Справа № 581/52/21
Провадження № 2/581/62/21
29 квітня 2021 року селище Липова Долина
Липоводолинський районний суд Сумської області у складі головуючого судді Сізова Д.В., з участю секретаря судового засідання Самілик Н.М.,
у присутності представника позивача ОСОБА_1 (в режимі відеоконференції),
представника відповідача ОСОБА_2 ,
представника третьої особи адвоката Зайця В.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Головного управління Держгеокадастру у Сумській області до Липоводолинської селищної ради Роменського району Сумської області, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: державний реєстратор Центру надання адміністративних послуг Недригайлівської селищної ради Сумської області Заїка Роман Петрович, Фермерське господарство «Світанок»,
про скасування рішень державного реєстратора та припинення речових прав на нерухоме майно,
1 лютого 2021 року Головне управління Держгеокадастру у Сумській області вперше звернулося до суду із вказаним позовом, який 24 лютого 2021 року остаточно уточнило, та свої вимоги обґрунтовує такими обставинами (а.с. 42).
У листопаді 2019 року ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звернулися до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області із заявами про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів на території Панасівської сільської ради Липоводолинського району Сумської області, орієнтовною площею по 2,0 га кожному, для ведення особистого селянського господарства.
За результатами розгляду зазначених заяв позивачем було прийнято два накази від 24 грудня 2019 року, якими надано дозвіл ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність вказаних земельних ділянок.
У квітні 2020 року ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , кожен окремо, звернулися до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області із заявами про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею по 2,0 га кожному, за межами населених пунктів на території Панасівської сільської ради Липовододинського району Сумської області.
Наказами від 7 травня 2020 року позивач відмовив ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у затвердженні вказаних проектів землеустрою, оскільки зазначені у них земельні ділянки, які планувалися до відведення цим особам у власність з кадастровим № 5923283800:05:007:0041 та кадастровим № 5923283800:05:007:0040, передані у постійне користування іншій особі - ОСОБА_5 , для ведення селянського (фермерського) господарства відповідно до Державного акту на право постійного користування землею № 000326.
ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , не погодившись із вказаними наказами позивача про відмову у затвердженні документації із землеустрою, оскаржили їх до Сумського окружного адміністративного суду, де на даний час триває розгляд справи.
Позивач зазначає, що спірні земельні ділянки мають державну, а не комунальну форму власності.
Пунктом «є-1» статті 15-1 ЗК України встановлено, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, належить розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом.
Абзацом 1 частини 1 статті 117 ЗК України передбачено, що передача земельних ділянок державної власності у комунальну власність чи навпаки здійснюється за рішеннями відповідних органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, які здійснюють розпорядження землями державної чи комунальної власності відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом.
На виконання Указу Президента України «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» від 15 жовтня 2020 року № 449/2020, постанови Кабінету Міністрів України «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» від 16 листопада 2020 року №1113 Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру доручено забезпечити передачу з 17 листопада 2020 року земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність відповідно до статті 117 ЗК України.
Відповідно до вказаних нормативно-правових актів та наказу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру «Деякі питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності до комунальної власності» від 17 листопада 2020 року № 485 управлінням під час підготовки Акту приймання-передавання земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність, які розташовані за межами населених пунктів на території Панасівської сільської ради Роменського району Сумської області було встановлено, що дві такі земельні ділянки, площами по 2,0 га, з кадастровими номерами 5923283800:05:007:0041 та 5923283800:05:007:0040 не можуть бути передані у комунальну власність Липоводолинській об'єднаній територіальній громаді, оскільки вони перебувають у приватній власності ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які отримали їх на підставі рішення Липоводолинської селищної ради Сумської області від 23 грудня 2020 року «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок».
Рішенням державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг Недригайлівської селищної ради Сумської області Заїки Р.П. від 19 січня 2021 року в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за ОСОБА_3 зареєстровано право власності на земельну ділянку, площею 2,0 га, кадастровий № 5923283800:05:007:0041. Рішенням державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг Недригайлівської селищної ради Сумської області Заїки Р.П. від 19 січня 2021 року в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за ОСОБА_4 зареєстровано право власності на земельну ділянку, площею 2,0 га, кадастровий № 5923283800:05:007:0040.
Зазначає, що відповідно до п. 30 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради приймаються рішення щодо відчуження відповідно до закону комунального майна.
Згідно з ч. 1, 4 ст. 122 ЗК України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Враховуючи викладене, Липоводолинська селищна рада Роменського району Сумської області, прийнявши вказане рішення, вийшла за межі своїх повноважень, незаконно передавши ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у приватну власність спірні земельні ділянки державної форми власності.
У зв'язку з викладеним, просить скасувати рішення державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг Недригайлівської селищної ради Сумської області Заїки Р.П. про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 19 січня 2021 року, індексний № 56208001 та припинити в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстроване за ОСОБА_3 речове право на земельну ділянку, площею 2,0 га, кадастровий № 5923283800:05:007:0041; скасувати рішення державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг Недригайлівської селищної ради Сумської області Заїки Р.П. про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 19 січня 2021 року, індексний № 56207614 та припинити в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстроване за ОСОБА_4 речове право на земельну ділянки, площею 2,0 га, кадастровий № 5923283800:05:007:0040.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги та пояснила, що на виконання нормативно-правових актів, які стосуються питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності до комунальної власності, ними було встановлено, що спірні земельні ділянки перебувають у приватній власності, тому вони не були включені до документів приймання-передачі земельних ділянок Липоводолинській селищній раді Роменського району Сумської області. Скасування рішення державного реєстратора про реєстрацію цих земельних ділянок за відповідачами ОСОБА_3 і ОСОБА_4 поверне їм правовий статус державної форми власності, що у свою чергу дасть змогу включити їх до відповідного акту приймання-передачі земельних ділянок та передати їх у комунальну власність селищній раді.
Відповідачі ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до суду не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Подали до суду заяви, у яких просили розглянути справу без їхньої присутності, позовні вимоги не визнали, вказавши, що позивач не довів порушення свого права на спірні земельні ділянки.
Представник Липоводолинської селищної ради Роменського району Сумської області Шульга О.С. у суді вказав, що прийнявши рішення про затвердження проектів землеустрою та передавши у власність ОСОБА_3 і ОСОБА_4 спірні земельні ділянки державної форми власності, селищна рада вийшла за межі своїх повноважень. З'ясувавши вказані обставини, селищна рада своїм рішенням скасувала своє попереднє рішення в частині затвердження проектів землеустрою та передачі у власність ОСОБА_3 і ОСОБА_4 спірних земельних ділянок, тобто вчинила усі, що від неї залежать дії, для відновлення попередньої форми власності цих земельних ділянок. У зв'язку з викладеним вважає, що вони не є належними відповідачами у цьому спорі.
Представник ФГ «Світанок» адвокат Заєць В.П. у судовому засіданні повністю підтримав позовні вимоги, додатково вказавши, що вказані спірні земельні ділянки не можуть бути нікому передані, оскільки належать до масиву земель, які у 1995 році передані у постійне користування ФГ «Світанок», про що мається державний акт.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
28 листопада 2019 року ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , кожен окремо, звернулися до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області із заявами про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів на території Панасівської сільської ради Липоводолинського району Сумської області, контур № НОМЕР_1 , орієнтовною площею по 2,0 га кожному, для ведення особистого селянського господарства (а.с. 6,14).
13 грудня 2019 року заступником начальника відділу у Липоводолинському району Головного управління Держгеокадастру у Сумській області надано інформацію про земельні ділянки, які плануються для передачі у власність ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , відповідно до якої вказані ділянки перебувають у державній власності та належать до земель запасу (а.с. 7, 15).
24 грудня 2019 року наказами Головного управління Держгеокадастру у Сумській області № 18-22230/16-19-СГ та № 18-22249/16-19-СГ ОСОБА_3 та ОСОБА_4 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовними площами 2,0 га кожна, які розташовані за межами населених пунктів на території Панасівської сільської ради Липоводолинського району Сумської області (а.с. 9, 17).
29 квітня 2020 року ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , кожен окремо, звернулися до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області із заявами про затвердження проектів землеустрою щодо відведення вказаних земельних ділянок (а.с. 10, 18).
Наказами від 7 травня 2020 року №18-18332/16-20-СГ та №18-18334/16-20-СГ позивач відмовив ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у затвердженні вказаних проектів землеустрою, оскільки зазначені у них земельні ділянки, які планувалися до відведення цим особам у власність з кадастровим № 5923283800:05:007:0041 та кадастровим № 5923283800:05:007:0040, накладаються на земельний масив, який переданий у постійне користування іншій особі (а.с.10,18 звороти).
Із витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, сформованого 22 квітня 2020 року по земельній ділянці за кадастровим № 5923283800:05:007:0041 вбачається, що вказана земельна ділянка, площею 2 га, відноситься до земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, інформація щодо цієї земельної ділянки про зареєстроване право в Державному земельному кадастрі відсутня (а.с. 11).
Із витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, сформованого 22 квітня 2020 року по земельній ділянці за кадастровим № 5923283800:05:007:0040 вбачається, що вказана земельна ділянка, площею 2 га, відноситься до земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, інформація щодо цієї земельної ділянки про зареєстроване право в Державному земельному кадастрі відсутня ( а.с. 19).
Рішенням Липоводолинської селищної ради Сумської області «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» від 23 грудня 2020 року у пунктах 2, 2.1, 2.2, 3, 3.1, 3.2 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , та передано кожному з них у приватну власність розташовані за межами населених пунктів на території Панасівської сільської ради Липовододинського району Сумської області земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, площею по 2 га кожному (а.с. 22-23).
З інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, сформованого 22 січня 2021 року вбачається, що право власності на земельну ділянку з кадастровим № 5923283800:05:007:0041, площею 2 га, зареєстровано за ОСОБА_3 на підставі вказаного рішення органу місцевого самоврядування. Державну реєстрацію проведено державним реєстратором Центру надання адміністративних послуг Недригайлівської селищної ради Сумської області Заїкою Р.П. на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 19 січня 2021 року, індексний № 56208001 (а.с. 24).
З інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, сформованого 22 січня 2021 року вбачається, що право власності на земельну ділянку з кадастровим № 5923283800:05:007:0040, площею 2 га, зареєстровано за ОСОБА_4 на підставі вказаного рішення органу місцевого самоврядування. Державну реєстрацію проведено державним реєстратором Центру надання адміністративних послуг Недригайлівської селищної ради Сумської області Заїкою Р.П. на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 19 січня 2021 року, індексний № 56207614 (а.с. 25).
Рішенням Липоводолинської селищної ради Сумської області від 21 січня 2021 року скасовано пункти 2, 2.1, 2.2, 3, 3.1, 3.2 рішення Липоводолинської селищної ради Сумської області «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок» від 23 грудня 2020 року (а.с. 50).
Відповідно до копії Державного акту на право постійного користування землею від 14 лютого 1995 року ОСОБА_5 у постійне користування для ведення селянського (фермерського) господарства передано земельний масив, площею 49 га (а.с. 92).
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 393 ЦК України правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, який не відповідає законові і порушує права власника, за позовом власника майна визнається судом незаконним та скасовується.
Пунктом «є-1» статті 15-1 ЗК України встановлено, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, належить розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з питань геодезії,
картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року № 15 центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності та земельних відносин, а також у сфері Державного земельного кадастру є Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).
Частинами 1-3 статті 116 ЗК України передбачено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі:
а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;
б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 117 ЗК України передача земельних ділянок державної власності у комунальну власність чи навпаки здійснюється за рішеннями відповідних органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, які здійснюють розпорядження землями державної чи комунальної власності відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом.
У рішенні органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність зазначаються кадастровий номер земельної ділянки, її місце розташування, площа, цільове призначення, відомості про обтяження речових прав на земельну ділянку, обмеження у її використанні.
На підставі рішення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність складається акт приймання-передачі такої земельної ділянки.
Рішення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність разом з актом приймання-передачі такої земельної ділянки є підставою для державної реєстрації права власності держави, територіальної громади на неї
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 122 ЗК України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Пунктом 30 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради приймаються рішення щодо відчуження відповідно до закону комунального майна.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» однією з основних засад державної реєстрації прав є внесення відомостей до Державного реєстру виключно на підставах та в порядку, визначених цим Законом.
Відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у разі скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав на підставі судового рішення чи у випадку, передбаченому підпунктом «а» п. 2 ч. 6 ст. 37 цього Закону, а також у разі визнання на підставі судового рішення недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування на підставі судового рішення державної реєстрації прав, державний реєстратор чи посадова особа Міністерства юстиції України (у випадку, передбаченому підпунктом «а» п. 2 ч. 6 ст. 37 цього Закону) проводить державну реєстрацію набуття, зміни чи припинення речових прав відповідно до цього Закону.
Ухвалення судом рішення про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав, визнання недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, а також скасування державної реєстрації прав допускається виключно з одночасним визнанням, зміною чи припиненням цим рішенням речових прав, обтяжень речових прав, зареєстрованих відповідно до законодавства (за наявності таких прав).
Судом встановлено, що спірні земельні ділянки станом на час прийняття селищною радою рішення про їхню передачу у приватну власність ОСОБА_3 та ОСОБА_4 - 23 грудня 2020 року, мали державну форму власності. Відповідно до зазначених норм земельного законодавства повноваження щодо передачі таких земель належить центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин - Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальним підрозділам.
Таким чином, прийнявши рішення про передачу земель державної власності, селищна рада діяла поза межами передбачених законодавством України повноважень, тому таке рішення є незаконним. Не зважаючи на вказане відбулася державна реєстрація права власності спірних земельних ділянок, яка також не відповідає передбаченому законодавством порядку.
Відповідно до ч. 8 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державній реєстрації підлягають виключно заявлені речові права на нерухоме майно та їх обтяження, за умови їх відповідності законодавству і поданим документам.
Зважаючи на викладене та беручи до уваги скасування селищною радою рішення, яке стало правовою підставою для державної реєстрації права власності за ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , суд вважає необхідним скасувати зазначені рішення державного реєстратора, як такі, що не відповідають вказаному законодавству, задовольнивши позовні вимоги у повному обсязі.
Суд відхиляє доводи представника селищної ради про відсутність підстав їхньої участі в числі відповідачів, оскільки саме непрофесійні дії органу місцевого самоврядування стали передумовою прийняття ним рішення, яке призвело до незаконного виникнення у осіб речових прав на земельні ділянки.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідачів на користь позивача необхідно стягнути судовий збір у розмірі 4540 грн., тобто по 1513 грн. 33 коп. з кожного.
Керуючись ст. 259, 263-265 ЦПК України, суд
Позов Головного управління Держгеокадастру у Сумській області задовольнити.
Скасувати рішення державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг Недригайлівської селищної ради Роменського району Сумської області Заїки Р.П. від 19 січня 2021 року, індексний № 56208001 про державну реєстрацію права власності за ОСОБА_3 на земельну ділянку, площею 2,0 га, кадастровий № 5923283800:05:007:0041, припинивши в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно його речові права на вказану земельну ділянку.
Скасувати рішення державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг Недригайлівської селищної ради Роменського району Сумської області Заїки Р.П. від 19 січня 2021 року, індексний № 56207614 про державну реєстрацію права власності за ОСОБА_4 на земельну ділянку, площею 2,0 га, кадастровий № 5923283800:05:007:0040, припинивши в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно його речові права на вказану земельну ділянку.
Стягнути з Липоводолинської селищної ради Роменського району Сумської області на користь Головного управління Держгеокадастру у Сумській області 1513 грн. 33 коп. судового збору.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Головного управління Держгеокадастру у Сумській області 1513 грн. 33 коп. судового збору.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь Головного управління Держгеокадастру у Сумській області 1513 грн. 33 коп. судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Сумського апеляційного суду через Липоводолинський районний суд Сумської області протягом 30 днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення суду виготовлено 30 квітня 2021 року.
Позивач: Головне управління Держгеокадастру у Сумській області; вул. Герасима Кондратьєва, буд. 25 м. Суми; ЄДРПОУ: 39765885.
Відповідач: Липоводолинська селищна рада Роменського району Сумської області; вул. Роменська, буд. 10, селище Липова Долина, Роменський район, Сумська область; код ЄДРПОУ 04390972.
Відповідач: ОСОБА_3 ; АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_2 .
Відповідач: ОСОБА_4 ; АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_3 .
Третя особа: Фермерське господарство «Світанок»; вул. Надлісся, буд. 30, с. Панасівка, Роменський район, Сумська область; ЄДРПОУ 23046341 .
Третя особа: державний реєстратор Центру надання адміністративних послуг Недригайлівської селищної ради Сумської області Заїка Роман Петрович; вул. Сумська,13, селище Недригайлів, Роменський район, Сумська область.
Суддя Д. В. Сізов