328/1231/21
06.05.2021
3/328/620/21
06 травня 2021 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Людмила Василівна, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з відділення поліції №3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка працює продавцем у ФОП « ОСОБА_2 », зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 156 КУпАП,-
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №030773, складеним 02 квітня 2021 року в м. Токмак Ст. ДОП Токмацького ВП капітаном поліції ОСОБА_3 про те, що 02 квітня 2021 року близько 09-30 години ОСОБА_1 здійснила продаж неповнолітній особі слабоалкогольного напою «Friday» алк. 5%, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 156 КУпАП.
До протоколу додано: лист працівників поліції від 02 квітня 2021 року, рапорт працівників поліції від 02 квітня 2021 року, письмові пояснення ОСОБА_1 , письмові пояснення ОСОБА_4 від 02 квітня 2021 року, протокол особистого огляду та вилучення від 02 квітня 2021 року.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про причини неявки суд не повідомила, про час та місце розгляду справи належним чином повідомлена.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов наступних висновків.
У провадженні суду перебуває справа про адміністративне правопорушення, у якій, відповідно до положень ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при її розгляді зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно зі ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержанняКонституціїі законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом (ч. 3 ст. 7 КУпАП).
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно зі ст. 221 КУпАП судді районних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема: частинами першою,третьою і четвертою статті 156 КУпАП.
Відповідно до ст. 218 КУпАП, адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 45, 46, 92, 99, 103-1, 103-2, 104, 104-1, статтею 136 (за вчинення порушень на автомобільному транспорті), статтями 138, 141, 142, 149-152, частиною першою статті 154, статтями 155, 155-2, частиною другою статті 156,частинами першою - четвертою статті 156-1, статтями 156-2, 159, частиною першою статті 163-17, статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179, статтею 180 (крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють), частиною четвертою статті 181, статтею 181-1, частиною першою статті 182, статтями 183, 185-12, 186, 189, 189-1, 212-1 цього Кодексу.
Адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 92, статтею 99 (коли правопорушення вчинено громадянином), статтями 103-1, 103-2, 104, статтею 136 (за вчинення порушень на автомобільному транспорті), статтями 141, 142, 150-152, статтями, 155, 155-2, частиною другою статті 156, частинами першою - четвертою статті 156-1, статтями 156-2, 159, частиною першою статті 163-17, статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179, статтею 180 (крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють), частиною четвертою статті 181, частиною першою статті 182, статтями 183, 186, 212-1 цього Кодексу.
Працівниками відділення поліції №3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області було направлено до суду протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 156 КУпАП, однак розгляд вказаного матеріалу не входить до компетенції суду, що як наслідок унеможливлює розгляд суддею даного протоколу про адміністративне правопорушення.
Враховуючи викладене, суддя дійшов висновку, що дана справа про адміністративне правопорушення не належить до компетенції Токмацького районного суду Запорізької області, а тому вважаю за необхідне повернути даний адміністративний матеріал органу, що його направив до суду.
Керуючись ст.ст. 1, 7, 218, 221, 245, 280, 278, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 156 КУпАП відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали повернути до відділення поліції №3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: