Рішення від 11.05.2021 по справі 260/726/21

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2021 року м. Ужгород№ 260/726/21

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі головуючого Плеханової З.Б. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області (вул. Болгарська, буд. 2,м. Ужгород, Закарпатська область,88000), за участі третьої особи без самостійних вимог: Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області , яким просить:

1.Дії Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області щодо неналежного розгляду інформаційного запиту ОСОБА_1 та безпідставної відмови у видачі їй оновленої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій, визнати протиправною.

2.Зобов'язати Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області виготовити та направити на адреси позивача та Головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області оновлену довідку про грошове забезпечення за відповідною посадою ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, за формою додатку 2 (в редакції 2015 року) до «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, із врахуванням складових визначених нормами ч.3 СТ.43 Закону-2262, за нормами чинними станом на 05.03.2019 року.

3. Справу просить розглядати в порядку спрощеного позовного провадження. 4. Повернути позивачу сплачений судовий збір.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду 09 квітня 2021 року залучено до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог: Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.

1. Позиції сторін.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Із набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" з 01 березня 2018 року, розмір складових грошового забезпечення суттєво змінився у сторону збільшення, що стало підставою для набуття пенсіонерами силових структур права на перерахунок раніше призначених пенсії. Постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 21 лютого 2018 року прийнято рішення про проведення перерахунку пенсії військовослужбовців з 01.01.2018 року. Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/38/18, яке 05 березня 2019 року набрало законної сили, п.п. 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21 лютого 2018 року та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 визнані протиправними та нечинними.

З огляду на зазначене, позивач звернувся до відповідача із запитом про видачу йому оновленої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.

Однак, у задоволенні такого запиту та видачі нової довідки позивачу було відмовлено. Вказані дії вважає протиправними та такими, що порушують його право на належний рівень пенсійного забезпечення, а тому підлягають захисту у судовому порядку.

02 квітня 2021 року від Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області надійшов відзив на даний адміністративний позов. Відповідно до якого відповідач не погоджується з даним адмінпозовом, вважає його необґрунтованим, безпідставним та таким, що не підлягає задоволенню. Зазначає, що , що скасування пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не дає Відповідачу додаткових або нових підстав для складення нової довідки про розмір грошового забезпечення та направлення її до пенсійного органу, оскільки Управління Державної служби України із надзвичайних ситуацій в Закарпатській області керувалось чинними приписами постанови №103 та Порядку № 45 на момент надання довідки на ім'я Позивача. Водночас, ні Порядок №45, ні жоден інший нормативно-правовий акт не наділяє уповноважений орган, що видає довідки про розмір грошового забезпечення, повноваженнями самостійно встановлювати розміри грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, віднімати чи додавати до розміру вказаного у довідці грошового забезпечення окремі види грошової забезпечення. Відтак просить відмовити у задоволені позовних вимог.

27 квітня 2021 року на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області надійшли письмові пояснення щодо позову, відповідно до яких проти задоволення позовних вимог заперечує, мотивуючи тим , що на час виготовлення довідки Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області та проведення у 2018 році перерахунку пенсії позивача положення постанови Кабінету Міністрів України №103 та Порядку №45 були чинні, ніким не оскаржувані та не скасовані. Підставою для оформлення довідок про грошове забезпечення є прийняття КМ України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або проведення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Разом з тим, Кабінетом Міністрів України не приймалось рішень, які б тягнули за собою зміни в грошовому забезпеченні військовослужбовців. Тому, підстави у позивача для висновків про те, що у Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області виник обов'язок оформити та направити до ГУ ПФУ в Закарпатській області іншу довідку про новий розмір грошового забезпечення також відсутні. Водночас Головне управління наголошує, що ані Порядок № 45, ані жоден інший нормативно -правовий акт не наділяє уповноважений орган, що видає довідки про розмір грошового забезпечення, повноваженнями самостійно встановлювати розміри грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, самостійно віднімати чи додавати до розміру вказаного у довідці грошового забезпечення окремі види грошового забезпечення.

2. Обставини, встановлені судом.

Судом встановлено, що позивач є пенсіонером, перебуває на обліку в ГУ ПФ України в Закарпатській області та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ.

Згідно протоколу за пенсійною справою - 0704004067(МНС) від 01.01.2015 року із 01.01.2015 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області (далі - ГУ ПФУ області), у відповідності до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ), позивачу призначено пенсію за вислугу років визначалась з наступних видів грошового забезпечення:

- Посадовий оклад -1150,00 грн.

- Оклад за військове звання - 130,00 грн.

- Процентна надбавка за вислугу років 35%- 448,00 грн.

- середньомісячна сума додаткових видів ГЗ - 2385,27 грн. в тому числі:

особи які працюють в умовах режимних обмежень 20%

надбавка за стаж шифр. роботи понад 5 років 10%

надбавка за особливо важливі завдання 50%

премія 150%

в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 4113,27 грн.

- всього -2591,36 грн.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704,Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області 27.03.2018р. складено довідку №112 відповідно до якої визначено розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсії, а саме :

- посадовий оклад в розмірі 5640,00 грн.,

- оклад за військовим званням 1410,00 грн.,

- надбавка за вислугу років (45 %) в розмірі 3172,50грн.

- всього 10222,50 грн.

На підставі вказаної довідки позивачу з 01 січня 2018 року здійснено перерахунок пенсії.

10 лютого 2021 року позивач, у зв'язку із набранням законної сили рішення Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у зразковій справі № 160/8324/19 щодо підготовки і надання до пенсійного органу нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій , встановлених у відповідності до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704, звернувся із заявою до Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області, в якій просив підготувати та надати довідку про розмір про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року за посадою, відповідною або аналогічної його останній посаді.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області листом від 15.02.2021 року №5201-751/5224 повідомило позивача, що на момент виникнення права на перерахунок пенсії, на підставі списків ГУ Пенсійного фонду України в Закарпатській області та на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" Управлінням належним чином оформлено довідку про розмір грошового забезпечення, враховуючи посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, відсоткову надбавку за вислугу років, та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області для перерахунку пенсії позивача. Відповідач у вказаному листі зазначає, що списки від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області не надходили, відтак підстав для оформлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача не має.

Мотиви суду та норми права, застосовані судом.

Статтею 19 частиною 2 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі по тексту - Закон України № 2262-ХІІ).

Відповідно до статті 63 частини 4 Закону України № 2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

30 серпня 2017 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову за № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", яка набрала чинності 01 березня 2018 року та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

21 лютого 2018 року, Кабінет Міністрів України прийняв Постанову за № 103, пунктами 1, 2 якої встановлено перерахувати з 01 січня 2018 року пенсії, призначені згідно із Законом України № 2262-ХІІ до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови №704.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до статті 255 частини 2 КАС України, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року набрало законної сили 05 березня 2019 року.

Згідно із статтею 43 частиною 3 Закону України № 2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (далі по тексту - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пункту 5 абзацом 1 Порядку № 45 в редакції постанови № 103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Додаток 2 до Порядку № 45 містить форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено в новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

В той же час, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Суд зазначає, що до компетенції Уряду входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку № 45.

Проте, зміни внесені постановою № 103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05 березня 2019 року - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Отже, чинною формою довідки на даний час є Довідка , зазначена в додатку № 2 Порядку № 45 в редакції станом на 01.01.2016 року , яка виглядала наступним чином:

ДОВІДКА

про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії

Видана __________________________________________________________________________ (прізвище, ім'я та по батькові) про те, що відповідно до _______________________________________________________________ (назва, дата і номер акта, що є підставою для перерахунку пенсії) розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на ___ ____________ 200_ р. (день, з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, що проходять службу), за посадою __________________________________________________________________________ становить: (на день звільнення із служби)

Сума Посадовий оклад Підвищення посадового окладу (_____ відс.) Оклад за військовим (спеціальним) званням ______________________________________________ (зазначається звання) Надбавка за вислугу років (_____ відс.) Надбавка за виконання особливо важливих завдань (_____ відс.) Надбавка за службу в умовах режимних обмежень (_____ відс.) Надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови (_____ відс.) Надбавка за почесне звання "заслужений" чи "народний" (_____ відс.) Доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання (_____ відс.) Надбавка за спортивні звання (_____ відс.) Премія (_____ відс.) ____________ Усього

Керівник уповноваженого органу М. П.__________ (підпис)______(ініціали та прізвище)

Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, Управління ДСНС у Закарпатській області у зв'язку із втратою чинності положеннями п.п. 1, 2 постанови №103 та змін до п. 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.

Зокрема, на час звернення позивача до Управлінням ДСНС у Закарпатській області із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення п. 3 Порядку №45 передбачав, :

- що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особу було звільнено із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Згідно з пп. 4 п. 1 розділу ІІ Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та з інших соціальних питань", затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17 вересня 2018 року №760 (далі Інструкція), дія якої поширюється також на органи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, уповноважені органи готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій.

Відповідно до пп. 1 п. 1 розділу ІІІ Інструкції, уповноважені структурні підрозділи приймають від особи, яка набула право на пенсію відповідно до Закону, заяву про призначення пенсії, документи згідно з Порядком. Не пізніше наступного робочого дня інформують письмово в довільній формі підрозділи персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерські підрозділи) про необхідність оформлення та подання уповноваженому структурному підрозділу документів для призначення (перерахунку) пенсії.

При проведенні перерахунку пенсій відповідно до списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, складених головними управліннями Пенсійного фонду України, уповноважений структурний підрозділ готує довідки про розмір грошового забезпечення (п. 2 розділу ІІІ Інструкції).

Тобто, нормами чинного законодавства на відповідача покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку №45.

Відповідно до пункту 23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою 30.01.2007 N 3-1 ( далі - Порядок 3-1) перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

У відповідності до пункту 24 Порядку № 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5).

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган Пенсійного Фонду України.

Як вже зазначалося судом, 30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704, яка набрала чинності 01 березня 2018 року (далі по тексту Постанова № 704) та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 5 підпунктом 2 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить висновку, що з 05 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України № 2262-ХІІ та статті 9 Закону України № 2011.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 17 грудня 2019 року у зразковій справі № Пз/9901/20/19 (№ 160/8324/19), яке набрало законної сили 24.06.2020 року згідно Постанови ВП ВС.

Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.( ч. 5 ст. 13 ЗУ "Про судоустрій і статус суддів".)

Відповідно до статті 77 частини 1 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на вищевказане, враховуючи обставини встановлені судом, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись статтями 242-246 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ,ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області (вул. Болгарська, буд. 2,м. Ужгород, Закарпатська область,88000, код ЄДРПОУ 38629032),третя особа : Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, буд. 4,м. Ужгород, Закарпатська область,88000, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії -задовольнити.

2.Визнати протиправною бездіяльність Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області (вул. Болгарська, буд. 2,м. Ужгород, Закарпатська область,88000, код ЄДРПОУ 38629032) щодо відмови ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ,ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії.

3. Зобов'язати Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області (вул. Болгарська, буд. 2,м. Ужгород, Закарпатська область,88000, код ЄДРПОУ 38629032) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області нову довідку про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ,ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) для перерахунку пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 №704, з повною інформацією за формою, передбаченою Додатком №2 до Постанови Кабінету Міністрів від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", із врахуванням складових, визначених нормами ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року №2262, за нормами чинними станом на 05.03.2019 для перерахунку та виплати пенсії з 01 квітня 2019 року.

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області (Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Болгарська, буд. 2, код ЄДРПОУ 38629032) на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ,ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір в розмірі 908,00 гривень (дев'ятсот вісім гривень) згідно квитанції №4010210001 від 02 березня 2021 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адмінсуду.

СуддяЗ.Б.Плеханова