Постанова від 06.05.2021 по справі 149/527/21

Справа № 149/527/21

Провадження № 23-з/801/11/21

Категорія:

Головуючий у суді 1-ї інстанції

Доповідач: Голота Л. О.

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2021 року м. Вінниця

Суддя Вінницького апеляційного суду Голота Л.О., розглянувши подання Іллінецького районного суду Вінницької області про направлення до іншого суду в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції заяви ОСОБА_1 про самовідвід від участі у розгляді справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за частиною першою статті 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

У поданні Іллінецького районного суду Вінницької області порушується питання про передачу заяви ОСОБА_1 про самовідвід від участі у розгляді справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за частиною першою статті 130 КУпАП для вирішення до іншого суду, оскільки на даний час в Іллінецького районного суду Вінницької області неможливо здійснити авторозподіл, так як суддю Олексієнка О. Ю. виключено із автоматичного розподілу, оскільки відповідно до положення про автоматизовану систему документообігу суду за чотирнадцять календарних днів включно до початку відпустки судові справи конкретному судді не розподіляються.

Розглянувши подання, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до частини першої статті 2 КУпАП законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.

Згідно з частиною першою, п'ятою статті 276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем його вчинення. Законами України може бути передбачено й інше місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Питання передачі справи про адміністративне правопорушення судом апеляційної інстанції до іншого суду не врегульовано нормами КУпАП.

Таким чином, при вирішенні питання про направлення заяви про самовідвід від участі у розгляді справи про адміністративне правопорушення для вирішення до іншого суду у зв'язку з тим, що у суді неможливо утворити склад суду для розгляду заяви про самовідвід, виникла необхідність в застосуванні принципу аналогії закону найбільш близької галузі права - кримінального процесуального права.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншому суду, якщо після задоволення відводів чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.

Як видно з подання Іллінецького районного суду Вінницької області, на даний час в Іллінецького районного суду Вінницької області неможливо здійснити авторозподіл заяви ОСОБА_1 про самовідвід від участі у розгляді справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за частиною першою статті 130 КУпАП, оскільки суддю Олексієнка О. Ю. виключено із автоматичного розподілу, так як відповідно до положення про автоматизовану систему документообігу суду за чотирнадцять календарних днів включно до початку відпустки судові справи конкретному судді не розподіляються.

Суд апеляційної інстанції вважає, що заяву ОСОБА_1 про самовідвід від участі у розгляді справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за частиною першою статті 130 КУпАП належить передати для вирішення до іншого суду, з метою недопущення порушення строків розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачених статтею 277 КУпАП, забезпечення права особи на справедливий суд та своєчасний розгляд справи компетентним судом, задовольнивши подання Іллінецького районного суду Вінницької області та направити заяву ОСОБА_1 про самовідвід від участі у розгляді справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за частиною першою статті 130 КУпАП до Липовецького районного суду Вінницької області для розгляду по суті.

На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 1, 7, 8, 38, 257, 276, 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання Іллінецького районного суду Вінницької області про направлення до іншого суду заяви ОСОБА_1 про самовідвід від участі у розгляді справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за частиною першою статті 130 КУпАП задовольнити.

Направити заяву ОСОБА_1 про самовідвід від участі у розгляді справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за частиною першою статті 130 КУпАП до Липовецького районного суду Вінницької області для розгляду.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Л. О. Голота

Попередній документ
96746488
Наступний документ
96746490
Інформація про рішення:
№ рішення: 96746489
№ справи: 149/527/21
Дата рішення: 06.05.2021
Дата публікації: 11.05.2021
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Вінницький апеляційний суд
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Інші процесуальні питання
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (06.05.2021)
Дата надходження: 05.05.2021
Предмет позову: Визначення підсудності справи про адміністративне правопорушення стосовно Курмана С.В., передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП
Розклад засідань:
25.03.2021 12:20 Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області
26.04.2021 10:00 Іллінецький районний суд Вінницької області
28.05.2021 12:30 Липовецький районний суд Вінницької області
14.07.2021 08:35 Липовецький районний суд Вінницької області