Ухвала від 21.05.2010 по справі 2а-4915/10/1870

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

21 травня 2010 р. Справа № 2а-4915/10/1870

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Опімах Л.М. , розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Глухівської районної державної адміністрації Сумської області про визнання протиправним та скасування рішення ,-

ВСТАНОВИВ:

До Сумського окружного адміністративного суду 20.05.2010 року звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Глухівської районної державної адміністрації Сумської області про визнання протиправним та скасування рішення мотивуючи вимоги тим, що 15.02.2010 року розпорядженням голови Глухівської районної державної адміністрації №59 було внесено зміни в розпорядження голови Глухівської державної адміністрації №26 від 24.01.2005 року «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки громадянам власникам земельних часток ( паїв) КСП «Есмань» на території Семенівської сільської ради Глухівського району Сумської області та відповідно виключено із списку на отримання земельної ділянки ( паю) її покійного чоловіка, котрий загинув у 2003 році. Позивачка просить визнати незаконним і скасувати розпорядження Глухівської районної державної адміністрації №59 від 15.02.1010 року, оскільки вважає, що цим розпорядженням порушені її права та права її сина щодо володіння земельною ділянкою, оскільки вони є спадкоємцями після смерті чоловіка та позбавляє їх права на спадкування, що є порушенням ст.ст. 1223,1225 Цивільного кодексу України.

Вивчивши зміст позовної заяви та дослідивши додані до неї додатки, суддя вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі , виходячи з наступного.

Відповідно до ст.2 ч.1 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі і на виконання делегованих повноважень. Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено ст. 17 КАС України. Зокрема, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи актів індивідуальної дії ), дій чи бездіяльності.

Із поданого заявником позову та доданих до нього матеріалів вбачається, що спір між сторонами хоч і стосується земельних відносин, проте по своїй суті є спором про право власності на земельну ділянку в порядку спадкування, та не містить ознак адміністративного позову, а тому в порядку адміністративного судочинства розгляду не підлягає.

Відповідно до ст. 109 ч.1 п.1 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

< Висновки судді та підстави з яких він вважае, що в відкритті провадження у справі повинно бути відмовлено з посиланням на норми КАС України >

< Текст >

Керуючись ст. ст. 107,109,186 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Глухівської районної державної адміністрації Сумської області про визнання протиправним та скасування рішення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. у разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом десяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Суддя (підпис) Л.М. Опімах

З оригіналом згідно

Суддя Л.М.Опімах