22 квітня 2021 рокуСправа №: 695/1127/21
Номер провадження 3/695/995/21
Суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Степченко М.Ю., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності, яка надійшла з Золотоніського РВП ГУНП у Черкаській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.122-2 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №492796 від 16.04.2021 року ОСОБА_1 , 16.04.2021 р. о 17-40 год., в м. Золотоноша на перехресті вул. Черкаська та вул. 23 вересня, не виконав вимогу про зупинку, яка подавалася диском з світлоповертаючим елементом та проблисковими маячками синього та червоного кольору, які подавалися працівниками поліції, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 122-2 КУпАП.
Суддя, перевіривши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання; посада, прізвище і ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення правопорушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушником заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до положень ст.255 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб органів внутрішніх справ. Однак дані матеріали оформлені неналежним чином, з порушеннями встановленого законом порядку.
Згідно з вимогами ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Суддя враховує, що відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП України, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року ).
У протоколі про адміністративне правопорушення не зазначена частина статті, порушення якої інкримінується; не зазначені свідки події, не долучені їх письмові пояснення до матеріалів справи; відсутні письмові пояснення особи, відносно якої складено протокол; відсутні відомості про наявність/відсутність відеофіксації правопорушення.
Без усунення вказаних недоліків суд позбавлений можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану адміністративну справу, в зазначений законодавством строк, а тому справа підлягає поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 268, 277 КУпАП, -
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-2 КУпАП повернути до Золотоніського РВП ГУНП у Черкаській областідля належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.Ю. Степченко