у строк до 18.05.2021: у випадку отримання від відповідача-3 відзиву на позовну заяву відповідно до ст.ст. 166, 251 ГПК України направити на адреси суду та відповідачів-1-3 письмову відповідь (пояснення, заперечення) щодо відзиву на позовну заяву, докази направлення (фіскальний чек, опис вкладення у цінний лист) надати суду.

9. Запропонувати сторонам завчасно до наступного судового засідання подати усі наявні докази, які стосуються предмету спору.

Суддя К.В. Проскуряков

Попередній документ
96820959
Наступний документ
96820961
Інформація про рішення:
№ рішення: 96820960
№ справи: 908/269/21
Дата рішення: 11.05.2021
Дата публікації: 13.05.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Запорізької області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; банківської діяльності; кредитування; забезпечення виконання зобов’язання
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (17.01.2023)
Дата надходження: 17.01.2023
Предмет позову: СКАРГА на рішення та дії органу державної виконавчої служби
Розклад засідань:
24.03.2021 10:30 Господарський суд Запорізької області
19.04.2021 12:30 Господарський суд Запорізької області
11.05.2021 15:00 Господарський суд Запорізької області
24.05.2021 14:30 Господарський суд Запорізької області
02.06.2021 14:00 Господарський суд Запорізької області
01.09.2021 12:00 Центральний апеляційний господарський суд
18.10.2021 12:40 Центральний апеляційний господарський суд
29.11.2021 12:20 Центральний апеляційний господарський суд
12.01.2022 12:20 Центральний апеляційний господарський суд
31.08.2022 11:00 Господарський суд Запорізької області
27.01.2023 11:00 Господарський суд Запорізької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДАРМІН МИХАЙЛО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
суддя-доповідач:
ГОРОХОВ І С
ДАРМІН МИХАЙЛО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
КОРСУН В Л
КОРСУН В Л
ПРОСКУРЯКОВ К В
ПРОСКУРЯКОВ К В
відповідач (боржник):
"Приватне підприємство ТОРГОВИЙ ДІМ"АГРОПРОДСІТІ"
Мельник Альона Вікторівна
ПІДПРИЄМСТВО ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН " АГРОПРИСТАНЬ" ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ІНВАЛІДІВ "ВЕЛІД"
Приватне підприємство "ТОРГОВИЙ ДІМ "АГРОПРОДСІТІ"
за участю:
ВОЗНЕСЕНІВСЬКИЙ ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ У МІСТІ ЗАПОРІЖЖІ ПІВДЕННО-СХІДНОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ МЮ (М. ДНІПРО)
ВОЗНЕСЕНІВСЬКИЙ ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ У МІСТІ ЗАПОРІЖЖІ ПІВДЕННО-СХІДНОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ МЮ (М. ДНІПРО)
заявник:
Акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії - Херсонське обласне управління АТ "Ощадбанк"
ПІДПРИЄМСТВО ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН " АГРОПРИСТАНЬ" ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ІНВАЛІДІВ "ВЕЛІД"
заявник апеляційної інстанції:
Акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії - Херсонське обласне управління АТ "Ощадбанк"
ПІДПРИЄМСТВО ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН " АГРОПРИСТАНЬ" ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ІНВАЛІДІВ "ВЕЛІД"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії - Херсонське обласне управління АТ "Ощадбанк"
позивач (заявник):
Акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" в особі філії - Херсонське обласне управління АТ "Ощадбанк"
представник відповідача:
Адвокатське об"єднання "Юрлюкссервіс"
Адвокат Мормуль Павло Васильович
скаржник на дії органів двс:
ПІДПРИЄМСТВО ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН " АГРОПРИСТАНЬ" ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ІНВАЛІДІВ "ВЕЛІД"
суддя-учасник колегії:
АНТОНІК СЕРГІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ
ПОДОБЄД ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ
ЧУС ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА