Справа № 2а-1071/10/1770
29 квітня 2010 року 17год. 00хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Яковчук В.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: Заяць І.Є.
позивача: представник Ситай М.В.
відповідача: представник не з'явився
третя особа: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурор Володимирецького району в інтересах держави в особі Володимирецьке відділення Кузнецовської об"єднаної податкової інспекції третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Рафалівська селищна рада
до ОСОБА_3 третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа >
про стягнення заборгованості, -
Прокурор Володимирецького району в інтересах держави в особі Володимирецького віділення Кузнецовської об'єднаної державної податкової інспекції третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Рафалівська селищна рада звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_3 про стягнення заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 637,50 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем, як платником податку, вимог Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" №1963-ХІІ від 11.12.1991 року, згідно якого він зобов'язаний в установлені строки та в повному обсязі сплачувати цей податок.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить їх задовольнити.
В судовому засіданні представник позивача надав суду пояснення, що співпадають з позицією, викладеною в позовній заяві, повністю підтримав позовні вимоги, просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 637,50 грн.
Відповідач в судове засідання не з'явився, однак направив письмове заперечення, в якому зазначив, що позовні вимоги не визнає, оскільки автомобіль марки "ГАЗ-53" по даний час не використовується ним по тій причині, що був зданий на металобрухт. Відтак, просить в позові відмовити повністю, справу розглядати без його участі.
Третя особа участі повноважного представника в судовому засіданні не забезпечила, подала клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши подані прокурором письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення.
В силу вимог ст.1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" №1963-ХІІ від 11.12.1991 року, платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Ставки податку визначені у ст.3 вказаного Закону, категорії осіб, які повністю чи частково звільняються від сплати податку - у ст.4 Закону, а терміни сплати податку - у ст.5 Закону та визначаються для фізичних осіб по строку проведення першої реєстрації в Україні, реєстрації, перереєстрації транспортних засобів, а також технічного огляду транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
В силу вимог ст.6 Закону, органи, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, зобов'язані щомісячно повідомляти податкові органи про транспортні засоби, зареєстровані або зняті з реєстрації протягом попереднього місяця, за формою, затвердженою центральним податковим органом України, та їх власників.
Судом встановлено, що за відповідачем зареєстровано автомобіль марки ГАЗ-53, який у 2009 році не проходив техогляду, та за який, відповідно, не сплачено податок з власників транспортних засобів.
Вказані обставини підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами: копією листа Кузнецовської ОДПІ (а.с.4), довідкою Кузнецовської ОДПІ про список власників транспортних засобів, які не пройшли техогляд і не сплатили податок з власників транспортних засобів у 2009 році (а.с.5).
Відповідно до ст.3 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" №1963-ХІІ від 11.12.1991 року, враховуючи марку автомобіля та об'єм двигуна позивачем визначено суму податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів для відповідача за 2009 рік в розмірі 637,50 грн.
Доказів звільнення відповідача від сплати податку, зокрема і на 50 %, пільги наданої власникам легкових автомобілів (код 8703) з об'ємом циліндрів двигуна до 2500 куб. см, взятих на облік в Україні до 1990 року включно, та власникам вантажних автомобілів (код 8704) з об'ємом циліндрів двигуна до 6001 куб. см до 1990 року випуску включно, - щодо одного з зазначених автомобілів, як і доказів вибуття з володіння, зареєстрованого за відповідачем транспортного засобу, суду не надано. Письмові пояснення відповідача щодо здачі транспортного засобу на металобрухт, суд не може прийняти, позаяк вони не підтверджені жодним належним і допустимим доказом. Крім того, автомобіль не знятий з реєстраційного обліку, а немає прідстав вважати відповідача звільненим від обов'язку сплачувати податок за вказаний транспортний засіб. Доказів сплати податку відповідачем суду не представлено.
Згідно з ч.6 ст.6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" №1963-ХІІ від 11.12.1991 року, у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки.
Станом на день розгляду справи у суді за відповідачем рахується заборгованість по сплаті податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2009 рік в розмірі 637,50 грн.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, податкове зобов'язання, не сплачене у встановлений строк, є податковим боргом.
Відповідно до цього, сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, яка підлягала сплаті відповідачем у 2009 році і не сплачена ним є його податковим боргом.
Згідно з п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990 року, державним податковим інспекціям надано право подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Примусове стягнення податкової заборгованості -це передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків. Згідно зі ст.3 Закону України "Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду. Активами платника податків, як зазначено у п.1.7 ст.1 Закону, є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Завершальною стадією судового провадження є виконавче провадження. Згідно з вимогами ст.50 Закону України "Про виконавче провадження" №606-XIV від 21.04.1999 року, стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів, а у разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається також на належне боржникові інше майно, за винятком майна, на яке згідно з законом не може бути накладено стягнення.
За таких підстав, податковий борг відповідача підлягає стягненню в судовому порядку, при цьому немає необхідності визначати спосіб і порядок такого стягнення, позаяк примусове стягнення здійснюється за рахунок активів боржника в силу Закону. За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_3 до місцевого бюджету Рафалівської селищної ради заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів в сумі 637 (шістсот тридцять сім) грн. 50 коп., яку перерахувати на р/р 33216808700034, МФО 833017, ЄДРПОУ 22588620, код клас. доходів 12020200.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя < Підпис > Друзенко Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 30.04.10р.