Справа № 740/1986/21
Провадження № 3/740/859/21
іменем України
29 квітня 2021 року м.Ніжин
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області в складі:
судді Олійника В.П., при секретарі Носилевській О.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли із Ніжинського РВП ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого в АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 30 березня 2021 року за ч.1 ст.44-3 КУпАП ОСОБА_1 30 березня 2021 року близько 20-00 год. в м.Ніжині Чернігівської області, вул.Богдана Хмельницького, 37 А, не припинив діяльність спортивного залу «Power gym», будучи власником ФОП « ОСОБА_2 », чим порушив правила щодо карантину людей передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб».
Відповідно до заяви від 28 квітня 2021 року ОСОБА_1 проти факту вчинення правопорушення заперечує з посиланням на те, що заклад не працював, проводились ремонтні роботи, було залучено двох осіб. У зв'язку з карантинними заходами просить розглянути справу за відсутності, просить закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Із врахуванням доказів по справі суд приходить до слідуючих висновків.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ст.9 КУпАП).
Частиною 1 ст.44-3 КУпАП (в редакції, яка діє з 21 листопада 2020 року) передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Дана стаття є бланкетною, тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті даного правопорушення, обов'язковим є наведення конкретного нормативно правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яких особа, що притягається до адміністративної відповідальності, не дотрималася, порушивши тим самим законодавчі приписи.
Вказаний протокол про адміністративне правопорушення містить посилання на порушення ОСОБА_1 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб".
Юридичний склад адміністративного правопорушення-це передбачений нормами права комплекс ознак (елементів), за наявності яких певне протиправне діяння можна кваліфікувати як адміністративний проступок.
Такий комплекс ознак передбачає чотири елементи: об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт і суб'єктивна сторона.
Статтею 55ГК України визначено, що суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення місце роботи особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, зазначене як ФОП « ОСОБА_2 », при цьому докази щодо віднесення ОСОБА_1 до суб'єкта господарювання чи відповідальної особи за діяльність об'єкту згідно протоколу, чи відповідальної особи щодо санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, вчинення господарської діяльності у даному приміщенні,-матеріали справи не містять.
Також відсутні докази щодо діяльності даного закладу із врахуванням його цільового призначення.
В поясненнях від 30 березня 2021 року ОСОБА_3 зазначає про допомогу ОСОБА_1 у переміщенні обладнань закладу, відвідувачі закладу відсутні.
За змістом ст.ст.251,254 КУпАП обов'язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протокол про адміністративне правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення є актом обвинувачення і повинен містити конкретне обвинувачення, виходячи з поняття адміністративного правопорушення, відповідно до вимог КУпАП, при цьому суд не має права брати на себе функцію обвинувачення та у будь який спосіб конкретизувати зміст обвинувачення, вказаного у протоколі, а так само не може відшукувати докази на користь обвинувачення, оскільки це становитиме порушення права на захист та принципу рівності сторін процесу, що слідує з загальних засад судочинства, закріплених у ст.129 Конституції України.
Доказування не може грунтуватись на припущеннях.
Згідно приписів ч.3 ст.62 Конституції України обвинувачення не може грунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За таких обставин наявні сумніви у винуватості особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, які неможливо спростувати доказами, які додані до протоколу, і які заперечуються вказаною особою, зокрема, фотознімками двох осіб, які перебували у приміщенні, диском із відеозаписом.
Сам протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним, достатнім доказом винуватості ОСОБА_1 в інкримінованому діянні.
За таких обставин належними та допустимими доказами поза розумним сумнівом не доведено вчинення ОСОБА_1 інкримінованого правопорушення, при цьому усі припущення та сумніви стосовно доведеності вини останнього слід тлумачити на його користь, що є підставою для закриття провадження у справі згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв"язку відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Керуючись ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-
постановив:
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП-закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.Олійник