Постанова від 29.04.2010 по справі 2а-942/10/1770

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-942/10/1770

29 квітня 2010 року 15год. 53хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Яковчук В.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: Піддубна Л.П.

позивача: представник не з"явився

відповідача: представник не з"явився

третьої особи: представник ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Заступник прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області

до ОСОБА_3 третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа >

про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора м.Рівне звернувся в інтересах держави, в особі Державної податкової інспекції в м.Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з ОСОБА_3 фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт згідно постанови №0079 - 510,00 грн., згідно постанови № 0080 - 510,00 грн., на загальну суму 1020,00 грн.

В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Позивач участі повноважного представника в судовому засіданні не забезпечив, про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання повідомлявся. Заперечень на адміністративний позов не подав. Про причини неявки суд не повідомив. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.

Представник третьої особи вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши подані прокурором письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

В силу вимог п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.

Відповідно до п.5 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право: перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів; розглядати у передбачених законом випадках і порядку справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт суб'єктами господарювання та притягувати до відповідальності винних осіб у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення; вимагати від посадових осіб підприємств, установ та організацій усунення виявлених порушень законодавства про автомобільний транспорт.

Відповідно до пунктів 21-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення, у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Однак, неявка уповноваженої особи суб'єкта господарювання не перешкоджає розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Судом встановлено, що згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №115067 від 09.02.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області Мандзієм А.С. та Сальковим С.В. на підставі завдання на перевірку №033073 від 09.02.2009 року, 09.02.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "ВАЗ 21043", держномер НОМЕР_1, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді відсутності ліцензійної картки під час експлуатації легкового автомобіля, обладнаного як таксі, про що свідчить ліхтар на даху транспортного засобу (а.с.7).

Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 17.02.2009 року о 10:00 год. (а.с.6). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області винесено постанову №0079 від 19.03.2009 року про застосування фінансових санкцій, з якої вбачається, що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки на транспортний засіб до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз.4 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 510 грн.(а.с.5)

Кріт того, згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №115119 від 20.02.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області Саяпіним О.О. та Нестерчуком Д.П. на підставі завдання на перевірку №033084 від 19.02.2009 року, 20.02.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "ВАЗ 21043", держномер НОМЕР_1, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді відсутності ліцензійної картки під час експлуатації легкового автомобіля, обладнаного як таксі, про що свідчить ліхтар на даху транспортного засобу (а.с.11).

Відповідачу вручено повідомлення про те, що справа про зафіксоване актом порушення, розглядатиметься 03.03.2009 року о 10:00 год. (а.с.10). За результатами розгляду, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області винесено постанову №0080 від 19.03.2009 року про застосування фінансових санкцій, з якої вбачається, що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки на транспортний засіб до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз.4 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 510 грн.(а.с.8). Дана постанова була направлена відповідачу 19.03.2009 року рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідним листом та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку (а.с.9).

Згідно з абз.4 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом також встановлено, що згідно бази даних Документообігу адміністративних судів станом на момент розгляду справи у суді відповідачем постанови №0079 та №0080 від 19.03.2009р. про застосування фінансових санкцій в судовому порядку не оскаржувались. Доказів сплати фінансових санкцій відповідач суду не надав.

За наведених обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями < Текст >, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_3 штраф за порушення законодавства про автомобільний транспорт, згідно постанови №0079 - 510,00 грн., згідно постанови № 0080 - 510,00 грн., на загальну суму 1020,00 грн., на користь Державного бюджету України на р/р 31113106700002, МФО 833017, ЄДРПОУ 22586331 в ГУДКУ Рівненській області, отримувач - ВДКУ у м.Рівне, код платежу 21081100.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя < Підпис > Друзенко Н.В.

Постанова складена в повному обсязі 30.04.10р.