30.04.2021 227/1506/21
30 квітня 2021 року м.Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Левченко А.М., розглянувши матеріали, що надійшли від заступника начальника відділу поліції з превентивної діяльності відділу поліції №1 Покровського РУП ГУНП України в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.130 КУпАП України, суд -
14.04.2021 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №152145 від 09.04.2021 року вбачається, що 09.04.2021 року о 01.35 год. в м.Добропіллі по вул.Луганського, 6, водій ОСОБА_1 керував автомобілем ЗАЗ-DAEWOO LANOS з н/з НОМЕР_1 з ознаками наркотичного сп'яніння (зіниці очей не реагували на світло, порушення мови). Від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку на стан наркотичного сп'яніння гр. ОСОБА_1 відмовився в присутності двох свідків. Своїми діями порушив вимоги п.2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, повідомив суду, що дійсно за зазначених в протоколі обставинах вчинив адміністративне правопорушення та щиро розкаявся.
Особою, яка склала протокол, дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктами 6, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103, встановлено, що водій транспортного засобу, який відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я. У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Ознайомившись з матеріалами справи, приймаючи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, що підтверджуються:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №152145 від 09.04.2021 року, відповідно до якого 09.04.2021 року о 01.35 год. в м.Добропіллі по вул.Луганського, 6, водій ОСОБА_1 керував автомобілем ЗАЗ-DAEWOO LANOS з н/з НОМЕР_1 з ознаками наркотичного сп'яніння (зіниці очей не реагували на світло, порушення мови). Від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку на стан наркотичного сп'яніння гр. ОСОБА_1 відмовився в присутності двох свідків;
- письмовими поясненнями гр. ОСОБА_1 на окремому аркуші від 09.04.2021 року, відповідно до яких останній відмовився від медичного огляду на стан сп'яніння, у зв'язку з некоректною зупинкою автомобіля працівниками поліції;
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на окремих аркушах від 09.04.2021 року, згідно яких з 08.04.2021 року на 09.04.2021 року були запрошені поліцейськими у якості свідків, так у їх присутності в прийомному відділенні КНП «Добропільська ЛІЛ» гр. ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння, а також здачі аналізів шляхом надання біологічного середовища у вигляді сечі;
- висновком КНП «Добропільська ЛІЛ» щодо результатів медичного огляду з метою встановлення стану наркотичного сп'яніння №40 від 09.04.2021 року, згідно якого гр. ОСОБА_1 відмовився від здачі біологічного середовища для встановлення стану наркотичного сп'яніння;
CD-R диском фірми «TITANUM» 700Mb білого кольору, з якого вбачається, що ОСОБА_1 у присутності двох свідків відмовився від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Так відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно статті 252 КУпАП, суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Отже, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ №152145 від 09.04.2021 року вказано ознаки сп'яніння ОСОБА_1 , а саме такі як порушення мови та не реагування очей на світло і його дії щодо відмови від проходження медичного огляду на стан сп'яніння.
В особистих письмових поясненнях ОСОБА_1 підтвердив, що фактично відмовився від проходження медичного огляду для встановлення стану наркотичного сп'яніння, що також особисто підтвердив в судовому засіданні та визнав свою вину.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та вважає за необхідне застосувати до останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн. та позбавлення права керування транспортними засобами.
Згідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 40-1, 130, 268, 285 КУпАП, ст.5 Закону України «Про судовий збір», суд, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 коп., який слід сплатити за такими реквізитами: отримувач: Донецьке ГУК/Донецька область/21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37967785, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок (IBAN): UA198999980313090149000005001, код класифікації доходів бюджету 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету - адміністративні штрафи у сфері забезпечення дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі), з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ), на користь держави судовий збір в сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00 копійок, який повинен бути сплачений на рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача(код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз'яснити, що у відповідності з вимогами ст.ст.307, 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.М. Левченко