ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
02.08.2007р.
м.Київ
№ 29/335-А
За позовом Приватне підприємство "Бренд"
До Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва
Предмет адміністративного позову
скасувати податкову вимогу
Суддя
Секретар с.з. Вознюк М.В.
Представники сторін:
Від позивача: ОСОБА_2-предст. (довір. в справі)
Від відповідача: Колба сов Ю.О. -предст. (довір. в справі)
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні ІНФОРМАЦІЯ_1 о 11 год. 00 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на ІНФОРМАЦІЯ_2, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Обставини справи:
Позивач звернувся до господарського суду з позовом, в якому просить скасувати першу податкову вимогу від ІНФОРМАЦІЯ_3р. НОМЕР_4; зобов»яти Державну податкову інспекцію у Святошинському районі міста Києва утриматися від вчинення подальших дій по стягненню з позивача 376 492 грн.66 коп. за податковими векселями серії НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_7 НОМЕР_3, НОМЕР_4, виданих ІНФОРМАЦІЯ_4р.
ІНФОРМАЦІЯ_5р., ІНФОРМАЦІЯ_6р. в судовому засідання відповідно до ст.. 150 КАС України оголошувались перерви в зв»язку з чим Постанова проголошена зазначеною датою
Позовні вимоги мотивовані тим, що поставлені органу митного контролю податкові векселі протягом ІНФОРМАЦІЯ_7р. -ІНФОРМАЦІЯ_8року вважаються погашеними відповідно до п. 11.5 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість", а тому у позивача відсутня заборгованість у розмірі 376 492,66 грн., тобто у відповідача відсутні підстави для прийняття спірної податкової вимоги.
Відповідач надав заперечення на позовну заяву, в яких проти позову заперечує, оскільки за позивачем обліковуються податкова заборгованість по 18 податковим векселям на загальну суму 376 492,66 грн. Вказана заборгованість виникла за ІНФОРМАЦІЯ_8 року, в якому позивачем було надано 100 податкових вескелів на загальну суму 3 346 499,06 грн., які були включені до податкової декларації за відповідний період. З них позивачем погашено гршовими коштами 10 податкових векселів на суму 195 259,27 грн.; погашено за рахунок включення до складу податкових зобов»язань у поточному звітному періоді 72 податкових векселі на суму 2774747,13 грн.; непогашені (невключені до складу податкових зобов»язань у поточному звітному (податковому) періоді, несплачені грошовими коштами) 18 податкових векселів на суму 376 492,66 грн.. Станом на день подання позовної заяви, термін погашення податкових вескелів минув, податкові зобов»язання шляхом перерахування грошових коштів до бюджету позивачем не погашені. Відповідно до абз. 29 Методичних рекомендацій, затверджених листом ДПА України від ІНФОРМАЦІЯ_9р. НОМЕР_6 протест вескеля не здійснюється, а сума, зазначена у непогашеному векселі, розглядається як податкова заборгованість, яка погашається у порядку, передбаченому законодавством для погашення податкового боргу.
За таких обставин, відповідач керуючись ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов»язаня платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» правомірно прийняв спірну податкову вимогу на суму не сплаченого позивачем узгодженого податкового зобов»язання.
Відповідач, подав клопотання на підставі 155 КАС України в якому просить залишити позовну заяву без розгляду з тих підстав, що позовну заяву подану особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності; позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи. В обґрунтування зазначених обставин позивач посилається на наступні обставини: згідно із витягом від Державного реєстратора керівником ПП «Бренд» є ОСОБА_1, зазначена особа, яка має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності. Довіреність на представника позивача ОСОБА_2 підписана директором ПП «Бренд» ОСОБА_3, таким чином ОСОБА_2не має права на підписання позовної заяви та ведення справи, позовна заява подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності та підписана особою, яка не має повноважень на ведення справи. Крім того, Постановою Господарського суду міста Києва про визнання відсутнього боржника банкрутом від ІНФОРМАЦІЯ_10р. по справіНОМЕР_8 визнано банкрутом ПП «Бренд», припинено процедуру розпорядження майном, відкрито ліквідаційну процедуру, підприємницьку діяльність банкрута.
Позивач заперечує проти задоволення клопотання відповідача.
Розглянувши подані сторонами та третьою особою документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
Клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду з тих підстав, що позовну заяву подану особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності; позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи не підлягає задоволенню з наступних підстав: в Акті перевірки від ІНФОРМАЦІЯ_11р. НОМЕР_9 зазначено, що директором підприємства за період з ІНФОРМАЦІЯ_12р. до дати складання акта перевірки призначений ОСОБА_3 згідно із наказом про призначення від ІНФОРМАЦІЯ_12р. НОМЕР_10. В судовому засіданні був оглянутий Протокол НОМЕР_11 Загальних зборів Учасників позивача (копія в справі). Крім того, до матеріалів справи надані пояснення арбітражного керуючого ОСОБА_4, призначеного згідно із постановою про визнання відсутнього боржника банкрутом від ІНФОРМАЦІЯ_13р.НОМЕР_8, призначений ліквідатором позивача. Ліквідатор повідомив суд, що з позовними вимогами ПП «Бренд» ознайомлений та підтримує їх, щодо повноважень представника позивача Добро дуба ліквідатор згоден щодо представництва зазначеною особою інтересів позивача по справі 29/335-А. Довіреність відІНФОРМАЦІЯ_14р. була видана представнику директором позивача ОСОБА_3 до порушення справи про банкрутство ІНФОРМАЦІЯ_13р. в межах повноважень.
Державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва ІНФОРМАЦІЯ_3р. прийнята податкова вимога НОМЕР_4, відповідно до якої станом на ІНФОРМАЦІЯ_15р. сума податкового боргу ПП «Бренд» за узгодженими податковими зобов»язаннями становить 376492,66 грн. за платежем -податок на додану вартість.
Сума податкового боргу у розмірі 376492,66 грн., як вбачається з письмових пояснень відповідача та не заперечується позивачем, виникла у зв»язку з непогашенням позивачем податкових векселів виданих органу митного контролю зі строком погашення на тридцятий календарний день з дня їх поставки органу митного контролю, а саме НОМЕР_12 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 41561,70 грн., НОМЕР_13 від ІНФОРМАЦІЯ_4 р. на суму 29604,21 грн., НОМЕР_14 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 41747,34 грн., НОМЕР_15 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 21109,00 грн., НОМЕР_16від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 911,73 грн., НОМЕР_17 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 8443,60 грн., НОМЕР_18 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 1293,51 грн., НОМЕР_19 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 14033,20 грн., НОМЕР_20 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 17764,80 грн., НОМЕР_21 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 19698,27 грн., НОМЕР_22 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 16998,30 грн., НОМЕР_24 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 34441,00 грн., НОМЕР_23 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_25 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_26 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_27 на суму 18584,00 грн., НОМЕР_28 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_29від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 27545,33 грн., НОМЕР_29від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 27004,67 грн. Всього на загальну суму 376492,66 грн.
Відповідно до п. 1.16 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість" податковий вексель - це письмове безумовне грошове зобов'язання платника податку сплатити до бюджету відповідну суму коштів у порядку та терміни, визначені Законом, підтверджене комерційним банком шляхом авалю, яке видається платником на відстрочення сплати податку на додану вартість, що справляється при імпорті товарів на митну територію України.
Відповідно до п. 11.5 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 № 168/97, із змінами та доповненнями, з моменту набрання чинності цим Законом платники податку при імпорті товарів на митну територію України, за умови оформлення митної декларації (за винятком тимчасової чи неповної, періодичної чи попередньої декларації), можуть за власним бажанням надавати органам митного контролю податковий вексель на суму податкового зобов'язання зі строком погашення на тридцятий календарний день з дня його поставки органу митного контролю, один примірник якого залишається в органі митного контролю, другий надсилається органом митного контролю на адресу органу державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку, а третій залишається платнику податку;
податковий вексель підлягає обов'язковому підтвердженню комерційними банками шляхом авалю;
комерційні банки зобов'язані оплатити податковий вексель у разі його непогашення платником у строк;
платник податку може за самостійним рішенням достроково погасити вексель шляхом перерахування коштів до бюджету або шляхом заліку сум бюджетного відшкодування, підтвердженого податковим органом;
якщо термін сплати зобов'язань по податковому векселю виникає до закінчення терміну подачі декларації до податкового органу за звітний (податковий) період, у якому відбулася його поставка органу митного контролю, платник податку не включає суму зобов'язань по векселю до складу податкових зобов'язань та погашає вексель шляхом перерахування коштів до бюджету. При цьому платник податку має право на включення перерахованої суми зобов'язань по векселю до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, в якому відбулася така сплата;
якщо термін сплати зобов'язань по податковому векселю виникає після закінчення терміну подачі декларації до податкового органу за звітний (податковий) період, в якому відбулася його поставка органу митного контролю, сума зобов'язань по такому податковому векселю включається до складу податкових зобов'язань платника в звітному (податковому) періоді, в якому відбулася його поставка органу митного контролю. При цьому платник податку має право на включення до складу податкового кредиту суми зобов'язань по податковому векселю у наступному звітному (податковому) періоді за умови погашення суми податкових зобов'язань шляхом перерахування коштів до бюджету;
якщо платник податку на дату поставки податкового векселя органу митного контролю має підтверджену податковим органом суму бюджетного відшкодування, яка дорівнює або більша ніж сума зобов'язання по такому векселю, платник податку має право включити суму зобов'язань по податковому векселю до складу податкових зобов'язань за звітний (податковий) період, в якому відбулася його поставка органу митного контролю. При цьому податковий вексель вважається погашеним та платник податку має право на включення до складу податкового кредиту суми зобов'язань по податковому векселю у наступному звітному (податковому) періоді;
Кабінет Міністрів України має право визначити більш довгі строки погашення податкового векселя для окремих видів діяльності, які мають сезонний характер або здійснюються з використанням довгострокових договорів;
обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам, податковий вексель не підлягає індосаменту; проценти або інші види плати за користування податковим векселем не нараховуються;
порядок випуску, обігу і погашення податкових векселів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно з положеннями законів України від 25.03.2005 № 2505 "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" та від 07.07.2005 № 2771, "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких законів України" податковий вексель, який за бажанням платника податків може видаватися на суму податкових зобов'язань при імпорті товарів на митну територію України, обов'язково повинен бути авальований комерційним банком.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.1997 НОМЕР_30 затверджено Порядок випуску, обігу та погашення векселів, які видаються на суму податку на додану вартість при імпорті (пересиланні) товарів на митну територію України, котрий розроблено відповідно до пункту 11.5 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон), встановлюються єдині правила випуску, обігу, обліку та погашення векселів, які випускаються (далі - видаються) платниками податку на додану вартість при імпорті товарів на митну територію України на суму податкового зобов'язання (далі -Порядок НОМЕР_30). Дія цього Порядку поширюється на імпортовані товари, оформлення вантажної митної декларації (за винятком тимчасової чи неповної, періодичної чи попередньої декларації) щодо яких проводиться з дня набрання чинності Законом незалежно від дати укладення договорів (контрактів), відповідно до яких здійснюється їх імпорт, та дати перетину державного кордону України (п. 1 Розділу І Порядку НОМЕР_30).
П. 5 Розділу І Порядку НОМЕР_30 встановлено, що протест податкового векселя не здійснюється, сума, зазначена у непогашеному векселі, розглядається як податкова заборгованість, яка погашається у порядку, передбаченому законодавством для погашення податкового боргу.
Пунктами 19, 20 розділу У Порядку НОМЕР_30 передбачено що, якщо термін погашення податкового векселя настає до закінчення терміну подання податкової декларації до органу державної податкової служби за звітний (податковий) період, в якому він був поданий органові митного контролю, платник податку не включає суму зобов'язань за векселем до складу податкових зобов'язань та погашає вексель шляхом перерахування коштів до бюджету. При цьому платник податку має право на включення перерахованої суми зобов'язань за векселем до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, в якому проведене таке перерахування.
Якщо термін погашення податкового векселя настає після закінчення терміну подання податкової декларації до органу державної податкової служби за звітний (податковий) період, в якому він був поданий органові митного контролю, платник податку включає суму зобов'язань за векселем до складу податкових зобов'язань у звітному (податковому) періоді, в якому він був поданий органові митного контролю. При цьому платник податку має право на включення суми зобов'язань за векселем до складу податкового кредиту у наступному звітному (податковому) періоді за умови погашення суми податкових зобов'язань шляхом перерахування коштів до бюджету.
Якщо платнику податку на дату подання податкового векселя органові митного контролю органом державної податкової служби підтверджено суму бюджетного відшкодування, яка дорівнює або більша від суми зобов'язання за векселем, платник податку має право включити суму зобов'язань за векселем до складу податкових зобов'язань за звітний (податковий) період, в якому він був поданий органові митного контролю. При цьому податковий вексель вважається погашеним, а платник податку має право на включення суми зобов'язань за векселем до складу податкового кредиту у наступному звітному (податковому) періоді.
Сума податку на додану вартість, зазначена в податковому векселі, відображається в податковій декларації окремим рядком.
Платник податку може за самостійним рішенням достроково погасити податковий вексель шляхом перерахування коштів до бюджету або заліку суми бюджетного відшкодування, підтвердженого органом державної податкової служби, згідно з поданою ним письмовою заявою.
Комерційні банки зобов'язані оплатити податковий вексель у разі його непогашення платником у строк.
До податкової декларації платник податку додає перелік та копії погашених у звітному (податковому) періоді, за який подається декларація, податкових векселів, суму зобов'язань за якими відповідно сплачено чи включено до податкових зобов'язань за цей звітний період.
Сума податку на додану вартість, зазначена в податковому векселі, включається у визначених Законом випадках до суми податкового кредиту платника податку, який видав цей вексель, і відображається в податковій декларації окремим рядком.
Як вбачається з декларації з податку на додану вартість позивача за ІНФОРМАЦІЯ_8 року, позивач на виконання п. 11.5 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" відобразив загальну суму ПДВ по податковим векселям в податкових зобов'язаннях у рядку 6 декларації з ПДВ у розмірі 3346499 грн. за ІНФОРМАЦІЯ_8р. (Імпорт товарів протягом звітного періоду, сплату ПДВ за які було відстрочено шляхом оформлення податкового векселя) та у рядку 19.1 зі знаком (-). Разом з декларацією позивачем подано перелік податкових векселів. Відповідно до переліку податкових векселів, позивач у лютому 2007 року надав всього 100 податкових векселів на загальну суму 3346499,06 грн., у тому числі 72 податкових векселя включені до складу податкових зобов»язань у поточному звітному періоді на суму 2774747,13 грн. (рядок 19.2 зі знаком (+)), 10 податкових векселів погашено грошовими коштами на суму 195259,27 грн. (копія платіжного доручення є в матеріалах справи від ІНФОРМАЦІЯ_16р. НОМЕР_31) та 18 податкових векселів, які не включені позивачем до складу податкових зобов»язань та не сплачені грошовими коштами на загальну суму 376 492,66 грн.
Розглядаючи спір по суті, суд відзначає, що відповідно до вищевказаного пункту 11.5 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" та пункту 19 Порядку НОМЕР_30 у випадку коли платник податку на дату поставки податкового векселя органу митного контролю має підтверджену податковим органом суму бюджетного відшкодування, яка дорівнює або більша ніж сума зобов'язання по такому векселю, платник податку має право включити суму зобов'язань по податковому векселю до складу податкових зобов'язань за звітний (податковий) період, в якому відбулася його поставка органу митного контролю. При цьому податковий вексель вважається погашеним та платник податку має право на включення до складу податкового кредиту суми зобов'язань по податковому векселю у наступному звітному (податковому) періоді.
Платник податку також може за самостійним рішенням достроково погасити вексель шляхом перерахування коштів до бюджету або шляхом заліку суми бюджетного відшкодування, підтвердженого податковим органом.
Як підтверджено матеріалами справи, ПП «Бренд», враховуючи зазначені норми Закону, заявою від ІНФОРМАЦІЯ_17р. НОМЕР_33звернулось до відповідача про залік суми бюджетного відшкодування в рахунок погашення векселів за ІНФОРМАЦІЯ_8 року на загальну суму 571 751,93 грн.
Відповідач листом від ІНФОРМАЦІЯ_17р. НОМЕР_32 надав відповідь позивачу, яким повідомив, що в зв»язку з відсутністю сум бюджетного відшкодування підтверджених актом документальної перевірки погашення векселів за рахунок бюджетного відшкодування провести не має можливості.
З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_11 року Державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва складена довідка НОМЕР_34 «Про результати виїзної позапланової переіфрки ПП «Бренд» з питання достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобов»язань з ПДВ наступних податкових періодів за період ІНФОРМАЦІЯ_18 року», згідно якої заявлена ПП «Бренд» сума бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за ІНФОРМАЦІЯ_18 року в сумі 4799280,00 грн. підтверджена.
Сума бюджетного відшкодування у розмірі 4799280,00 грн. задекларована позивачем у декларації з податку на додану вартість за жовтень 2007 року у зменшення податкових зобов»язань з ПДВ наступних податкових періодів (рядок 25.2).
Відповідно до п.7.7.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті.
При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з декларацій позивача за ІНФОРМАЦІЯ_18 року, ІНФОРМАЦІЯ_19р, ІНФОРМАЦІЯ_20р., ІНФОРМАЦІЯ_21р., податкових векселів наданих позивачем за період з ІНФОРМАЦІЯ_7 року по ІНФОРМАЦІЯ_8 року., сума бюджетного відшкодування у розмірі 4799280,00 грн., яка задекларована позивачем у зменшення податкових зобов»язань з ПДВ наступних звітних періодів, була використана позивачем у ІНФОРМАЦІЯ_23 року на суму 1562544,47 грн., уІНФОРМАЦІЯ_22 року на суму 2859822,48 грн. Станом на ІНФОРМАЦІЯ_8 року залишок невикористаної частини бюджетного відшкодування підтвердженого довідкою відповідача становить 376 913,05 грн. Позивач заявою від ІНФОРМАЦІЯ_17р. НОМЕР_33звернувся до відповідача про залік суми бюджетного відшкодування в рахунок погашення векселів за ІНФОРМАЦІЯ_8 року на загальну суму 571 751,93 грн.. у тому числі по податковим вескелям НОМЕР_12 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 41561,70 грн., НОМЕР_13 від ІНФОРМАЦІЯ_4 р. на суму 29604,21 грн., НОМЕР_14 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 41747,34 грн., НОМЕР_15 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 21109,00 грн., НОМЕР_16від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 911,73 грн., НОМЕР_17 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 8443,60 грн., НОМЕР_18 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 1293,51 грн., НОМЕР_19 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 14033,20 грн., НОМЕР_20 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 17764,80 грн., НОМЕР_21 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 19698,27 грн., НОМЕР_22 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 16998,30 грн., НОМЕР_24 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 34441,00 грн., НОМЕР_23 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_25 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_26 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_27 на суму 18584,00 грн., НОМЕР_28 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_29від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 27545,33 грн., НОМЕР_29від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 27004,67 грн. Всього на загальну суму 376492,66 грн.
За таких обставин, відмова відповіда в проведенні заліку суми бюджетного відшкодування в рахунок погашення векселів в зв'язку з внесенням змін до Порядку адміністрування видачі та погашення податкових векселів, доведених листом ДПА України від ІНФОРМАЦІЯ_24 НОМЕР_35, в якому зазначено, що сума бюджетного відшкодування повинна бути підтверджена актом документальної невиїзної (камеральної) перевірки чи позапланової виїзної (документальної) перевірки, є безпідставною.
Крім того, судом враховано, що сума бюджетної заборгованості підтверджена довідкою відповідаач НОМЕР_34.
Також, суд враховує, що згідно актів звірки між позивачем та відповідачем станом на ІНФОРМАЦІЯ_25року у позивача обліковується бюджетна заборгованість з ПДВ у розмірі 5175449,06 грн., станом на ІНФОРМАЦІЯ_26 року у позивача обліковується бюджетна заборгованість з ПДВ у розмірі 4798976,13 грн., розбіжність між позивачем та відповідачем складає 376452,66 грн. (спірна сума).
Враховуючи вищенаведене, а також те, що ПП «Бренд» дотримано всіх визначених законодавством умов, необхідних для проведення заліку суми бюджетного відшкодування в рахунок погашення векселів, суд дійшов висновку про відсутність підстав для незарахування податковим органом в рахунок оплати податкових векселів у розмірі 376 452,66 грн. сум бюджетного відшкодування за попередні звітні (податкові) періоди, а саме за ІНФОРМАЦІЯ_18 року.
Отже, податкові векселі НОМЕР_12 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 41561,70 грн., НОМЕР_13 від ІНФОРМАЦІЯ_4 р. на суму 29604,21 грн., НОМЕР_14 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 41747,34 грн., НОМЕР_15 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 21109,00 грн., НОМЕР_16від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 911,73 грн., НОМЕР_17 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 8443,60 грн., НОМЕР_18 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 1293,51 грн., НОМЕР_19 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 14033,20 грн., НОМЕР_20 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 17764,80 грн., НОМЕР_21 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 19698,27 грн., НОМЕР_22 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 16998,30 грн., НОМЕР_24 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 34441,00 грн., НОМЕР_23 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_25 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_26 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_27 на суму 18584,00 грн., НОМЕР_28 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_29від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 27545,33 грн., НОМЕР_29від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 27004,67 грн., вдіповідно до п. 11.5 ст. 11 Закону України "Про податок на додану вартість" вважаються погашеними.
Згідно п.п.6.2.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник не сплачує узгоджену суму податкового зобов»язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Податкова вимога - письмова вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання (п.1.10, п.1.3 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»)
Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що немає фактичних та правових підстав для прийняття відповідачем першої податкової вимоги НОМЕР_4, оскільки станом на день прийняття вказаної податкової вимоги у позивача відсутній борг по податковим векселям НОМЕР_12 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 41561,70 грн., НОМЕР_13 від ІНФОРМАЦІЯ_4 р. на суму 29604,21 грн., НОМЕР_14 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 41747,34 грн., НОМЕР_15 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 21109,00 грн., НОМЕР_16від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 911,73 грн., НОМЕР_17 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 8443,60 грн., НОМЕР_18 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 1293,51 грн., НОМЕР_19 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 14033,20 грн., НОМЕР_20 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 17764,80 грн., НОМЕР_21 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 19698,27 грн., НОМЕР_22 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 16998,30 грн., НОМЕР_24 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 34441,00 грн., НОМЕР_23 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_25 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_26 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_27 на суму 18584,00 грн., НОМЕР_28 від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 18584,00 грн., НОМЕР_29від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 27545,33 грн., НОМЕР_29від ІНФОРМАЦІЯ_4р. на суму 27004,67 грн. Всього на загальну суму 376492,66 грн.
За таких обставин, позовні вимоги, в частині скасування першої податкової вимоги від ІНФОРМАЦІЯ_3р. НОМЕР_4, визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Позовні вимоги, в частині зобов»яння ДПІ у Святошинському районі міста Києва утриматися від вчинення подальших дій по стягненню з позивача 376 492 грн.66 коп. за податковими векселями серії НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, виданих ІНФОРМАЦІЯ_4р., задоволенню не підлягають, оскільки позивач не зазначив, яких саме подальших дій по стягненню, відповідач повинен утриматися.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За таких обставин, позовні вимоги визнаються судом частково обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню частково.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, господарський суд, -
Позов задовольнити частково.
Скасувати першу податкову вимогу від ІНФОРМАЦІЯ_3р. НОМЕР_4 Державної податкової інспекції у Святошинськогому районі м.Києва, надіслану Приватному підприємству «Бренд» .
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства «Бренд» (АДРЕСА_1, р/р НОМЕР_36 в ЗАТ «Прайм -Банк», м. Київ, МФО НОМЕР_37, ЄДРПОУ НОМЕР_38) 1,70 грн. (одна гривня сімдесят копійок) державного мита.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя І.В. Усатенко