Справа № 2а-929/10/1770
29 квітня 2010 року 15год. 35хв.м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Яковчук В.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: Заяць І.Є.
позивача: представник не з'явився
відповідача: представник не з'явився
третьої особи: представник ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Дубенський міжрайонний прокурор в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Дубенська об"єднана державна податкова інспекція третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області
до Суб"єкт підприємницької діяльності ОСОБА_3 третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа >
про стягнення фінансових санкцій, -
Дубенський міжрайонний прокурор звернувся в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Дубенська об"єднана державна податкова інспекція, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 5780,00 грн.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просить їх задовольнити.
Позивач участі повноважного представника в судовому засіданні не забезпечив, подав клопотання, в якому зазначив, що позовні вимоги підтримує, просить про розгляд справи у відсутність представника.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання повідомлявся. Заперечень на адміністративний позов не подав. Про причини неявки суд не повідомив. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.
Представник третьої особи вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши подані прокурором письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Відповідно до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
В силу вимог п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Відповідно до п.5 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право: перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів; розглядати у передбачених законом випадках і порядку справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт суб'єктами господарювання та притягувати до відповідальності винних осіб у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення; вимагати від посадових осіб підприємств, установ та організацій усунення виявлених порушень законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до пунктів 21-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення, у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Однак, неявка уповноваженої особи суб'єкта господарювання не перешкоджає розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Судом встановлено, що Територіальними управліннями Головної державної інспекції на автомобільному транспорті за результатами здійснення перевірок було виявлено порушення вимог ст. 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року з боку відповідача.
Так, згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №133669 від 24.06.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Львівській області на підставі завдання на перевірку №095900 від 24.06.2009 року, 24.06.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "Мерседес", держномер НОМЕР_1, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст.39 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року (а.с.8). Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 11.08.2009 року о 10:00 год. (а.с.7). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області винесено постанову №0668 від 20.08.2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень (а.с.5). Дана постанова була направлена відповідачу 20.08.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.6).
Згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 26.06.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в м. Києві на підставі завдання на перевірку №029163 від 22.06.2009 року, 26.06.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "Мерседес", держномер НОМЕР_1, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст.39 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року (а.с.16). Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 11.08.2009 року о 10:00 год. (а.с.15). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області винесено постанову №0669 від 20.08.2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень (а.с.14).
А згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №133794 від 30.06.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Львівській області на підставі завдання на перевірку №080010 від 26.06.2009 року, 30.06.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "Мерседес", держномер НОМЕР_1, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст.39 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року (а.с.13). Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 11.08.2009 року о 10:00 год. (а.с.12). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області винесено постанову №0670 від 20.08.2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень (а.с.9). Дана постанова була направлена відповідачу 20.08.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.11).
Крім того, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області винесено постанову №0671 від 20.08.2009 року, згідно зкою за невиконання перевізником припису органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 680 грн.(а.с.10). Дана постанова була направлена відповідачу 20.08.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.11).
Відповідно до абз.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
А згідно із абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт -невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства, застосовуються санкції - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З постанов №0668, №0669, №0670, №0671 від 20.08.2009р. про застосування фінансових санкцій вбачається, що до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для таких видів порушень ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу на загальну суму 5780,00грн.
Судом також встановлено, що згідно бази даних Документообігу адміністративних судів станом на момент розгляду справи у суді відповідачем постанови №0668, №0669, №0670, №0671 від 20.08.2009р. про застосування фінансових санкцій в судовому порядку не оскаржувались. Доказів сплати фінансових санкцій відповідач суду не надав.
За наведених обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями < Текст >, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3 на користь Державного бюджету України фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 5780,00 грн. на р/р 31112106700003, МФО 833017, ЗКПО 23304458 в УДК Рівненській області, отримувач - ВДКУ у Дубенському районі, код клас. доходів 21081100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя < Підпис > Друзенко Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 30.04.10р.