Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Справа № 650/506/21
Провадження № 3/650/305/21
06.05.2021 р. суддя Великоолександрівського районного суду Херсонської області Коваль В.О., за участю адвоката Когін А.В., розглянувши матеріали, що надійшли з ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , директора ТОВ «Капітал Імідж Груп», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2
за ч.1 ст. 164 КУпАП, -
До Великоолександрівського районного суду надійшли матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 , директора ТОВ «Капітал Імідж Груп» за фактом вчинення останнім адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП.
Зазначеним протоколом серії АА № 122026 від 02.04.2021 року встановлено, що ОСОБА_1 26.02.2021 року о 12 год. 20 хв. на АЗС ТОВ «Капітал Імідж Груп» по вул. Пролетарська, 28 в с. Калинівське Великоолександрівського району Херсонської області порушив вимоги ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" , а саме здійснював реалізацію пального без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, що підпадає під дію ч.1 ст. 164 КУпАП.
Факт вчинення правопорушення підтверджено протоколом серії АА № 122026 від 02.04.2021 року, Доповненням від 26.02.2021 року до адміністративного протоколу серії АА № 122026, розпискою оператора АЗС ОСОБА_2 , письмовими поясненнями ОСОБА_2 , заявою ОСОБА_1 про отримання судової повістки від 02.04.21 року, рапортом працівника податкової міліції від 25.02.21 року, рапортом працівника податкової міліції від 01.03.21 року, рапортом працівника податкової міліції від 09.04.21 року, Наказом ГУ ДПС у Херсонській області про проведення перевірки ТОВ «Капітал Імідж Груп» від 26.02.21 року, Актом проведення контрольної розрахункової операції від 26.02.21 року, Актом (Довідкою) про результати фактичної перевірки від 26.02.21 року, іншими матеріалами справи.
У судовому засіданні адвокат Когін А.В. надав заперечення на протокол про адміністративне правопорушення від 02.04.2021 року. Вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного в протоколі правопорушення не доведена, оскільки суду не надано переконливих доказів на підтвердження наявності в його діях складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП. Просить суд закрити провадження у справі відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Заслухавши представника особи, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, суд приймає до уваги наступне.
Так ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
У відповідності до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Суд звертає увагу на те, що адміністративне правопорушення яке інкримінують ОСОБА_1 було вчинене 26 лютого 2021 року, а вказаний протокол про адміністративне правопорушення відносно нього складено 02 квітня 2021 року, тобто з порушенням вимог ч. 2 ст. 254 КУпАП, відповідно до якої протокол повинен бути складений протягом 24 годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення.
В матеріалах справи відсутні докази того, що працівниками податкової міліції протокол складено у визначений ч. 2 ст. 254 КУпАП строк, зокрема з моменту виявлення винної особи.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Всупереч вказаній нормі права протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 122026 не виконує функцій ні джерела доказів, ні акту обвинувачення. У провину ОСОБА_1 поставлено реалізацію пального без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі, більше жодної інформації про склад правопорушення протокол не містить. В протоколі не зазначено тип пального, його кількість, приналежність, не конкретизовано суть адміністративного правопорушення та не зазначено про здійснення ОСОБА_1 господарської діяльності. Відсутні відеозаписи, пояснення свідків.
Відсутність у протоколі про адміністративне правопорушення таких даних унеможливлює встановлення об'єктивної сторони правопорушення.
В протоколі про адміністративне правопорушення здійснено посилання на Доповнення до адміністративного протоколу. Проте КУпАП такого «бланкетного» способу складання протоколу про адміністративне правопорушення не передбачає. Крім того, Доповнення до адміністративного протоколу складено з участю ОСОБА_2 , оператора АЗС ТОВ «Капітал Імідж Груп». Однак матеріали справи не містять належних доказів того, що ОСОБА_2 дійсно перебуває в трудових відносинах з ТОВ «Капітал Імідж Груп».
Суд не оцінює, чи підлягає господарська діяльність ОСОБА_1 ліцензуванню і чи є ОСОБА_1 суб'єктом правопорушення, а тільки констатує, що обставин здійснення господарської діяльності не встановлено ні в протоколі, ні в матеріалах справи, докази такого теж відсутні.
Враховуючи вищенаведене, керуючись п.1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
Провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.О. Коваль