Постанова від 29.04.2021 по справі 740/1966/21

Справа № 740/1966/21

Провадження № 3/740/840/21

ПОСТАНОВА

іменем України

29 квітня 2021 року м.Ніжин

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області в складі:

судді Олійника В.П., при секретарі Носилевській О.В.,

розглянувши матеріали, які надійшли із Ніжинського РВП ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, згідно протоколу працюючої продавцем консультантом магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », проживаючої в АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 04 квітня 2021 року за ч.1 ст.44-3 КУпАП ОСОБА_1 , як продавець консультант магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », 04 квітня 2021 року в 09-00 год. в АДРЕСА_2 , здійснила продаж рибальських грузків, чим порушила п.3 Постанови КМУ №1236 від 09 грудня 2020 року.

Згідно заперечень від 12 квітня 2021 року ОСОБА_1 просить закрити провадження по справі у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення та розглянути справу у її відсутність. Відповідно до наказу ТОВ «АУТ СТАР» від 07 березня 2019 року прийнята на посаду продавцем-консультантом, до обов'язків не відноситься прийняття рішень щодо роботи магазину, вона не є суб'єктом господарювання, магазин ТМ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » належить ФОП ОСОБА_2 , який з ТОВ «АУТ СТАР» уклав договір аутстафінгу. У даному магазині здійснюється продаж близько 60 % дозволених під час карантину товарів, визначення яких до її повноважень не віднесене.

Із врахуванням доказів по справі суд приходить до слідуючих висновків.

Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ст.9 КУпАП).

Частиною 1 ст.44-3 КУпАП (в редакції, яка діє з 21 листопада 2020 року) передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Дана стаття є бланкетною, тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті даного правопорушення, обов'язковим є наведення конкретного нормативно правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яких особа, що притягається до адміністративної відповідальності, не дотрималася, порушивши тим самим законодавчі приписи.

Вказаний протокол про адміністративне правопорушення містить посилання на порушення ОСОБА_1 п.3-5 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09 грудня 2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Юридичний склад адміністративного правопорушення-це передбачений нормами права комплекс ознак (елементів), за наявності яких певне протиправне діяння можна кваліфікувати як адміністративний проступок.

Такий комплекс ознак передбачає чотири елементи: об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт і суб'єктивна сторона.

Статтею 55 ГК України визначено, що суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення місце роботи особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, зазначене як продавець консультант магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », при цьому докази щодо віднесення ОСОБА_1 до суб'єкта господарювання чи відповідальної особи за діяльність ТМ «Аврора» згідно протоколу, чи відповідальної особи щодо санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, визначення товарів, продаж яких у встановленому порядку станом на 04 квітня 2021 року заборонений,-матеріали справи не містять.

За змістом ст.ст.251, 254 КУпАП обов'язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протокол про адміністративне правопорушення.

Протокол про адміністративне правопорушення є актом обвинувачення і повинен містити конкретне обвинувачення, виходячи з поняття адміністративного правопорушення, відповідно до вимог КУпАП, при цьому суд не має права брати на себе функцію обвинувачення та у будь який спосіб конкретизувати зміст обвинувачення, вказаного у протоколі, а так само не може відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист та принципу рівності сторін процесу, що слідує з загальних засад судочинства, закріплених у ст.129 Конституції України.

Доказування не може грунтуватись на припущеннях.

Згідно приписів ч.3 ст.62 Конституції України обвинувачення не може грунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

За таких обставин наявні сумніви у винуватості особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, які неможливо спростувати доказами, які додані до протоколу, і які заперечуються вказаною особою, зокрема, фотознімками приміщення магазину.

Сам протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним, достатнім доказом винуватості ОСОБА_1 в інкримінованому діянні.

За таких обставин належними та допустимими доказами поза розумним сумнівом не доведено вчинення ОСОБА_1 інкримінованого правопорушення, при цьому усі припущення та сумніви стосовно доведеності вини останнього слід тлумачити на її користь, що є підставою для закриття провадження у справі згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв"язку відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.

Керуючись ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-

постановив:

Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП- закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя В.Олійник