Рішення від 21.04.2021 по справі 902/1122/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

"21" квітня 2021 р. Cправа № 902/1122/20

Суддя Господарського суду Вінницької області Нешик О.С., при секретарі судового засідання Шаравській Н.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Баскурт", м. Вінниця

до Державної установи "Стрижавська виправна колонія (№81)", смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна група "Проектсервіс", м. Київ

про скасування рішення, розірвання договору та зобов'язання вчинити дії

представники сторін та третьої особи в судове засідання не з'явилися

ВСТАНОВИВ:

17.11.2020 на електронну адресу Господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Баскурт" з наступними вимогами:

"1. Зобов'язати Державну установу "Стрижавська виправна колонія (№81)" скасувати рішення про визнання ТОВ "БГ "Проектсервіс" переможцем процедури закупівлі ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 - Капітальний ремонт - системи теплопостачання (заміна теплової мережі) державної установи "Стрижавська виправна колонія (№81)" за адресою вул. Алеї, 62 смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області" (Класифікатор ДК 021:2015 (CPV): 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація) (UA-2020-08-19-005789-а) оформлене протоколом засідання тендерного комітету від 13.10.2020, та відхилити тендерну пропозицію ТОВ "БГ "Проектсервіс" як таку, що не відповідає умовам тендерної документації.

2. Зобов'язати Державну установу "Стрижавська виправна колонія (№81)" розірвати договір генпідряду №7 від 30.10.2020 року укладений з ТОВ "БГ "Проектсервіс" за результатами закупівлі UA-2020-08-1.9-005789-a.

3. Зобов'язати Державну установу "Стрижавська виправна колонія (№81)" визнати ТОВ "БАСКУРТ" переможцем процедури закупівлі ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 - Капітальний ремонт системи теплопостачання (заміна теплової мережі) державної установи "Стрижавська виправна колонія (№81)" за адресою вул. Алеї, 62 смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області " (Класифікатор ДК 021:2015 (CPV): 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація) (UA-2020-08-19-005789-а).

4. Зобов'язати Державну установу "Стрижавська виправна колонія (№81)" укласти з ТОВ "БАСКУРТ" договір генерального підряду з предметом якого є роботи зазначені у закупівлі ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 - Капітальний ремонт системи теплопостачання (заміна теплової мережі) державної установи "Стрижавська виправна колонія (№81)" за адресою вул. Алеї, 62 смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області" (класифікатор ДК 021:2015 (CPV): 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація) (UA-2020-08-19-005789-а)."

Ухвалою суду від 23.11.2020 вказану позовну заяву залишено без руху, із зазначенням її недоліків, способу та строку їх усунення.

04.12.2020 на виконання вимог ухвали суду від 23.11.2020 на адресу суду надійшов лист позивача (вх. канц. суду №01/12 від 01.12.2020) про усунення недоліків разом з додатками.

Ухвалою суду від 04.12.2020 за вказаним позовом відкрито провадження у справі №902/1122/20, вирішено її розгляд здійснити за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання на 19.01.2021.

29.12.2020 до суду надійшло клопотання відповідача №10Юр/5322 від 29.12.2020 про залучення до участі у розгляді даної справи Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна група "Проектсервіс" в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача. Обґрунтовуючи вказану вимогу відповідач зазначає, що згідно оскаржуваного рішення тендерного комітету зазначене Товариство визнано переможцем процедури закупівлі UA-2020-08-19-005789-a, за результатами проведення вказаної закупівлі з ним укладено оскаржуваний договір Генерального підряду №7 від 30.10.2020.

29.12.2020 до суду надійшов відзив на позовну заяву разом з доданими документами. У поданому відзиві відповідач заперечує проти позовних вимог та просить суд у позові відмовити.

19.01.2021 до суду надійшли заяви представників сторін про відкладення підготовчого судового засідання, яке призначено на 19.01.2021 на іншу дату.

За результатами підготовчого судового засідання, яке відбулося 19.01.2021, постановлено ухвалу про залучено до участі у розгляді справи №902/1122/20 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна група "Проектсервіс", продовжено строк підготовчого провадження у справі №902/1122/20 на тридцять днів та відкладено підготовче судове засідання у справі до 23.02.2021.

22.02.2021 до суду надійшли пояснення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна група "Проектсервіс". У вказаних поясненнях третя особа повідомляє суд про те, що станом на 15.02.2021 договір Генпідряду №7 від 30.10.2020 року укладений з ТОВ "БГ "Проектсервіс" за результатами закупівлі UA-2020-08-1.9-005789-a виконано, акти форми КБ-2в та КБ-3 підписано представниками сторін на загальну суму 2 550 000,00 грн. Кошти (оплату) за виконані підрядні роботи Товариством з обмеженою відповідальністю "Будівельна група "Проектсервіс" отримано 30.12.2020. У зв'язку з вищевикладеним на підставі п.2. ч.1 ст. 231 ГПК України третя особа ТОВ "Будівельна група "Проектсервіс" просить суд закрити провадження у справі через відсутність предмету спору.

23.02.2021 представник позивача звернувся через канцелярію суду з клопотанням про витребування доказів №02/22-03 від 22.02.2021.

23.02.2021 до суду надійшла відповідь на відзив разом з доданими документами.

23.02.2021 позивачем подано докази надсилання копії позовної заяви разом з додатками третій особі.

23.02.2021 судом постановлено ухвалу (із занесенням її до протоколу судового засідання) про оголошення перерви в судовому засіданні на 11.03.2021.

23.02.2021 до суду надійшло клопотання позивача про витребування у третьої особи ТОВ "Будівельна група "Проектсервіс" доказів в порядку ст. 81 ГПК України.

Також 23.02.2021 позивачем подано до суду клопотання про залучення ОСОБА_1 до господарської справи №902/1122/20 в якості спеціаліста для надання консультацій та технічної допомоги під час вчинення процесуальних дій, пов'язаних із застосуванням таких технічних засобів (фотографування, складання схем, планів, креслень, відбору зразків для проведення експертизи тощо), з метою встановлення чи створені конкретні файли шляхом сканування оцифровування паперових носії, або шляхом програмно-апаратних комплексів без застосування оцифровування.

Ухвалою суду від 01.03.2021 зобов'язано третю особу Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна група "Проектсервіс" надати суду до дня наступного судового засідання оригінали документів, копії яких завантажено в систему закупівель "Прозорро" у процедурі закупівлі "ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 - Капітальний ремонт системи теплопостачання (заміна теплової мережі) державної установи "Стрижавська виправна колонія (№81)" за адресою: вул. Алеї, 62, смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області" (Класифікатор ДК 021:2015 (СРV): 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація)" UA-2020-08-19-005789-а.

11.03.2021 від позивачем подано до суду пояснення. Зі змісту поданих пояснень вбачається, що позивач заперечує проти клопотання третьої особи про закриття провадження у справі на підставі п. 2 ч. 1 ст. 231 ГПК України, яке викладено в поясненнях третьої особи, які надійшли до суду 22.01.2021.

19.03.2021 на виконання вимог ухвали суду від 01.03.2021 від третьої особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна група "Проектсервіс" надійшли оригінали документів, копії яких завантажено в систему закупівель "Прозорро", ідентифікатор UA-2020-08-19-005789-а.

Відповідно до ухвали суду від 22.03.2021 закрито підготовче провадження у справі №902/1122/20 та призначено справу №902/1122/20 до судового розгляду по суті; повідомлено учасникам справи про дату час та місце розгляду справи по суті.

20.04.2021 в судове засідання з'явилися представники позивача та відповідача.

Представник позивача в судовому засіданні 20.04.2021 позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача, в судовому засіданні 20.04.2021 проти задоволення позову заперечив з підстав, зазначених у відзиві.

20.04.2021 в судовому судом оголошено перерву до 21.04.2021 об 11:00 год., яку занесено до протоколу судового засідання.

21.04.2021 в судове засідання представники сторін те третьої особи не з'явилися.

Згідно із ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Суд зазначає про те, що представники сторін були присутні в судовому засіданні 20.04.2021 та повідомлені під розписку про дату час та місце наступного судового засідання (21.04.2021).

Враховуючи положення ст.ст. 13, 74 ГПК України якими в господарському судочинстві реалізовано конституційний принцип змагальності судового процесу, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів та заперечень та здійснені всі необхідні дії для забезпечення сторонами реалізації своїх процесуальних прав, а тому вважає за можливе розглядати справу за наявними в ній матеріалами і документами без явки в судове засідання представників позивача, відповідача та третьої особи.

В судовому засіданні 21.04.2021 відповідно до ст. 240 Господарського процесуального кодексу України оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Розглянувши подані документи і матеріали даної справи, з'ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

19.08.2020 Державна установа "Стрижавська виправна колонія (№81)" (Замовник) в системі електронних торгів оприлюднила оголошення №11А-2020-08-19-005789-а про проведення процедури закупівлі - ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 - Капітальний ремонт системи теплопостачання (заміна теплової мережі) державної установи "Стрижавська виправна колонія (№81)" за адресою вул Алеї, 62 смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області" (Класифікатор ДК 021:2015 (СРУ): 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація).

Відповідно до документації кінцевий строк для подання тендерної пропозиції визначено до 09.09.2020. Початок аукціону - 15:31 год. 10.09.2020.

У вказаній процедурі закупівлі приймали участь наступні учасники:

1. Товариство з обмеженою відповідальністю "АТМОСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 41906445);

2. Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна група "Проектсервіс" (код ЄДРПОУ 42879575);

3. Товариство з обмеженою відповідальністю "БАСКУРТ" (код ЄДРПОУ 41627082).

17.09.2020 року на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднено рішення Замовника, яке оформлено протоколом засідання тендерного комітету, відповідно до якого учасника ТОВ "АТМОСЕРВІС" дискваліфіковано.

13.10.2020 року на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднено рішення Замовника, яке оформлено протоколом засідання тендерного комітету, відповідно до якого Учасника "БГ "Проектсервіс" визнано переможцем вказаної процедури закупівлі і оголошено рішення про укладення договору.

Позивач вважає вказані рішення Замовника необґрунтованими, упередженими, такими, що не відповідають дійсності та суперечать вимогам Закону України "Про публічні закупівлі" з наступних підстав.

Підпунктом 6.1. п.6 Інструкції з підготовки тендерної пропозиції ТД Замовника передбачалось що Учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим замовником, в тому числі наступні документи: копію (скан копія) чинної ліцензії (з усіма наявними додатками) на провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури або надати підтверджуючу інформацію про видачу ліцензії в довільної формі, якщо діяльність щодо виконання робіт, які є предметом одної закупівлі, вимагає ліцензування згідно чинного законодавства України.

На думку позивача, роботи, які є предметом закупівлі, відносяться до монтажу зовнішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання, іншого обладнання (теплопостачання) за класом наслідків (відповідальності) належить до об'єктів з середніми (СС2) наслідками та підпадають під вимоги Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності".

В свою чергу учасник ТОВ "БГ "Проектсервіс" завантажив файл "Ліцензія з Додатком .рdf", у якому міститься ліцензія ТОВ "БГ "Проектсервіс" на господарську діяльність з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми та значними наслідками (за переліком видів робіт згідно з додатками). У переліку видів робіт що наявні у додатку до вищевказаної ліцензії ТОВ "БГ "Проектсервіс", відсутні такі вид робіт як монтаж зовнішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання, іншого обладнання (теплопостачання).

Позивач вважає, що ТОВ "БГ "Проектсервіс" не має ліцензії на виконання робіт, які є предметом закупівлі Замовника, а відтак з огляду на вимоги тендерної документації Замовника і предмету закупівлі, тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам документації Замовника в цій частині і повинна бути відхилена.

Також позивач вважає, що ТОВ "БГ "Проектсервіс" не подано належних документів, що підтверджують наявність досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) та документів, що засвідчують факт виконання робіт за договором/договорами повністю.

Крім того, на думку позивача, пропозиція учасника ТОВ "БГ "Проектсервіс" не містить достовірну інформацію у вигляді довідки довільної форми, в якій зазначається інформація про наявність робітників основних будівельних професій учасника, які мають необхідні знання та досвід з виконання заявлених робіт (із зазначенням ПІБ, посади, освіти, загального стажу роботи).

Учасник ТОВ "БГ "Проектсервіс" завантажив у систему закупівель файл "Довідки про наявність працівників .pdf", у якому зазначається, що головний інженер ТОВ "БГ "Проектсервіс" ОСОБА_2 , відповідно до наказу № 4-К від 28.02.2020 року прийнятий на посаду головного інженера і 02.03.2020 приступив до виконання своїх обов'язків. Водночас, відповідно до копії трудової книжки ОСОБА_2 , він приступив до роботи 03.02.2020, а відповідно до витягу з протоколу № 512 засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці УКК КП "Київжитлоспецексплуатація" від 11.11.2019 та посвідчення № 106936 від 11.11.2019, Смага Олександр Анатолійович, як головний інженер ТОВ "БГ "Проектсервіс" перевірявся на знання загального курсу з охорони праці.

Як зазначає позивач, Учасник ТОВ "БГ "Проектсервіс" надав у складі тендерної пропозиції інформацію, відповідно до якої головний інженер має три різні дати прийняття на роботу. Вказане є фактом зазначення у тендерній пропозиції недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, а відтак Замовник, на підставі ч. 15 ст. 29 Закону України "Про публічні закупівлі" повинен був відхилити тендерну пропозицію такого Учасника.

Відповідно до умов Додатку 2 тендерної документації Замовника для підтвердження відповідності Учасника кваліфікаційним критеріям, Учасником надається: довідка в довільній формі, в якій зазначається наступна інформація:

- наявність робітників основних будівельних професій учасника, які мають необхідні знання та досвід з виконання заявлених робіт (із зазначенням ТІШ, посади, освіти, загального стажу роботи).

Наявність робітників основних будівельних професій учасника підтверджуються наказом про призначення на посаду, скан-копіями трудових книжок (сторінка із даними працівника, та сторінка із зазначенням працевлаштування в Учасника) або іншим документом, який підтверджує наявність трудових відносин між Учасником та працівниками (подасться у наступному вигляді: сканована копія або сканований оригінал.

На виконання вказаного пункту учасник ТОВ "БГ "Проектсервіс" надав файл "Довідки про наявність працівників .рdf", яка містить довідку про наявність робітників основних будівельних професій, які мають необхідні знання та досвід вих № 03-03-09/20 від 03.09.2020. Відповідно до вказаної довідки, ТОВ "БГ "Проектсервіс" надає у складі своєї пропозиції інформацію щодо наявності у його складі робітників основних будівельних професій, які мають необхідні знання та досвід з виконання заявлених робіт, передбачених тендерною документацією процедури закупівлі UА-2020-08-19-005789-а, зокрема 12 осіб, з якими ТОВ "БГ "Проектсервіс" уклав цивільно-правові договори, в той час коли відповідно до умов тендерної документації вимагалась подача документів, які підтверджують наявність трудових відносин між Учасником та працівниками.

У позовній заяві позивач зазначає про те, що надана ТОВ "БГ "Проектсервіс" інформація про наявність цивільно-правових відносин з 12 особами, не є підтвердженням наявності трудових відносин між Учасником та працівниками.

Не погоджуючись з рішенням Замовника про визнання ТОВ "БГ "Проектсервіс" переможцем процедури вказаної закупівлі, ТОВ "БАСКУРТ" через електронну систему, керуючись ст. 31 Закону України "Про публічні закупівлі" подало вимогу щодо перегляду рішення. Однак вона залишилась без задоволення Замовником.

Позивач вважає, що відповідач необ'єктивно та упереджено оцінив пропозицію учасника ТОВ "БГ "Проектсервіс", а також всупереч вимогам закону уклав не той договір за результатами закупівлі, адже пропозиція останнього не відповідає вимогам Замовника, а укладений договір не відповідає проекту договору, який містився у тендерній документації, чим порушив вимоги Господарського кодексу України та Закону України "Про публічні закупівлі".

У відзиві на позовну заяву відповідач не погоджується із ствердженнями позивача з наступних підстав.

За договором Генпідряду №7 від 30.10.2020 Замовником є державна установа "Стрижавська виправна колонія (№81)", яка є бюджетною організацією, а тому відповідно до пункту 2 частини 1 статті 5 Закону України "Про публічні закупівлі" Замовником першочергово ухвалюється максимально економічно вигідна пропозиція. Переможець ТОВ "Будівельна група "Проектсервіс" (код ЄДРПОУ 42879575) надав найбільш максимальну економічну вигідну тендерну пропозицію (2 550 000,00 грн), у зв'язку з чим, вимоги ТОВ "БАСКУРТ" з максимальною ціною (3 281 705,00 грн) не є достатньо аргументовані та носять упереджений характер по відношенню до рішення Замовника, викладеного в протоколі засідання тендерного комітету Учасника від 13.10.2020 року. Грошова різниця між пропозиціями позивача та переможця становить 731705,00 грн. Така різниця, є значним додатковим навантаженням для бюджетної установи.

При цьому, слід зазначити, що Замовник встановлює вимоги тендерної документації та перелік документів, якими учасник повинен підтвердити свою відповідність таким вимогам, самостійно, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель та з дотриманням законодавства в цілому, діє неупереджено та не порушує в жодному разі вимоги Закону України "Про публічні закупівлі".

У позовній заяві позивач вказує, що предметом вказаної процедури закупівлі підпадають під вимоги Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності", відповідач не погоджується з даним ствердженням, оскільки згідно проектно-кошторисної документації роботи відносяться до класу наслідків СС1, що не потребує ліцензії.

Також позивач у позовній заяві вказує: "Відповідно до умов підп. 3.2 п. 3 "Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)" Перелік документів та інформації для підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям, визначеним у статті 16 Закону "Про публічні закупівлі" тендерної документації Замовника: На підтвердження досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів) Учасник має надати: не менше двох копій договорів, зазначених у довідці у повному обсязі (з усіма укладеними додатковими угодами, додатками та специфікаціями до договору) та документи, що засвідчують факт виконання робіт за договором/договорами повністю, подається у наступному вигляді: сканована копія або сканований оригінал, оригінал позитивного листа-відгука контрагента/ів за договором/ами".

Відповідач не погоджується з даним твердженням, оскільки в тендерній документації зазначено: аналогічним вважається договір на виконання робіт з капітального ремонту та/або реконструкції системи опалення при цьому не вказано, з бюджетною установою чи приватною структурою. По наданим договорам роботи було виконано без зауважень з боку замовників, про що свідчать листи-відгуки.

У відзиві на позовну заяву відповідач зазначає про те, що працівник ТОБ "БК "Проектсервіс" - головний інженер ОСОБА_2 згідно наказу №4-К від 28.02.2020 року був прийнятий на посаду головного інженера та 02.03.2020 приступив до виконання своїх обов'язків, про що було зроблено запис в трудовій книжці. Під час занесення даних до трудової книжки була зроблена описка, замість 02.03 помилково було записано 03.02. Під час перевірки знання загального курсу з охорони праці 11.11.2019 ОСОБА_2 працював на підприємстві, проте був звільнений в грудні місяці 2019 (лист вих. №-7-21-10/20 від 21 Т0.2020 "БГ "Проектсервіс" (а.с. 35 том 2).

Щодо використання ТОВ "Будівельна група "Проектсервіс" в своїй роботі цивільно-правових договорів, відповідач зазначає про те, що дане підприємство приватної форми власності самостійно визначає форму взаємовідносин з іншими суб'єктами господарської діяльності. За цивільно-правовим договором працівник самостійно організовує процес роботи, сам виконує її та відповідає за неї. Договір підряду припиняється в зв'язку з виконанням обумовленої при його укладенні роботи, про що складається акт завдання - приймання, який підписується обома сторонами. Тобто дані договори підтверджують факт наявності в Учасника виконавців робіт.

Протокол розгляду тендерної пропозиції через технічні причини не був довантажений.

В договорі Генпідряду №7 від 30.10.2020 зміст не відрізняється від проекту договору та пункти не виключені, зокрема пункт 3.2.2 відповідає пункту 3.1.1, пункт 3.2.3 відповідає пункту 3.1.2, пункт 3.2.5 відповідає пункту 3.1.4, пункт 3.7.1 відповідає пункту 3.6.1, пункт 3.7.2 відповідає пункту 3.6.2, пункт 3.7.3 відповідає пункту 3.6.3.

Враховуючи вищевикладене, відповідачем вважає, що ним було прийнято законне рішення про визнання переможця ТОВ "Будівельна Група "Проектсервіс" (42879575) в зв'язку з чим просить суд у позові відмовити.

У відповіді на відзив позивач підтримує доводи викладені у позовній заяві просить суд позов задоволити, а також зазначає про те, що відповідач у відзиві на позовну заяву не спростував доводів позовної заяви, не надав будь-яких пояснень та заперечень щодо порушення процесуального права під час визначення переможця тим самим підтверджуючи позицію позивача викладену у позовній заяві.

Не погоджуючись з рішенням відповідача позивач звернувся до господарського суду з даним позовом.

З врахуванням встановлених обставин, судом надано правову оцінку спірним правовідносинам.

Виходячи з правової природи спірних правовідносин, суд встановив, що останні регулюються Законом України "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 № 922-VIII (в редакції Закону чинній на момент проведення Закупівлі), яким визначено правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Метою цього Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

За змістом ст. 1 зазначеного Закону найбільш економічно вигідна тендерна пропозиція/пропозиція - тендерна пропозиція/пропозиція, що визнана найкращою за результатами оцінки тендерних пропозицій/пропозицій відповідно до статті 29 цього Закону; переможець процедури закупівлі - учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі; тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель; тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 2 Закону України "Про публічні закупівлі" до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до цього Закону, належать: органи державної влади (орган законодавчої, органи виконавчої, судової влади), та правоохоронні органи держави, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, об'єднання територіальних громад.

Статтею 5 Закону України "Про публічні закупівлі" встановлено принципи здійснення публічних закупівель та недискримінація учасників, зокрема, закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об'єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 України "Про публічні закупівлі", замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме:

1) оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель, тендерну документацію та проект договору про закупівлю:

оголошення про проведення відкритих торгів - не пізніше ніж за 15 днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій, якщо вартість закупівлі не перевищує межі, встановлені у частині третій цієї статті, та не пізніше 30 днів у разі перевищення таких меж;

оголошення про проведення конкурентного діалогу - не пізніше ніж за 15 днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій, якщо вартість закупівлі не перевищує межі, встановлені у частині третій цієї статті, та не пізніше 30 днів у разі перевищення таких меж;

оголошення про проведення торгів з обмеженою участю - не пізніше ніж за 30 днів до кінцевої дати отримання документів, поданих на кваліфікаційний відбір;

2) оголошення про проведення спрощеної закупівлі та проект договору про закупівлю - не пізніше ніж за шість робочих днів до кінцевого строку подання пропозицій;

3) зміни до тендерної документації та роз'яснення до неї (у разі наявності) у машинозчитувальному форматі - протягом одного дня з дня прийняття рішення про їх внесення або надання роз'яснень.

У хронологічному порядку відображаються зміни до тендерної документації та кінцевий строк подання тендерних пропозицій, який був визначений відповідно до кожної із змін до тендерної документації;

4) зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі та/або вимог до предмета закупівлі - протягом одного дня з дня прийняття рішення про їх внесення;

5) оголошення з відомостями про укладену рамкову угоду (у разі здійснення закупівлі за рамковими угодами) - не пізніше ніж через сім днів з дня укладення рамкової угоди;

6) протокол кваліфікаційного відбору - протягом одного дня з дня його затвердження;

7) протокол розгляду тендерних пропозицій - протягом одного дня з дня його затвердження;

8) повідомлення про намір укласти договір про закупівлю - протягом одного дня з дня прийняття рішення про визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;

9) інформацію про відхилення тендерної пропозиції/пропозиції учасника - протягом одного дня з дня прийняття рішення про відхилення;

10) договір про закупівлю та всі додатки до нього - протягом трьох робочих днів з дня його укладення;

11) повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни до договору у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 41 цього Закону - протягом трьох робочих днів з дня внесення змін;

12) звіт про виконання договору про закупівлю - протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання;

13) звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель - протягом трьох робочих днів з дня укладення договору про закупівлю.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 26 Закону України "Про публічні закупівлі" тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, наявність/відсутність підстав, установлених у статті 17 цього Закону і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.

Електронна система закупівель автоматично формує та надсилає повідомлення учаснику про отримання його тендерної пропозиції із зазначенням дати та часу. Електронна система закупівель повинна забезпечити можливість подання тендерної пропозиції/пропозиції всім особам на рівних умовах.

Кожен учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію (у тому числі до визначеної в тендерній документації частини предмета закупівлі (лота).

Отримана тендерна пропозиція/пропозиція вноситься автоматично до реєстру отриманих тендерних пропозицій/пропозицій, у якому відображається інформація про надані тендерні пропозиції/пропозиції, а саме:

1) унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель;

2) найменування та ідентифікаційний код учасника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

3) дата та час подання тендерної пропозиції/пропозиції.

Ціна тендерної пропозиції/пропозиції не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену в оголошенні про проведення конкурентної процедури закупівлі/спрощеної закупівлі.

Тендерна пропозиція повинна містити підтвердження надання учасником процедури закупівлі забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення передбачено оголошенням про проведення конкурентної процедури закупівлі.

Тендерні пропозиції/пропозиції після закінчення кінцевого строку їх подання або ціна яких перевищує очікувану вартість предмета закупівлі не приймаються електронною системою закупівель.

Тендерні пропозиції залишаються дійсними протягом зазначеного в тендерній документації строку.

До закінчення цього строку замовник має право вимагати від учасників процедури закупівлі продовження строку дії тендерних пропозицій. Учасник процедури закупівлі має право:

відхилити таку вимогу, не втрачаючи при цьому наданого ним забезпечення тендерної пропозиції;

погодитися з вимогою та продовжити строк дії поданої ним тендерної пропозиції і наданого забезпечення тендерної пропозиції.

Учасник процедури закупівлі має право внести зміни до своєї тендерної пропозиції або відкликати її до закінчення кінцевого строку її подання без втрати свого забезпечення тендерної пропозиції. Такі зміни або заява про відкликання тендерної пропозиції враховуються, якщо вони отримані електронною системою закупівель до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій.

Учасник процедури закупівлі виправляє невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

Замовник розглядає подані тендерні пропозиції з урахуванням виправлення або невиправлення учасниками виявлених невідповідностей.

У разі якщо тендерна пропозиція/пропозиція подається об'єднанням учасників, до неї обов'язково включається документ про створення такого об'єднання.

Замовники не мають права вимагати від об'єднання учасників конкретної організаційно-правової форми для подання тендерної пропозиції/пропозиції або для участі у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Документи, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції/пропозиції та не вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

Відсутність документів, що не передбачені законодавством для учасників - юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб - підприємців, у складі тендерної пропозиції/пропозиції, не може бути підставою для її відхилення замовником.

Статтею 28 Закону "Про публічні закупівлі" визначено, що розкриття тендерних пропозицій/пропозицій здійснюється перед початком електронного аукціону автоматично розкривається інформація про ціни/приведені ціни тендерних пропозицій/пропозицій.

Розкриття тендерних пропозицій/пропозицій з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям/умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі, а також з інформацією та документами, що містять технічний опис предмета закупівлі, здійснюється автоматично електронною системою закупівель одразу після завершення електронного аукціону.

У разі якщо оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до частини третьої статті 10 цього Закону, у день і час закінчення строку подання тендерних пропозицій, зазначених в оголошенні, електронною системою закупівель автоматично розкриваються всі файли тендерної пропозиції, крім інформації про ціну/приведену ціну тендерної пропозиції.

Під час розкриття тендерних пропозицій/пропозицій автоматично розкривається вся інформація, зазначена в тендерних пропозиціях/пропозиціях учасників, крім інформації, зазначеної в абзаці другому цієї частини, та формується список учасників у порядку від найнижчої до найвищої запропонованої ними ціни/приведеної ціни.

Не підлягає розкриттю інформація, що обґрунтовано визначена учасником як конфіденційна, у тому числі що містить персональні дані. Конфіденційною не може бути визначена інформація про запропоновану ціну, інші критерії оцінки, технічні умови, технічні специфікації та документи, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 цього Закону, і документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону.

Замовник, орган оскарження та центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, мають доступ в електронній системі закупівель до інформації, яка визначена учасником конфіденційною.

Протокол розкриття тендерних пропозицій/пропозицій формується та оприлюднюється електронною системою закупівель автоматично в день розкриття тендерних пропозицій/пропозицій.

Протокол розкриття тендерних пропозицій/пропозицій повинен містити інформацію про:

1) найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорію;

2) контактну особу замовника, уповноважену здійснювати зв'язок з учасниками;

3) унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель;

4) назву предмета закупівлі;

5) дату та час розкриття тендерної пропозиції/пропозиції;

6) найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи) учасників;

7) інформацію та документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям/умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі, а також інформацію та документи, що містять технічний опис предмета закупівлі;

8) інформацію щодо ціни тендерної пропозиції/пропозиції до початку аукціону та після закінчення аукціону.

Протокол розкриття тендерних пропозицій/пропозицій може містити іншу інформацію.

Відповідно до п. 15 ст. 1 Закону України "Про публічні закупівлі" найбільш економічно вигідна тендерна пропозиція/пропозиція - тендерна пропозиція/пропозиція, що визнана найкращою за результатами оцінки тендерних пропозицій/пропозицій відповідно до статті 29 цього Закону.

Згідно з ч. 1 ст. 16 Закону України "Про публічні закупівлі" замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.

Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України "Про публічні закупівлі" тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.

19.08.2020 Державна установа "Стрижавська виправна колонія (№81)" (Замовник) в системі електронних торгів оприлюднила оголошення №11А-2020-08-19-005789-а про проведення процедури закупівлі - ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 - Капітальний ремонт системи теплопостачання (заміна теплової мережі) державної установи "Стрижавська виправна колонія (№81)" за адресою вул Алеї, 62 смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області" (Класифікатор ДК 021:2015 (СРУ): 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація).

Відповідно до документації кінцевий строк для подання тендерної пропозиції визначено до 09.09.2020. Початок аукціону - 15:31 год. 10.09.2020. На веб-порталі Уповноваженого органу також оприлюднено відповідну тендерну документацію.

У вказаній процедурі закупівлі приймали участь наступні учасники:

Товариство з обмеженою відповідальністю "АТМОСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 41906445); Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна група "Проектсервіс" (код ЄДРПОУ 42879575); Товариство з обмеженою відповідальністю "БАСКУРТ" (код ЄДРПОУ 41627082).

17.09.2020 року на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднено рішення Замовника, яке оформлено протоколом засідання тендерного комітету, відповідно до якого учасника ТОВ "АТМОСЕРВІС" дискваліфіковано.

13.10.2020 року на веб-порталі Уповноваженого органу оприлюднено рішення Замовника, яке оформлено протоколом засідання тендерного комітету, відповідно до якого Учасника ТОВ "БГ "Проектсервіс" визнано переможцем вказаної процедури закупівлі і оголошено рішення про укладення договору.

30.10.2020 за результатами закупівлі UA-2020-08-1.9-005789-a з ТОВ "БГ "Проектсервіс" укладено договір Генпідряду №7.

Розглянувши позовну вимогу про зобов'язання Державну установу "Стрижавська виправна колонія (№81)" скасувати рішення про визнання ТОВ "БГ "Проектсервіс" переможцем процедури закупівлі ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 - Капітальний ремонт - системи теплопостачання (заміна теплової мережі) державної установи "Стрижавська виправна колонія (№81)" за адресою вул. Алеї, 62 смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області" (Класифікатор ДК 021:2015 (CPV): 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація) (UA-2020-08-19-005789-а) оформлене протоколом засідання тендерного комітету від 13.10.2020, та відхилити тендерну пропозицію ТОВ "БГ "Проектсервіс" як таку, що не відповідає умовам тендерної документації, суд зазначає наступне.

Згідно з частиною 1 статті 15, частиною 1 статті 16 ЦК України та статті 20 ГК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що порушення, невизнання або оспорення суб'єктивного права є підставою для звернення особи за захистом свого права із застосуванням відповідного способу захисту. При цьому застосування певного способу судового захисту вимагає доведеності належними доказами сукупності в тому числі належності обраного способу судового захисту.

Під захистом цивільних прав розуміється передбачений законодавством засіб, за допомогою якого може бути досягнуте припинення, запобігання, усунення порушення права, його відновлення і (або) компенсація витрат, викликаних порушенням права.

Предметом позову є матеріально-правова вимога позивача до відповідача, а підставою - посилання на належне йому право, юридичні факти, що призвели до порушення цього права, та правове обґрунтування необхідності його захисту.

Обраний спосіб захисту має безпосередньо втілювати мету, якої прагне досягти суб'єкт захисту, тобто мати наслідком повне припинення порушення його прав та охоронюваних законом інтересів.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визнається право людини на доступ до правосуддя, а відповідно до статті 13 зазначеної Конвенції - на ефективний спосіб захисту прав, і це означає, що особа має право пред'явити в суді таку вимогу на захист цивільного права, яка відповідає змісту порушеного права та характеру правовідношення.

Водночас засіб захисту, що вимагається згаданою статтею повинен бути "ефективним" як у законі, так і на практиці, зокрема, у тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (пункт 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 05.04. 2005, заява № 38722/02).

Вимога про про зобов'язання Державну установу "Стрижавська виправна колонія (№81)" скасувати рішення про визнання ТОВ "БГ "Проектсервіс" переможцем процедури закупівлі ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 - Капітальний ремонт - системи теплопостачання (заміна теплової мережі) державної установи "Стрижавська виправна колонія (№81)" за адресою вул. Алеї, 62 смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області" (Класифікатор ДК 021:2015 (CPV): 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація) (UA-2020-08-19-005789-а) оформлене протоколом засідання тендерного комітету від 13.10.2020, та відхилити тендерну пропозицію ТОВ "БГ "Проектсервіс" як таку, що не відповідає умовам тендерної документації не підлягають задоволенню, оскільки суд не вправі зобов'язувати орган до вчинення ним дій, які повинні вчинятися ним самостійно, виходячи з його власної компетенції. Суд не може підміняти інший орган та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу.

У рішеннях по справах "Клас та інші проти Німеччини", "Фадєєва проти Росії", "Єрузалем проти Австрії" Європейський суд з прав людини зазначив, що суд не повинен підміняти думку національних органів будь-якою своєю думкою. Згідно Рекомендації Комітету Ради Європи №R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980 на 316-й нараді, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Крім того, станом на 15.02.2021 договір генпідряду №7 від 30.10.2020 року укладений з ТОВ "БГ "Проектсервіс" за результатами закупівлі UA-2020-08-1.9-005789-a виконано, акти форми КБ-2в та КБ-3 підписано представниками сторін на загальну суму 2 550 000,00 грн. Кошти (оплату) за виконані підрядні роботи ТОВ "БК "Проектсервіс" отримано 30.12.2020.

Суд звертає увагу на необхідність дотримання балансу інтересів сторін. Виходячи з правової природи оспорюваного договору, та оскільки роботи за договором вже виконані, кошти з бюджету перераховані виконавцю, втручання в дані відносини після виконання договору, з урахуванням підстав позову та інших обставин даної справи, буде надмірним і таким, що не відповідає критеріям справедливого судочинства.

Оскільки суд дійшов висновку про відмову у задоволення позову в частині позовної вимоги про зобов'язання Державної установи "Стрижавська виправна колонія (№81)" скасувати рішення про визнання ТОВ "БГ "Проектсервіс" переможцем процедури закупівлі ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 - Капітальний ремонт - системи теплопостачання (заміна теплової мережі) державної установи "Стрижавська виправна колонія (№81)" за адресою вул. Алеї, 62 смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області" (Класифікатор ДК 021:2015 (CPV): 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація) (UA-2020-08-19-005789-а) оформлене протоколом засідання тендерного комітету від 13.10.2020, та відхилити тендерну пропозицію ТОВ "БГ "Проектсервіс" як таку, що не відповідає умовам тендерної документації, то суд також відмовляє і в похідних позовних вимогах про зобов'язання Державну установу "Стрижавська виправна колонія (№81)" розірвати договір генпідряду №7 від 30.10.2020 року укладений з ТОВ "БГ "Проектсервіс" за результатами закупівлі UA-2020-08-1.9-005789-a та зобов'язання Державну установу "Стрижавська виправна колонія (№81)" визнати ТОВ "БАСКУРТ" переможцем процедури закупівлі ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 - Капітальний ремонт системи теплопостачання (заміна теплової мережі) державної установи "Стрижавська виправна колонія (№81)" за адресою вул. Алеї, 62 смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області " (Класифікатор ДК 021:2015 (CPV): 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація) (UA-2020-08-19-005789-а) та зобов'язання Державну установу "Стрижавська виправна колонія (№81)" укласти з ТОВ "БАСКУРТ" договір генерального підряду з предметом якого є роботи зазначені у закупівлі ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 - Капітальний ремонт системи теплопостачання (заміна теплової мережі) державної установи "Стрижавська виправна колонія (№81)" за адресою вул. Алеї, 62 смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області" (класифікатор ДК 021:2015 (CPV): 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація) (UA-2020-08-19-005789-а).

За приписами ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ст. 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

За вищенаведених обставин суд дійшов висновку, про те, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

У відповідності до приписів ст.129 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.

Керуючись ст. ст. 13, 18, 42, 46, 73, 76, 77, 78, 86, 123, 129, 165, 178, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 242, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. В позові відмовити.

2. Копію рішення надіслати згідно переліку, у тому числі позивачу - рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, а також на наступні електронні адреси: представника позивача ( tov.baskurt@gmail.com ); відповідача (vk81@vn.kvs.gov.ua), третьої особи (proektservis@i.ua).

Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів з дня складання повного судового рішення (ч.1 ст.256 ГПК України).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано (ч.1 ст.241 ГПК України).

Повне рішення складено 05 травня 2021 р.

Суддя Нешик О.С.

віддрук. прим.:

1- до справи;

2 - позивачу ( АДРЕСА_1 ) - з повідомленням;

3 - відповідачу (вул.Алеї, 62, смт Стрижавка, Вінницький район, Вінницька обл., 23210);

4 - третій особі (вул. Вишгородська, 28/1, м. Київ, 04074)