Ухвала від 05.05.2021 по справі 300/1945/21

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"05" травня 2021 р. Справа № 300/1945/21

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап'юк С.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Державної податкової служби у місті Києві до Спільного підприємства "Спарта" у формі Товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення податкового боргу в розмірі 238 054, 13 гривень,-

ВСТАНОВИВ:

28.04.2021 Головного управління Державної податкової служби у місті Києві звернулося в суд з адміністративним позовом до Спільного підприємства "Спарта" у формі Товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення податкового боргу зі сплати орендної плати за земельні ділянки в розмірі 238 054, 13 гривень.

Пунктами 3, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 8 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.

Частиною 2 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Згідно з частиною 3 статті 161 даного Кодексу до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Перевіряючи позовну заяву на відповідність вимогам статтей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив, що в переліку документів, що додаються до позовної заяви позивачем зазначено про долучення платіжного доручення щодо сплати судового збору та доказ направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками.

Однак, платіжного доручення щодо сплати судового збору та доказу направлення відповідач копії позовної заяви з додатками позивач до позовної заяви не долучив.

Крім того, позивач заявив клопотання про відстрочення сплати судового збору до прийняття рішення по суті. Однак, будь-яких обґрунтувань щодо підстав для відстрочення сплати судового збору позивач суду не навів.

Статтею 8 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що усі учасники судового процесу є рівними перед законом і судом (частина 1). Не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників судового процесу за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками (частина 2).

Згідно частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України “Про судовий збір”.

Згідно з частиною першою статті 2 Закону України “Про судовий збір” платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Частинами 1, 2 статті 8 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Таким чином, суд не встановив підстав для відстрочення сплати судового збору до прийняття рішення по суті, тому клопотання до задоволення не підлягає.

Частиною 1 статті 4 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", який вступив в дію з 01.01.2021, встановлено, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2021 року складає 2 270 гривень.

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Суд зазначає, що за подання даного адміністративного позову майнового характеру судовий збір повинен становити 3 570, 81 гривень.

Таким чином, позивачу необхідно долучити документ про сплату судового збору на суму 3 570, 81 гривень.

Як наслідок, для усунення недоліків позовної заяви, позивачу необхідно додати до позовної заяви доказ направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками та документ про сплату судового збору в розмірі 3 570, 81 гривень.

За наявності вказаних недоліків, позовна заява не відповідає вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі наведеного та керуючись статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Головного управління Державної податкової служби у місті Києві до Спільного підприємства "Спарта" у формі Товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення податкового боргу в розмірі 238 054, 13 гривень - залишити без руху.

Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом долучення доказу направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками та документу про сплату судового збору в розмірі встановленому статтею 4 Закону України “Про судовий збір” в сумі 3 570, 81 гривень.

Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена.

Ухвала окремо оскарженню не підлягає, у відповідності до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.

Суддя Остап'юк С.В.