Ухвала від 29.04.2021 по справі 161/7674/21

Справа № 161/7674/21

Провадження № 2-а/161/197/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2021 року суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Олексюк А.В., вивчивши адміністративний позов заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

26.04.2021 позивач звернулася в Луцький міськрайонний суд Волинської області суд з позовною заявою в порядку адміністративного судочинства до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 23.02.2021 №1395-1099/С-02/8-0300/21 про відмову у зарахуванні стажу ОСОБА_1 періоду роботи з 01.11.2019 по 31.10.2020 на посаді провідного менеджера зі збуту у ТзОВ «ВОГ Трейд», а також зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 такий період роботи.

При вивченні вищевказаного адміністративного позову заяви виявлено, що він поданий до Луцького міськрайонного суду Волинської області як місцевого загального суду з порушенням правил предметної підсудності.

Відповідно до положень ч.1 ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

уточнення списку виборців;

оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;

оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;

5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Натомість, відповідно до частини другої вказаної вище статті, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Зважаючи на те, що спір, який є предметом заявленого ОСОБА_1 адміністративного позову відноситься до категорії спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов'язкового державного соціального та пенсійного страхування, така категорія справ за предметною підсудністю підлягає вирішенню окружним адміністративним судам в порядку ч.2 ст.20 КАС України.

Посилання позивача на положення п.4 ч.1 ст.18 КАС України про підсудність місцевим загальним судам як адміністративним судам адміністративних справ щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат є помилковим, оскільки така норма втратила свою чинність у зв'язку із набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII від 03.10.2017.

Суд вказує на те, що предметна підсудність має імперативний характер, порушення правил якої відповідно до ст. 318 КАС України є безумовною підставою для скасування судового рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.

Згідно вимог ч. 5 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні.

Таким чином, зважаючи на вищенаведене та з метою забезпечення права позивача на доступ до суду, встановленого законом, суд вважає, що дана справа підлягає передачі до Волинського окружного адміністративного суду (м. Луцьк, вул. Словацького, 3).

Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. (ч. 1 ст. 30 КАС України)

Керуючись статтями 20, 29, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Справу № 161/7674/21 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити дії передати до Волинського окружного адміністративного суду (м. Луцьк, вул. Словацького, 3).

Копію ухвали направити позивачу.

Роз'яснити, що за правилами ч. 8 ст. 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її вручення.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області А.В. Олексюк