30.04.2021 227/1512/21
30 квітня 2021 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Левченко А.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Відділу поліції №1 Покровського районного управління поліції в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого ФОП « ОСОБА_2 », який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, -
14.04.2021 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 для вирішення питання про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Згідно протоколу серії ВАБ №648072 від 09.04.2021 року встановлено, що гр. ОСОБА_1 09.04.2021 року близько 15.30 год. за адресою: м.Добропілля, вул.Харківська, 16, будучі фізичною особою-підприємцем в магазині «Буд-матеріали», не забезпечив нанесення маркувань для перебування у черзі з дотриманням дистанції для відвідувачів між ними у 1,5 метрів, чим порушив п.12 пп.3 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року зі змінами внесеними Постановою КМУ №104, своїми діями порушив правила щодо карантину людей, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.44-3 КУпАП.
В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, просив строго не карати, так як швидко усунув недоліки, що зазначені в протоколі та на підтвердження чого надав фотографії на яких зображене приміщення магазину із маркуванням на підлозі для перебування відвідувачів у черзі.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №648072 від 09.04.2021 року вбачається, що ОСОБА_1 був ознайомлений з його змістом та підтвердив достовірність зазначеної в ньому інформації своїм особистим підписом в протоколі, зокрема щодо адреси його проживання, водійського посвідчення та номеру телефону.
Як вбачається зі змісту ч.1 ст.44-3 КУпАП, до адміністративної відповідальності може бути притягнута особа за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за поданням головного державного санітарного лікаря України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них, підстави та порядок обов'язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталів). Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності. До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред'явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину. Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Кабінет Міністрів України 11.03.2020 року прийняв постанову № 211, якою з 12 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року на всій території України відповідно ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», встановлено карантин з метою запобігання поширенню на території України респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Після цього карантин на території України неодноразово продовжувався та триває до теперішнього часу.
Згідно підпункту п.3 пп.12 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року, з 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра.
Кабінет Міністрів України 21.04.2021 року прийняв постанову № 405, якою на всій території України відповідно ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», встановлено карантин з метою запобігання поширенню на території України респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Після цього карантин на території України триває до теперішнього часу.
Згідно підпункту 12 пункту 3 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», на території України встановлюється “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра.
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, оскільки він порушив правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», п.п.12 п.3 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», а саме в умовах встановленого з метою запобігання поширенню на території України респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в магазині, який йому належить, не забезпечив нанесення маркувань для перебування у черзі з дотриманням дистанції для відвідувачів між ними у 1,5 метрів.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №648072 від 09.04.2021 року; письмовими поясненнями гр. ОСОБА_3 від 06.04.2021 року; копіями документів про реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ; фотозніками магазину, на яких зафіксовано адміністративне правопорушення за відсутність маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра.
Відповідно до ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи особу притягуваного до адміністративної відповідальності, те що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності раніше не притягався, з огляду на відсутність доказів заподіяння шкоди чи інших негативних наслідків та відсутність обтяжуючих обставин, суддя вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП та обмежитись усним зауваженням, провадження у справі закрити.
Суддя враховує п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» та ст.40-1 КУпАП, за змістом яких судовий збір стягується лише у разі ухвалення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, а отже, підстави для стягнення з порушника судового збору в даній справі відсутні.
Керуючись ст.ст. 22, 40-1, 44-3, 221, 284 КУпАП, суддя -
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.44-3 КУпАП - провадженням закрити, у зв'язку із звільненням його від адміністративної відповідальності і оголошенням усного зауваження на його адресу.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя А.М. Левченко
30.04.21