Справа № 2а-393/10/1770
18 березня 2010 р. 14год. 56хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Махаринця Д. Є. за участю секретаря судового засідання Морозюк О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Мартинюк О.О.
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Рівненський міський центр зайнятості
доДержавне підприємство " Рівнеторф "
про стягнення штраф,
Позивач - Рівненський міський центр зайнятості звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення штрафу з відповідача - Державного підприємства "Рівнеторф" в розмірі 21173 грн. До початку судового засідання, яке відбулось 18.03.2010 року представник позивача подав до суду заяву про зміну позовних вимог, якою просить стягнути з відповідача 21172,51 грн. штрафу за порушення норм п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення".
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про день, час, місце судового засідання повідомлявся належним чином.
За таких обставин суд вважає, що справа може бути розглянута без участі відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані позивачем письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити повністю.
Суд виходив з такого.
Відповідачем - Державним підприємством "Рівнеторф" відповідно до наказу від 21.07.2009 року було вивільнено працівника - ОСОБА_1.
Відповідно до п. 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення», при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення- направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
При вивільненні з підприємства працівника, інформацію про вказану подію до Рівненського міського центру зайнятості про його наступне вивільнення відповідачем направлено з порушенням строку, що підтверджується наявною в справі копією звіту відповідача про заплановане вивільнення працівників за станом на 05.07.2009 року (а.с.10).
Інформацію про фактичне вивільнення громадянина ОСОБА_1, як підтвердження звільнення працівника, до Рівненського міського центру зайнятості відповідачем було направлено з порушенням строку її подання, а саме 21.07.2009 року.
Відповідно до ч. 2 п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
На підставі п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" за порушення строків подання інформації про наступне вивільнення громадянина ОСОБА_1 позивачем до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника.
Вказані вище обставини відображені в акті позивача № 07-03 від 15.10.2009 року (а.с.8), який був надісланий та вручений відповідачу, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення відповідачу (а.с. 9).
Штраф за порушення законодавства про працю та зайнятість населення в добровільному порядку не сплачено.
За таких обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, на користь сторони - суб'єкта владних повноважень не присуджувалися, оскільки доказів їх понесення стороною суду не надано. Позивач від сплати судових витрат звільнений у встановленому ДКМУ «Про державне мито»порядку (стаття 4).
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Державного підприємства "Рівнеторф" на користь позивача - Рівненського міського центру зайнятості 21172,51 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Махаринець Д.Є.
Постанова складена в повному обсязі 19.03.10р.