Постанова від 20.05.2010 по справі 2а-1639/10/1770

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-1639/10/1770

20 травня 2010 року 10год. 15хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Шарапи В.М. за участю секретаря судового засідання Олевського Т.Р. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: Піддубна Л.П.,

позивача: представник Морозюк А.Л,

відповідача: представник не з'явився

третьої особи позивача: представник не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Заступник прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Державна податкова інспекція у м.Рівне третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області

до ОСОБА_3 третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа >

про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора м. Рівне звернувся до суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області, з позовом про стягнення з відповідача 510 грн. - штрафу за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неприбуття суд не повідомив. Про дату, час і місце судового засідання був повідомлений належним чином. Суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних доказів.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що 5 березня 2009 року в ході перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, інспекторами Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області було виявлено, що водій автомобіля Ауді 100, номерний знак НОМЕР_1 - ОСОБА_3, який є і власником автомобіля, експлуатував даний автомобіль, облаштований як таксі, без наявності ліцензійної картки, за що передбачена відповідальність абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Складений акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 05.03.2009 року за № 115159.

28 квітня 2009 року за результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області у відповідності до вимог п.п. 25, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567 (далі - Порядок), було винесено постанову № 0232 про застосування до перевізника фінансових санкцій в сумі 510 грн.

Дані обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією Акта проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт № 115159 від 05.03.2009 р. (а.с.8), копією постанови про застосування фінансових санкцій № 0232 від 28.04.2009 р.(а.с.5), копією повідомлення відповідача про розгляд справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту (а.с.7).

Частина 6 статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 року за № 2344-ІІІ передбачає перелік документів для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, а саме: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

При проведенні перевірки інспектори Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області встановили, що відповідач здійснював перевезення пасажирів на таксі без наявності ліцензійної картки, чим порушив норми статті 39 Закону № 2344-ІІІ.

Відповідно до абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На виконання п. 29 Порядку Територіальне управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області 28.04.2009 року листом за № 112 надіслало відповідачу копію постанови про застосування фінансових санкцій №0232 від 28.04.2009 року (а.с.6).

Пунктом 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Однак, на час розгляду даної справи судом, відповідач фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 510 грн., на зазначений в постанові рахунок не перерахував.

Постанову про застосування фінансових санкцій №0232 від 28 квітня 2009року відповідач не оскаржив, а тому фінансові санкції в сумі 510 грн. підлягають до стягнення.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями < Текст >, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_3 до Державного бюджету України штраф за порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт в сумі 510 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена в повному обсязі 25 травня 2010 року

Суддя < Підпис > Шарапа В.М.