30.04.2021
Справа № 642/5559/20
Провадження № 1-кс/642/11054/21
30 квітня 2021 року слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова (діє на підставі п.3 розділу ХІІ прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 30.09.2016р.):
у складі: головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харків клопотання старшого слідчого СВ Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 120192205100001094 від 02.04.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України, -
До Ленінського районного суду м. Харкова надійшло клопотання старшого слідчого СВ Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 120192205100001094 від 02.04.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, до 6 місяців, тобто до 02 листопада 2021 року.
На обґрунтування клопотання слідчий вказує, що у провадженні Холодногірського ВП ГУНП в Харківський області знаходиться кримінальне провадження, зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №120192205100001094 від 02.04.2019, за ознаками кримінального правопорушення , передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, за фактом того, що в період часу з 17 год. 00 хв. 29.04.2019 до 00 год. 30 хв. 02.05.2019 невстановлена особа шляхом проникнення до домоволодіння розташованого за адресою: АДРЕСА_1 таємно викрала ноутбук Samsung, монітор LG, 2 жорстких диски по 1ТВ, телевізор 32' Вrаvis, золотий кулон 1,5 гр., золоті сережки 1,5 грама, грошові кошти 2700 гривень. В ході досудового розслідування було проведено29.04.2019 огляд місця події в ході якого було вилучено 4 влс зі слідами рук.
Неодноразово співробітникам Холодногірського ВИК було надано доручення в порядку ст.40 КПК України, з метою проведення наступних слідчих (розшукових) дій: провести радіорозвідку місця скоєння кримінального правопорушення з метою подальшого проведення тимчасового доступу до речей і документів операторів мобільного зв'язку, встановити місця скупки викраденого та допитати осіб, які купують дане майно в якості свідків стосовно даного кримінального провадження; встановити осіб, які відбували покарання за аналогічні злочини; встановити наявність камер відео спостереження в районі вчинення злочину. У разі наявності камер надати письмовий запит для отримання відео на електронні носії інформації, в разі виникнення необхідності провести інші слідчі дії направлені на встановлення обставин злочину.
До теперішнього часу, жодній особі повідомлення про підозру не вручалось
Незважаючи на те, що на даний час у кримінальному провадженні виконано необхідні слідчі дії, однак, особу, яка вчинила вказаний злочин не встановлено, для закінчення досудового розслідування ще необхідно провести ряд слідчо-розшукових дій, а саме: встановити свідків та очевидців даного кримінального правопорушення, встановити особу яка вчинила кримінальне правопорушення, перевірити чи маються поблизу місць скоєння камери відео спостереження, якщо так то витребувати відеозапис з камер відео спостереження, встановити місцезнаходження викраденого майна.
Вищевказані процесуальні дії не могли бути виконані та завершені раніше з об'єктивних причин.
Результати проведення вказаних слідчих дій мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, однак проведення вказаних слідчих дій потребує додаткового часу, строком не менш ніж 6 місяців.
Строк досудового розслідування закінчується 02 травня 2021 року, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не надається можливим.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, заслухавши думку слідчого, приходить до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
В провадженні слідчого відділу Холодногірського ВП ГУ Національної поліції в Харківській області перебуває кримінальне провадження № 120192205100001094 від 02.04.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України.
Жодній особі не було повідомлено про підозру.
Згідно ст.219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру, який становить вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ст.12 КК України, кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.185 КК України відноситься до тяжкого злочину.
Згідно до ст.294 КПК України якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в статті 219 КПК України, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 КПК України.
Продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Відповідно до ч. 2 ст. 295-1 КПК України у клопотанні про продовження строку досудового розслідування слідчий, прокурор зобов'язані зазначити найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
Зокрема ч. 4 ст. 294 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні закінчується 02 травня 2021 року.
У рішенні по справі «Шиянов проти України» від 02.06.2016 Європейський суд з прав людини вказав, що вимоги щодо проведення розслідування не є обов'язком досягнення результату, але обов'язком вжиття заходів. Іншими словами, державні органи повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання доказів, що стосуються події, включаючи, серед іншого, висновки судових експертиз та інше.
Так, слідчим доведено те, що вказані в клопотанні дії не могли бути виконані в строк, передбачений ст. 219 КПК України, тому слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити та продовжити строк досудового розслідування по кримінальному провадженню до шести місяців, тобто до 02.11.2021.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1, 309, 372 КПК України, -
Клопотання старшого слідчого Холодногірського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 120192205100001094 від 02.04.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 185 КК України - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 120192205100001094 від 02.04.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, до 6 місяців, тобто до 02 листопада 2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1