Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 3/641/1525/2021Справа №: 641/3412/21
07 травня 2021 року суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Музиченко В.О., розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Мілан, Італії, громадянина Італії, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
- за ч. 1 ст. 204 КУпАП, -
До Комінтернівського районного суду м. Харкова надійшов для розгляду адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204 КУпАП ОСОБА_1 ..
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії СхРУ № 111012 від 04.05.2021, складеного старшим інспектором прикордонної служби групи АЮД ВПС «Харків» Харківського прикордонного загону Подоляк В.В., 04.05.2021 о 05 год. 00 хв. в ППр через ДК «Харків» під час здійснення ПКр 5141 «Харків-Хургада» був виявлений громадянин Італії ОСОБА_1 , який намагався перетнути ДК України з використанням підробленого документа, а саме з явною ознакою часткової підробки паспортного документа (інформаційна сторінка до книжного блоку приклеєна скотчем), тобто мав намір перетнути ДК України у ППр «Харків» з використанням підробленого документа, чим порушив вимоги ст. 9 ЗУ «Про державний кордон України», ст. 8 ЗУ «Про ПК», чим вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 204 КУпАП.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність повернення матеріалів для доопрацювання, виходячи із наступних обставин.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення зокрема вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, у відповідності до ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених Законом.
В порушення вимог ст. 256 КУпАП в зазначеному протоколі вказано нормативний акт, який передбачає відповідальність як ч. 1 ст. 204 КУпАП, яка передбачає відповідальність за порушення посадовими особами підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, у тому числі іноземних суб'єктів господарської діяльності, що діють на території України, фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю, встановленого порядку працевлаштування, прийняття на навчання іноземців та осіб без громадянства, надання їм житла, а також інші порушення, якщо вони будь-яким чином сприяють іноземцям та особам без громадянства в ухиленні від виїзду з України після закінчення терміну перебування або спрямовані на їх незаконну реєстрацію, оформлення документів на проживання.
Таким чином, зміст правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1 у протоколі, суперечить встановленій нормі КУпАП, а суд самостійно позбавлений права перекваліфіковувати дії особи.
Крім того, слід звернути увагу на те, що згідно рапорту складеного старшим зміни прикордонних нарядів віпс «тип А» впс «Харків» лейтенантом Подолян В.В., в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 358 КК України. Однак жодних відомостей про внесення відомостей до ЄРДР за вказаним фактом чи відмові у внесенні таких відомостей, до матеріалів справи не додано, що створює ризик порушення Конституційних прав особи шляхом подвійного притягнення до відповідальності за одне й те ж саме порушення.
З урахуванням викладених обставин, суд приходить до висновку, що адміністративний матеріал необхідно повернути до Відділу прикордонної служби «Харків» Харківського прикордонного загону Східного регіонального управління ДПСУ для належного оформлення, оскільки вищезазначені недоліки перешкоджають всебічному, повному та об'єктивному з'ясуванню обставин справи, у відповідності до ст.ст. 245, 280 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 7, 204, 256, 278, 280 КУпАП, суддя, -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КУпАП - повернути до Відділу прикордонної служби «Харків» Харківського прикордонного загону Східного регіонального управління ДПСУ для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя - В. О. Музиченко