Справа № 708/312/21
Номер провадження № 2/708/151/21
про витребування доказів
11 травня 2021 року м. Чигирин
Чигиринський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді - Попельнюха А.О.,
за участю:
секретаря судових засідань - Циріль С.В.,
представника позивача - адвоката Семенова О.М.,
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в м. Чигирині цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Чигиринської міської ради про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, -
Представник позивача звернувся до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою від 12.04.2021 провадження у зазначеній справі було відкрито та справу призначено до підготовчого засідання.
Представник позивача - адвокат Семенов О.М. у підготовчому засіданні позов підтримав, просив суд його задовольнити.
Відповідач в підготовче засідання не з'явився, на адресу суду направив лист, яким просив розгляд справи проводити у відсутність представника відповідача, проти задоволення позову не заперечував.
Суд, заслухавши представника позивача, ознайомившись з матеріалами позову, встановив наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 189 ЦПК України завданнями підготовчого провадження є, в тому числі, визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів.
Зі змісту п. 7 ч. 2 ст. 197 ЦПК України вбачається, що у підготовчому засіданні суд вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання.
На підставі ч. 7 ст. 81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
З урахуванням наведеного, з метою перевірки кола спадкоємців та факту відсутності заповіту, суд приходить до висновку про необхідність витребування копії спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 81, 189, 196-198 ЦПК України, суд, -
Витребувати у приватного нотаріуса Чигиринського районного нотаріального округу Цинди Романа Миколайовича завірену копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Копію ухвали для виконання направити на адресу приватного нотаріуса Чигиринського районного нотаріального округу Цинди Романа Миколайовича (Черкаська обл., м. Чигирин, вул. Б.Хмельницького, буд. 25) та зобов'язати надати відповідь у строк до 24.05.2021.
Роз'яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.О. Попельнюх