Рішення від 26.04.2021 по справі 641/1544/21

Провадження № 2-о/641/80/2021 Справа № 641/1544/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2021 року м. Харків

Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді Зелінської І.В.,

за участю секретаря Гедзь А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Головне управління Держгеокадастра у Харківській області про встановлення факту належності правовстановлюючих документів,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Комінтернівського районного суду м. Харкова із вищевказаною заявою, в якій просив встановити факт належності йому договору купівлі-продажу земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , посвідченого Першою Державною нотаріальною конторою Харківського району Харківської області, реєстровий номер № 2-3076; рішення виконкому Комунарської сільської ради народних депутатів № 331 від 28.08.1996 року про передачу у приватну власність земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 ; Державного акту на земельну ділянку площею 0,15 гектарів для будівництва індивідуального житлового будинку та господарських споруд, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , серія ХР №25-89 41319, виданого на підставі рішення виконкому Комунарської сільради народних депутатів № 331 від 28.08.1996 р., який зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №459 від 16.10.1996 року.

В обґрунтування своєї заяви зазначав, що у 1991 році при обміні паспорта СРСР на паспорт громадянина України, йому був виданий новий паспорт, де його прізвище було вказано « ОСОБА_2 ». У 1996 році позивач придбав земельну ділянку, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 . В договорі купівлі-продажу від 16.08.1996 року, посвідченого Першою державною нотаріальною конторою Харківського району Харківської області, реєстровий номер №2-3076 прізвище позивача вказано « ОСОБА_2 ». На підставі цього договору 28.08.1996 року рішенням виконкому Комунарської сільської ради народних депутатів № 331 позивачу була передана у приватну власність зазначена земельна ділянка, при цьому прізвище у документі зазначено « ОСОБА_2 ». 16.10.1996 року на підставі рішення виконкому позивачу був виданий Державний акт на право приватної власності на землю серії ХР 25-89 41319, зареєстрований в книзі записів актів державних актів на право власності на землю за № 459, де його прізвище було вказано « ОСОБА_2 ».

Згодом, при оформленні закордонного паспорту була виявлена помилка щодо його прізвища, а саме, прізвище в свідоцтві про народження не співпадало з прізвищем в паспорті. Раніше виданий паспорт у позивача було вилучено працівниками міграційної служби та видано новий, дійсний дотепер.

Через розбіжності його прізвища в документах, а саме в паспорті та вище зазначених документах на земельну ділянку, він не може отримати кадастровий номер на земельну ділянку.

Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 05.03.2021 року провадження по вказаній справі відкрито.

Ухвалою суду від 26.04.2021 року заява ОСОБА_1 в частині вимог про встановлення факту належності йому договору купівлі-продажу земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , посвідченого Першою Державною нотаріальною конторою Харківського району Харківської області, реєстровий номер № 2-3076 та рішення виконкому Комунарської сільської ради народних депутатів № 331 від 28.08.1996 року про передачу у приватну власність земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 залишена без розгляду.

Вимоги про встановлення факту належності йому Державного акту на земельну ділянку площею 0,15 гектарів для будівництва індивідуального житлового будинку та господарських споруд, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , серія ХР №25-89 41319, виданого на підставі рішення виконкому Комунарської сільради народних депутатів № 331 від 28.08.1996 р., який зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №459 від 16.10.1996 року, підтримав, просив задовольнити, та просив справу розглядати у його відсутність.

Представником зацікавленої особи - Головне управління Держгеокадастра у Харківській області до суду подана заява про розгляд справи за його відсутності.

Суд, вивчивши матеріали справи та докази в їх сукупності, приходить до висновку про задоволення заяви ОСОБА_1 виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно п.6 ч.1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім'ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Відповідно до договору купівлі-продажу земельної ділянки, що розташована за адресою АДРЕСА_1 , площею 0,15 га., наданої для будівництва житлового будинку, від 16.08.1996 року, посвідченого Першою державною нотаріальною конторою Харківського району Харківської області, реєстровий номер № 2-3076, ОСОБА_1 , що проживає в АДРЕСА_2 , купив вказану земельну ділянку.

Рішенням Комунарської сільської ради народних депутатів №331 від 28.08.1996 року закріплено за ОСОБА_1 згідно вище вказаного договору в приватну власність зазначену земельну ділянку.

16.10.1996 року ОСОБА_1 , який мешкає в АДРЕСА_2 , на підставі вище вказаного Рішення видано Державний акт на право приватної власності на землю (щодо земельної ділянки, площею 0,15 га., розташованої на території АДРЕСА_1 , переданої для будівництва індивідуального житлового будинку та господарських споруд), серії ХР 25-89 41319, який зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №459.

Згідно паспорту серії МН818120, виданого Комінтернівським РВ ХМУ УМВСУ в Харківській області 28.12.2005 року, прізвище, ім'я по батькові заявника зазначено - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Червоні Хатки, Дзержинського району Житомирської області, що зареєстрований в АДРЕСА_2 .

Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого 21.03.1957 року с. Червоні Хатки, Довбиського району Житомирської області, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Червоні Хатки, Довбиського району Житомирської області.

Згідно з п.12 Постанови Пленуму Верховного Суду України N 5 від 31 березня 1995 р. "Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" при розгляді справи про встановлення відповідно до п.6

ст. 273 ЦПК факту належності правовстановлюючих документів особі,

прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої,

зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові,

прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у

свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту

належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки

у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові

зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати

докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що

організація, яка видала документ, не має можливості внести до

нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не

застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином

не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок

тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є

підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який

йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.

На день видачі заявнику Державного акту на право приватної власності на землю єдиним документом, що посвідчував право власності був Державний акт.

Законом України «Про державний земельний кадастр» припинено посвідчення прав на землю шляхом видачі державних актів, раніше видані правовстановлюючі документи на землю залишаються чинними, а відповідно до наказу Держкомзему України №325 від 22.06.2009 року, який діяв до 01.01.2013 року виправлення в державному акті не допускались.

Отже, можливість внесення змін чи виправлень до існуючого Державного акта на право постійного користування земельною ділянкою чи Державного акта на право власності на земельну ділянку законодавством не передбачено.

Виходячи із наведеного, суд вважає, що даний факт підтверджений.

Керуючись ст. ст. 13, 76-81, 89, 259, 263-265, 273, 315-319, 354, 355 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Головне управління Держгеокадастра у Харківській області про встановлення факту належності правовстановлюючих документів задовольнити.

Встановити факт належності ОСОБА_1 правовстановлюючого документу - Державного акту на право приватної власності на землю серії ХР №25-89 41319, виданого на підставі рішення Виконавчого комітету Комунарської сільської Ради народних депутатів №331 від 28.08.1996 року, з цільовим призначенням - для будівництва індивідуального житлового будинку та господарських споруд, площею 0,15 га, розташованої на території АДРЕСА_1 , Комунарської сільської ради, зареєстрованого за №459 в Книзі записів реєстрації державних актів на право приватної власності на землю, виданого на ім'я « ОСОБА_1 » ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У відповідності до пп. 15.5 п.15 ч. 1 розділу ХIII Перехідних Положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Комінтернівський районний суд м. Харкова.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації - АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Заінтересована особа: Головне управління Держгеокадастра у Харківській області, місце знаходження-м. Харків, вул. Космічна, 21, код ЄДРПОУ 39792822.

Повний текст рішення виготовлено 30.04.2021 року.

Суддя: І. В. Зелінська

Попередній документ
96678863
Наступний документ
96678865
Інформація про рішення:
№ рішення: 96678864
№ справи: 641/1544/21
Дата рішення: 26.04.2021
Дата публікації: 05.05.2021
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Слобідський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (01.03.2021)
Дата надходження: 01.03.2021
Предмет позову: встановлення факту належності правовстановлюючих документів
Розклад засідань:
25.03.2021 11:00 Комінтернівський районний суд м.Харкова
14.04.2021 11:00 Комінтернівський районний суд м.Харкова
26.04.2021 10:30 Комінтернівський районний суд м.Харкова