Постанова від 01.04.2010 по справі 2-а-2

Справа N 2-а- 2

2010 рік

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

1 квітня 2010 року Тельманівський районний суд Донецької області

у складі: головуючого судді Чиньонова О.В.,

при секретарі Чабан О.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Тельманове справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УМВС України в Донецькій області, про покладення обов'язку призначити пенсію,

ВСТАНОВИВ:

позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом на дії посадових осіб УМВС України в Донецькій області про покладення обов'язку призначити пенсію, вказуючи на те, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року, в період з 17 листопада 1970 року по 17 листопада 1972 року проходив військову службу в лавах Радянської Армії, а з 15 березня 1982 року по 11 листопада 1994 року службу в МВС УРСР. 28 липня 1997 року йому виповнилося 45 років. На теперішній час має загальний трудовий стаж більше 25 років, з яких 14 років складає служба в МВС та в лавах Радянської Армії. Відповідно до ст.12 Закону України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб” він, як особа офіцерського складу, звільнена зі служби незалежно від підстав та часу звільнення, досягнувши 45 років та маючи загальний трудовий стаж 25 календарних років, з яких 12 календарних років і 6 місяців складає служба в ВВС та військова служба, має право на призначення пенсії за вислугу років. 8 липня 2005 року він звернувся з письмовою заявою в УМВС України в Донецькій області щодо призначення пенсії за вислугу років, але 18 листопада 2005 року Тельманівський РВ УМВС України в Донецькій області в призначенні йому пенсії відмовив. Просить суд зобов'язати УМВС України в Донецькій області призначити йому пенсію за вислугу років відповідно до ст. 12 “б” Закону України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб” .

Сторони в судове засідання не з'явилися, надали заяви про розгляд справи за їх відсутності. Позивач на позові наполягав. Представник відповідача та представник третьої особи від УПФ в Тельманівському районі Донецької області проти позову заперечували.

Вивчивши матеріали справи та дослідивши докази надані до матеріалів справи, суд прийшов до наступного.

Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 з 15 березня 1982 року працював на посаді інспектора служби групи охорони громадського порядку відділу внутрішніх справ Тельманівського районного виконкому. Даний факт підтверджується випискою з наказу за № 215 л/с від 18 березня 1982 року. Згідно до записів зроблених в трудовій книжці, виданої ОСОБА_1 23 жовтня 1969 року, він з 15 березня 1992 року по 11 листопада 1994 року проходив службу в органах внутрішніх справ України безперервно.

Згідно виписки з наказу за № 373 л/с від 11 листопада 1994 року, майора міліції ОСОБА_1 звільнено з посади начальника відділку дільничних інспекторів міліції Тельманівського РВ з 11 листопада 1994 року за ст. 64 п “е” /за порушення дисципліни/ Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України.

Відповідно до п. “б” ст.12 Закону України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб” (в редакції на час звернення позивача за призначенням пенсії) право на пенсію за вислугу років мали особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, звільнені від служби незалежно від підстав та часу звільнення і досягли 45-річного віку, крім осіб, позбавлених військових або спеціальних звань, а також звільнених із служби у зв'язку з засудженням за умисний злочин, вчинений з використанням свого посадового становища, або вчиненням корупційного діяння, та ті з них, що є інвалідами війни,- незалежно від віку, і мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ.

Виходячи з викладеної норми, право на призначення пенсії за вислугу років з урахуванням трудового стажу мають військовослужбовці та особи рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ з часу досягнення 45 річного віку незалежно від часу звільнення з військової служби, за умови дотримання інших вимог, передбачених цим пунктом.

Судом встановлено, що на час звернення до відповідача, а саме 8 липня 2005 року, позивачу виповнилося 52 роки, його загальний трудовий стаж складав не менше 25 років, з яких вислуга років в органах внутрішніх справ становила 12 років 8 місяців.

Суд не бере до уваги доводи надані у запереченні Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, стосовно того, що право на отримання пенсії по лінії МВС мають особи начальницького і рядового складу ОВС, звільнені зі служби незалежно від підстав та часу звільнення, які досягли 45-річного віку, крім осіб, позбавлених військових або спеціальних звань, а також звільнених із служби у зв'язку з засудженням за умисний злочин, вчинений з використанням свого посадового становища, або вчиненням корупційного діяння, та ті з них, що є інвалідами війни,- незалежно від віку, і мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, оскільки дану норму при вирішені цього спору застосовувати не можна на підставі того, що позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту “б” ст. 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб” у липні 2005 року, а до суду з даним позовом звернувся у лютому 2006 року, то при вирішенні даного спору суд застосовує зазначену норму Закону України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб”в редакції на час звернення позивача за призначенням пенсії.

В той же час, відповідно до ст. 99 Закону України “Про державний бюджет України на 2007 рік” та постанови КМУ від 2 листопада 2006 року за № 1522 “Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян”, з 1 січня 2007 року функції з призначення, виплати та перерахунку пенсій, військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб”, пенсії призначаються органами Пенсійного фонду України, що є підставою для відмови в задоволенні позову щодо зобов'язанні УМВС України в Донецькій області в призначенні пенсії відповідно до ст. 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб”.

Відповідно до листа № 821/03 від 26 березня 2010 року, наданого Управлінням Пенсійного фонду України в Тельманівському районі, оформлення документів для призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби здійснюється через уповноважені силові структурні підрозділи міністерств та інших органів і подаються для призначення пенсії безпосередньо до управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Згідно ч.1 ст. 52 КАС України, суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного відповідача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

З огляду на те, що позивач не заявляв суду клопотання щодо заміни неналежного відповідача, УМВС України в Донецькій області на належного, Управління Пенсійного фонду Україн, суд відмовляє позивачу в задоволенні позовних вимог .

Керуючись ч.1 ст. 52 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

в задоволенні позову ОСОБА_1 до УМВС України в Донецькій області про покладення обов'язку призначити пенсію відмовити.

Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана у апеляційний суд Донецької області через Тельманівський районний суд протягом 10 днів з дня проголошення постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана у апеляційний суд Донецької області через Тельманівський районний суд протягом 10 днів з дня проголошення постанови або 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на дання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано, або після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не буде подана у встановлений законом строк.

Суддя