Справа № 685/527/21
Провадження № 3/685/377/21
28 квітня 2021 року. суддя Теофіпольського районного суду Хмельницької області Самойлович А.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Сектору поліцейської діяльності №1 Відділу поліції №2 Хмельницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 12.04.2021 року серії ВАБ №343657, 12.04.2021 року близько 14 год. 05 хв. ОСОБА_1 перебував в смт Базалія по вул.Свободи у приміщенні продуктового магазину СТ «Першотравневе 2008» без документів, які б посвідчували його особу, та засобів індивідуального захисту на обличчі, чим порушив вимоги п.п.1, п.п. 2 п.3 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року, та п.п.1, 13 п.1 протоколу №7 від 05.04.2021 року комісії ТЕБ та НС Хмельницької облдержадміністрації. Правова кваліфікація - ч.1 ст.44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 в суд не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений під час складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, про що свідчить його підпис в графі «Підпис особи, яка ознайомлена з місцем та часом розгляду справи».
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з таких підстав.
Відповідно до ст. ст. 245, 280 КУпАП під час розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення суд повинен з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення,та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставі і в порядку встановленим законом. Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за порушення ч.1 ст. 44 - 3 КУпАП передбачена за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до п. 1 Постанови КМ України від 09.12.2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби КОВІД-19, спричиненої коронавірусом САРС-КоВ-2» на території України встановлений карантин з метою запобігання поширенню вищезазначеної хвороби.
Підпунктом 2 пункту 3 даної Постанови дійсно заборонено перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, однак не передбачено обов'язку мати документи, що посвідчують особу, перебуваючи в магазині, з метою дотримання правил карантину.
За таких обставин суд не вбачає порушень правил карантину ОСОБА_1 , оскільки останній був без документів в магазині.
Разом з тим, за перебування у громадських місцях під час дії карантину без засобів індивідуального захисту, зокрема, респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, відповідальність передбачена ч. 2 ст. 44-3 КУпАП.
Таким чином, в даному випадку в діянні ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого не ч. 1 ст. 44-3 КУПАП, а ч. 2 ст. 44-3 КУПАП, тому справа підлягає закриттю.
Відповідно ст. 247 КУпАП України, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи обставини справи, керуючись ч.1 ст. 44-3, 247, 283, 284, 285 КУпАП, райсуд
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності по ч.1 ст.44-3 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Теофіпольський районний суд Хмельницької області.
Суддя Самойлович А.П.