Постанова від 13.04.2021 по справі 490/1261/21

490/1261/21 від13.04.2021

нп 3/490/1061/2021

Центральний районний суд м. Миколаєва

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 квітня 2021 року м. Миколаїв

Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Скрипченко С.М., розглянувши справу про притягнення:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого директором бару «Янки бар», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (даліКУпАП), -

ВСТАНОВИВ:

До Центрального районного суду м. Миколаєва надійшли матеріали адміністративних протоколів серії ВАБ № 052715 від 06.02.2021 р. та серії ВАБ № 052716 від 06.02.2021 р., складених у відношенні ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 44 - 3 КУпАП. Матеріали вказаних адміністративних протоколів були об'єднані в одне провадження.

Згідно протоколів про адміністративні правопорушення, 06.02.2021 р. о 23 год. 38 хв. та 06.02.2021 р. о 23:20 год., ОСОБА_1 будучи директором «Янки бар», який знаходиться за адресою: м. Миколаїв, вул. Московська, 12 не припинив роботу вказаного закладу та здійснював прийом відвідувачів, чим порушив вимоги підпункту11 пункту 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. № 641.

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином, про причини неявки суду не повідомив.

Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків та іншими документами.

Підпунктом 11 пункту 10 Постанови Кабінету Міністрів № 641 від 22.07.2020 року "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" встановлено, що на території України на період дії карантину забороняється робота після 22-ї та до 7-ї години суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

За порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами наступає адміністративна відповідальність, передбачена ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Однак при з'ясуванні правильності складання протоколу та доданих до нього матеріалів встановлено, що до протоколу не додано пояснень свідків події, матеріали справи не містять інформацію про відвідувачів, їх письмові пояснення, які б підтверджували факт перебування останніх у закладі у якості відвідувачів.

Також до протоколу не додані докази того, що займає саме ту посаду, що вказана в протоколі, які саме повноваження він має, та чи достатньо їх для прийняття відповідальних розпорядчих рішень, у тому числі щодо режиму роботи магазину.

Відеозапису на підтвердження обставин викладених в протоколі матеріали справи не містять.

Інших доказів на підтвердження провини ОСОБА_1 до протоколу не додано.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, що є підставою для закриття провадження у справі.

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247, п. 3 ч. 1 ст. 284, ч. 2 ст. 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Центральний районний суд м. Миколаєва.

Суддя С.М. Скрипченко