Справа № 947/6686/21
Провадження № 1-кс/947/5510/21
28.04.2021 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника підозрюваної - адвоката ОСОБА_4 , підозрюваної ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_6 , яке погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_7 , про відсторонення від посади підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в рамках кримінального провадження № 12020160000000019 від15.01.2020 року, -
Як вбачається з клопотання, в ході досудового розслідування встановлено, що згідно наказу Міністерства соціальної політики України від 20.01.2012 № 41-к ОСОБА_5 з 25.01.2012 призначено на посаду директора Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют», відповідно до укладеного з нею контракту, надавши їй право підпису всіх фінансових документів, яку вона обіймає по теперішній час.
ОСОБА_5 , займаючи посаду директора Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют», виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції та згідно примітки 1 до ст. 364 КК України, є службовою особою.
Досудовим розслідуванням встановлено, що директором спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 видано наказ № 139 від 06.12.2016 про тендерний комітет Санаторію згідно якого створено та затверджено персональний склад тендерного комітету та призначено головою тендерного комітету ОСОБА_8 .
Так, рішенням тендерного комітету від 09.01.2018 затверджено тендерну документацію для процедури закупівлі «Відкриті торги» на закупівлю природного газу за кодом ДК 021:2015 - 09120000-6-газове паливо та на веб-порталі публічних закупівель Уповноваженого органу з питань державних закупівель «РroZorro» опубліковано оголошення «UA-2018-01-09-001195-а» про проведення закупівлі згідно Закону України «Про публічні закупівлі» про закупівлю Газового палива на загальну суму 3 301 802,00 грн. (з ПДВ).
За результатами проведення відкритих торгів директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , (далі - Споживач) укладено з ТОВ «Одесагаз-Постачання» (далі - Постачальник) договір від 07.02.2018 № 00218 (18)-БТ (далі - Договір) на постачання природного газу для споживачів, що не є побутовими (для бюджетних установ та організацій) на закупівлю 338, 155 тис. куб.м. газового палива із ціною 9 764,16 грн. за 1 тис. куб. м. (з ПДВ) на загальну суму 3 301 802,00 (з ПДВ) гривень.
Пунктом 2.1. зазначеного Договору передбачено, що постачальник постачає Споживачеві наступний предмет закупівлі: Газ природний, скраплений або в газоподібному стані - за кодом CPV ДК 021:2015 09120000-6 Газове паливо (далі - газ) в обсягах і порядку, передбачених Договором для забезпечення потреб Споживача, а Споживач зобов'язується прийняти газ та оплатити Постачальнику його вартість у розмірах, строках, порядку та на умовах передбачених даним Договором.
Відповідно до п. 3.10 Договору встановлено, що річний плановий обсяг постачання газу, визначено у кількості 338,155 тис. куб. м., по місяцях: лютий - 65 тис. м. куб.; березень - 60 тис. м. куб.; квітень - 30 тис. м. куб.; травень - 6 тис. м. куб; червень - 5,5 тис. м. куб.; липень - 5,5 тис. м. куб.; серпень - 5,5 тис. м. куб.; вересень - 6 тис. м. куб.; жовтень - 20,655 тис. м. куб.; листопад - 66 тис. м. куб.; грудень - 68 тис. м. кубічних.
У відповідності до п. 5.1 Договору встановлено, що постачання природного газу здійснюється за ціною, що встановлюється Постачальником та оприлюднюється ним на своєму сайті. Ціна природного газу розрахована з урахуванням тарифу на транспортування природного газу магістральними трубопроводами.
Крім того, п.п. 5.1.2 передбачено, що ціна на природний газ може змінюватись і є обов'язковою для сторін з дати вступу її в дію і оприлюднення Постачальником на власному сайті та в офіційних друкованих виданнях.
Пунктом 5.2. Договору передбачено, що ціна природного газу підлягає зміні у випадку зміни ціни за одиницю товару (у разі коливання ціни на ринку природного газу) більш ніж на 10 % та оформлюється відповідними додатковими угодами до Договору.
Водночас, у разі зміни ціни за одиницю товару (у разі коливання ціни на ринку природного газу), що не перевищує 10 %, та при відсутності письмових заперечень між сторонами, укладення окремих Додаткових угод до Договору не є обов'язковим.
Згідно п. 5.4 Договору вартість послуг по Договору складається з місячних сум вартості договірних обсягів постачання газу Споживачу і складає 3 301 802, 00 грн. з ПДВ.
Так, зловживаючи службовим становищем, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для службових осіб ТОВ «Одесагаз-Постачання», директором спеціалізованого Одеського санаторію «Салют», ОСОБА_5 , усупереч вимогам ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (від 25.12.2015 № 922-VІІ в чинній на той час редакції), прийнято умови ТОВ «Одесагаз-Постачання», а саме незаконно внесено зміни до п. п. 5.2.2 договору від 07.02.2018 № 00218 (18)-БТ (в частині можливості підвищення ціни на товар), які значно відрізнялись від умов Проекту договору на постачання природного газу, погодженого ТОВ «Одесагаз-Постачання», та розміщеного на сайті Публічних закупівель «Prozorro» під час проведення процедури відкритих торгів.
Після укладання договору від 07.02.2018 № 00218 (18)-БТ на постачання природного газу Спеціалізованому Одеському санаторію «Салют», директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , отримала у невстановлений досудовим розслідуванням час від ТОВ «Одесагаз-Постачання» в електронному вигляді довідки Одеської регіональної торгово-промислової палати України № 000081 від 12.02.2018, № 000497 від 01.10.2018 та № 000509 від 02.10.2018 про вартість ціни на газ на внутрішньому ринку України, яка пропонувалась окремими постачальниками.
При цьому, у зазначених довідках не відображалась інформація щодо фактичної середньоринкової ціни на природний газ по Україні на дату їх видачі, що призвело до незаконного підвищення ціни за одиницю товару шляхом укладення додаткових угод до договору усупереч вимогам п. 2 ч. 5 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі».
Разом з тим, зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно знаючи про середньо ринкової ціни на газове паливо, в тому числі про їх падіння, директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , погодились з незаконними вимогами ТОВ «Одесагз-Постачання» щодо укладання додаткових угод та підвищення цін на природний газ, з метою отримання неправомірної вигоди Постачальника.
Надалі, погодившись з незаконними вимогами ТОВ «Одесагз-Постачання» шляхом незаконного підвищення ціни за одиницю товару, упродовж дії договору № 000218 (18) - БТ від 07.02.2018, всупереч інтересам служби та в інтересах інших фізичних та юридичних осіб, директором Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , погоджено та укладено додаткові угоди, а саме № 2 від 26.02.2018, № 3 від 19.10.2018 та № 4 від 22.10.2018, якими усупереч вимогам п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» зменшено обсяги поставки природного газу та підвищено ціну за одиницю товару.
Так, додатковою угодою № 2 від 26.02.2018 до Договору зменшено обсяги поставки природного газу з 338,155 тис. куб. м. до 312,197 тис. куб. м., тобто на 25,958 тис. куб. м., у зв'язку з чим вартість природного газу за 1 тис. куб. м. з 9764,16 грн. зросла до 10576,02 грн., тобто на 811,86 гривень.
Вказану додаткову угоду укладено на підставі листа від 07.02.2018 № 0829 директора ТОВ «Одесагаз-Постачання» ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме провадження, у якому постачальником висунуто бюджетному закладу вимогу про необхідність внесення змін до договору та збільшення ціни за 1 тис. куб. м. природного газу у зв'язку із підняттям ціни на цей товар на ринку України.
Листом Мінекономрозвитку від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 надано роз'яснення щодо змін істотних умов договору про закупівлю, в якому стосовно змін ціни товару за одиницю не більше ніж на 10 відсотків зазначено, що у залежності від коливання ціни товару на ринку, з урахуванням попередніх змін, сторони протягом дії договору про закупівлю в частині підвищення ціни до 10% можуть вносити зміни декілька разів, тобто наростаючим підсумком. Водночас внесення таких змін до договору про закупівлю має бути обґрунтованим та документально підтвердженим.
На виконання вимог Закону та інших нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини у сфері державних закупівель, у якості підтвердження обґрунтованості та законності своїх вимог, директором ТОВ «Одесагаз-Постачання» ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме провадження, до листа долучено довідку Одеської регіональної торгово-промислової палати № 000081 від 12.02.2018 про ціну на газ на внутрішньому ринку України постачальника НАК «Нафтогаз України» станом на 01.02.2018. Зазначена довідка Одеської регіональної торгово-промислової палати фактично засвідчила лише розмір комерційної пропозицій окремого постачальника природного газу НАК «Нафтогаз України».
Таким чином, вказана довідка не містила інформацію про наявність коливання (збільшення або зменшення) ціни на ринку на природний газ, а також не відображала середньоринкові ціни на цей товар.
Надалі, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою отримання неправомірної вигоди для інших службових осіб ТОВ «Одесагаз-Постачання», директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , погодилась на виконання незаконних вимог директора ТОВ «Одесагаз-Постачання» ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме провадження, та уклали з постачальником додаткову угоду № 2 від 26.02.2018, якою було необґрунтовано збільшено ціну за 1 тис. куб. м. природного газу на 811, 86 грн., у порівнянні з ціною, передбаченою основним договором.
Листом від 04.02.2020 № 04/02-100 Товарна біржа «Українська енергетична біржа» повідомила, що у період з 07.02.2018 по 26.02.2018, тобто на дату укладення додаткової угоди № 2, на внутрішньому ринку України відбувалось падіння ціни на природний газ (ціна з 9 381, 46 грн. знизилась до 9 160, 96 грн.).
Діяльність Товарної біржі регламентовано Законом України «Про товарну біржу» від 10.12.1991 № 1956-XII. Відповідно до ч. 2 ст. 1 цього Закону Товарна біржа є організацією, що об'єднує юридичних і фізичних осіб, які здійснюють виробничу і комерційну діяльність, і має за мету надання послуг в укладені біржових угод, виявлення товарних цін, попиту і пропозицій на товари, вивчення, упорядкування і полегшення товарообігу і пов'язаних з ним торговельних операцій.
Товарна біржа «Українська енергетична біржа» оприлюднює інформацію щодо вартості місячних ресурсів природного газу, яка формується протягом періоду купівлі-продажу даного ресурсу, за середньозваженими цінами.
В подальшому, зловживаючи службовим становищем, умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для інших службових осіб ТОВ «Одесагаз-Постачання», директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют», ОСОБА_5 , в порушення вимог ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», при відсутності законних та обґрунтованих підстав уклала незаконну додаткову угоду від № 2 від 26.02.2018 до договору № 000218 (18) - БТ від 07.02.2018 про збільшення ціни за одиницю товару.
Внаслідок укладення цієї додаткової угоди та закупівлі у подальшому за завищеною ціною природного газу, Спеціалізованим Одеським санаторієм «Салют», в особі ОСОБА_5 необґрунтовано витрачено бюджетні кошти в сумі 10576,02 грн., чим завдано матеріальну шкоду державним інтересам на вказану суму.
В подальшому, своїми навмисними діями, що виразились в умисному зловживанні службовим становищем, всупереч інтересам служби та в інтересах третіх осіб, директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , погодившись на незаконні умови ТОВ «Одесагаз-Постачання», в порушення вимог п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» та всупереч умовам договору № 000218 (18) - БТ від 07.02.2018, у період з лютого по вересень 2018 року, здійснила оплату за поставлений ТОВ «Одесагаз-Постачання» природний газ за цінами, які значно перевищували договірну ціну, підняту останніми в односторонньому порядку за одиницю товару без укладення письмових додаткових угод до договору, шляхом оформлення та надання на адресу відповідальних службових осіб санаторію рахунків з вимогою оплати спожитого природного газу за завищеними цінами.
Таким чином, фактично ціни за одиницю товару, який було оплачено Спеціалізованим Одеським санаторієм «Салют», збільшувались постачальником ТОВ «Одесагаз-Постачання», відповідно до виставлених рахунків, а не у відповідності до умов договору та додаткових угод до нього, а також в супереч вимогам ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі».
Надалі, зловживаючи службовим становищем, з метою отримання неправомірної вигоди для службових осіб ТОВ «Одесагаз-Постачання», ОСОБА_5 , виконала незаконні вимоги ТОВ «Одессага-Постачання» та сплатила у період з лютого по вересень 2018 року виставлені рахунки у повному обсязі за цінами за спожитий природний газ, які значно перевищували договірні, внаслідок чого, на розрахунковий рахунок ТОВ «Одесагаз-Постачання», через необґрунтоване підняття ціни, незаконно сплачено бюджетні кошти за природний газ, а саме: у березні 2018 року незаконну переплату здійснено на суму 48 588,55 грн., у травні 2018 року - на 6114,67 грн., у червні 2018 року - на 7350,32 грн., у липні 2018року - 11612,10 грн., у серпні 2018 року - на 9773,23,у вересні 2018року - на 8892,78 грн. та у жовтні 2018 року - на 17598,73 грн., а всього за вказаний період здійснено необґрунтоване витрачання бюджетних коштів на загальну суму 109922,11 грн., чим державним інтересам завдано матеріальну шкоду у вказаному розмірі.
У подальшому, зловживаючи своїм службовим становищем, директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют», ОСОБА_5 , погодившись з незаконними вимогами ТОВ «Одесагаз-Постачання», укладено додаткову угоду № 3 від 19.10.2018 до Договору № 000218 (18) - БТ від 07.02.2018, якою зменшено обсяги поставки природного газу з 312,197 тис. куб. м. до 286,858 тис. куб. м., тобто на 25,339 тис. куб. м., у зв'язку з чим вартість природного газу за 1 тис. куб. м. зросла від договірної ціни на 1746,06 грн., тобто до 11510, 23 гривень.
Вказану додаткову угоду укладено на підставі листа від 05.10.2018 № 4383 директора ТОВ «Одесагаз-Постачання» ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме провадження, у якому постачальником висунуто державному закладу вимогу про необхідність внесення змін до договору та збільшення ціни за 1 тис. куб. м. природного газу, через підняття ціни на цей товар на ринку України.
На виконання вимог Закону та інших нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини у сфері державних закупівель, у якості підтвердження обґрунтованості та законності своїх вимог, директором ТОВ «Одесагаз-Постачання» ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме провадження, до листа долучено довідку Одеської регіональної торгово-промислової палати № 000497 від 01.10.2018 про ціну на газ на внутрішньому ринку України постачальника НАК «Нафтогаз України» станом на 01.10.2018.
Відповідно до листа Товарної біржі «Українська енергетична біржа» № 04/02-100 від 04.02.2020 встановлено, що у період з 26.02.2018 по 19.10.2018, тобто на дату укладення додаткової угоди № 3, на внутрішньому ринку України відбувалось коливання цін на природний газ у бік збільшення, а саме у вказаний період ціна за 1 тис. куб. м. природного газу зросла з 9 160, 96 грн. до 12 385,83 гривень.
Разом з тим, у порушення вимог п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», про можливість зміни істотних умов договору, зокрема щодо зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, на незаконну вимогу ТОВ «Одесагаз-Постачання», будучи обізнаною про порушення, умисно, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для службових осіб ТОВ «Одесагаз-Постачання», ОСОБА_5 , укладено додаткову угоду № 3 від 19.10.2018, якою вартість природного газу за 1 тис. куб. м. незаконно збільшено на 1746,06 грн. (на 17,88% від договірної ціни), до 11510,23 грн., тобто, майже вдвічі незаконно перевищивши граничний десятивідсотковий законодавчо допустимий рівень підняття ціни.
Крім того, зловживаючи службовим становищем, ОСОБА_5 з ТОВ «Одесагаз-Постачання» укладено додаткову угоду № 4 від 22.10.2018 до договору № 000218 (18) - БТ від 07.02.2018, якою зменшено обсяги поставки природного газу з 286,858 тис. куб. м. до 279,424 тис. куб. м., а саме на 7,434 тис. куб. м., у зв'язку з чим вартість природного газу за 1 тис. куб. м. зросла від договірної ціни на 2052,29 грн., тобто до 11 816, 46 гривень.
Вказану додаткову угоду ініційовано листом від 05.10.2018 № 4383 директора ТОВ «Одесагаз-Постачання» ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме провадження, , на підставі якого укладено попередню додаткову угоду № 3 від 19.10.2018 про збільшення ціни за 1 тис. куб. м. природного газу.
У якості підтвердження обґрунтованості та законності своїх вимог, директором ТОВ «Одесагаз-Постачання» ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме провадження, до листа долучено довідку Одеської регіональної торгово-промислової палати № 000509 від 02.10.2018, яка не містила інформацію про середньоринкову вартість цього енергетичного ресурсу, а також щодо коливання на цін на нього, а фактично відображала ціни станом на 01.10.2018 на внутрішньому ринку України окремих постачальників природного газ, а саме: ТОВ «Тернопіль-облгаз», ТОВ «Полтавагаз збут», ТОВ «Азовгаз» та ТОВ «Кременчукгаз-постачання».
Відповідно до листа Товарної біржі «Українська енергетична біржа» №04/02-100 від 04.02.2020 встановлено у період з 19.10.2018 по 22.10.2018 коливання цін не відбувалось, тобто ціна на газ не змінювалась у бік збільшення та не змінювалась у бік зменшення, що свідчило на відсутність підстав, передбачених вимогами ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», для внесення змін до істотних умов договору щодо збільшення ціни за одиницю товару.
За таких обставин, зловживаючи своїм службовим становищем, директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , діючи в інтересах ТОВ «Одесагаз-Постачання», достовірно знаючи про відсутності підстав щодо збільшення ціни за одиницю товару, умисно погодилась на незаконні умови ТОВ «Одесагаз-Постачання» та уклала додаткову угоду № 4 від 22.10.2018.
За результатами укладання незаконних додаткових угод № 3 від 19.10.2018 і № 4 від 22.10.2018 на розрахункові рахунки ТОВ «Одесагаз-Постачання», у період з жовтня 2018 року по грудень 2018 року через необґрунтоване збільшення ціну за 1 тис. куб. м. природного газу, незаконно сплачено бюджетних коштів на загальну суму 378 104,70 грн., у зв'язку з чим державним інтересам завдано збитків у вказаному розмірі.
Всього, за результатами виконання умов договору № 000218 (18)-БТ від 07.02.2018 на постачання природного газу Спеціалізованим Одеським санаторієм «Салют» у період з лютого 2018 року по грудень 2018 року через необґрунтоване підвищення ціни за одиницю товару, розмір матеріальної шкоди складає 488 026,83 грн., що в 250 та більше разів перевищує мінімальний неоподатковуваний дохід громадян, що є тяжкими наслідками.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що директором Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , видано наказ від 10.10.2018 № 80 про затвердження складу тендерного комітету спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» згідно якого створено та затверджено персональний склад тендерного комітету та призначено головою тендерного комітету ОСОБА_8 .
Так, рішенням тендерного комітету від 14.02.2019 затверджено тендерну документацію для процедури закупівлі «Відкриті торги» на закупівлю природного газу за кодом ДК 021:2015 - 09120000-6-газове паливо та на веб-порталі публічних закупівель Уповноваженого органу з питань державних закупівель «РroZorro» опубліковано оголошення «UA-2019-02-14-002381-b» про проведення закупівлі згідно Закону України «Про публічні закупівлі» про закупівлю Газового палива на загальну суму 1 756 800,00 грн. (з ПДВ).
За результатами проведення відкритих торгів, директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют», ОСОБА_5 (далі - Споживач) уклала з ТОВ «Одесагаз-Постачання» (далі - Постачальник) договір від 22.03.2019 № 00218 (2019)-Т на постачання природного газу для споживачів, що не є побутовими (для бюджетних установ та організацій) на закупівлю 240 тис. куб.м. газового палива із ціною 7 320 грн. за 1 тис. куб. м. (з ПДВ) на загальну суму 1 756 800,00 грн.(з ПДВ).
Пунктом 2.1. Договору визначено, що постачальник постачає Споживачеві наступний предмет закупівлі: Газ природний, скраплений або в газоподібному стані - за кодом CPV ДК 021:2015 09120000-6 Газове паливо (далі - газ) в обсягах і порядку, передбачених Договором для забезпечення потреб Споживача, а Споживач зобов'язується прийняти газ та оплатити Постачальнику його вартість у розмірах, строках, порядку та на умовах передбачених даним Договором.
Відповідно до п. 3.10 Договору передбачено, що річний плановий обсяг постачання газу, визначено у кількості 240,000 тис. куб. м. по місяцях: квітень - 35 тис. м. куб.; травень - 10 тис. м. куб; червень - 7 тис. м. куб.; липень - 7 тис. м. куб.; серпень - 7 тис. м. куб.; вересень - 9 тис. м. куб.; жовтень - 30 тис. м. куб.; листопад - 65 тис. м. куб. та грудень - 70 тис. м. кубічних.
У відповідності до п. 5.1 Договору встановлено, що постачання природного газу здійснюється за ціною, що встановлюється Постачальником та оприлюднюється ним на своєму сайті. Ціна природного газу розрахована з урахуванням тарифу на транспортування природного газу магістральними трубопроводами.
Крім того, п. п. 5.1.2 передбачено, що ціна на природний газ може змінюватись і є обов'язковою для сторін з дати вступу її в дію і оприлюднення Постачальником на власному сайті та в офіційних друкованих виданнях.
Пунктом 5.2. Договору передбачено, що ціна природного газу підлягає зміні у випадку зміни ціни за одиницю товару (у разі коливання ціни на ринку природного газу) більш ніж на 10 % та оформлюється відповідними додатковими угодами до Договору.
Водночас, у разі зміни ціни за одиницю товару (у разі коливання ціни на ринку природного газу), що не перевищує 10 %, та при відсутності письмових заперечень між сторонами, укладення окремих Додаткових угод до Договору не є обов'язковим.
Згідно п. 5.4 Договору вартість послуг по Договору складається з місячних сум вартості договірних обсягів постачання газу Споживачу і складає 1 756 800, 00 гривень. з ПДВ.
Так, зловживаючи службовим становищем, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для службових осіб ТОВ «Одесагаз-Постачання», директором Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют», ОСОБА_5 , усупереч вимогам ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (від 25.12.2015 № 922-VІІ в чинній на той час редакції), прийнято умови ТОВ «Одесагаз-Постачання», а саме внесені зміни до п. п. 5.2.2 договору від 22.03.2019 № 00218 (2019)-Т (в частині можливості підвищення ціни на товар), які значно відрізнялись від умов Проекту договору на постачання природного газу, погодженого ТОВ «Одесагаз-Постачання», та розміщеного на сайті Публічних закупівель «Prozorro» під час проведення процедури відкритих торгів.
Після укладання договору № 00218 (2019)-Т від 22.03.2019 на постачання природного газу Спеціалізованому Одеському санаторію «Салют», з метою одержання неправомірної вигоди, для інших фізичних осіб та ТОВ «Одесагаз-Постачання», ОСОБА_5 , отримала у невстановлений досудовим розслідуванням час від ТОВ «Одесагаз-Постачання», в електронному вигляді висновки Черкаської торгово-промисловій палаті № О-266 від 02.04.2019, № О-342 від 26.04.2019, № О-375/01 від 06.05.2019 та № О-517 від 10.07.2019 про вартість ціни на газ на внутрішньому ринку України, яка пропонувалась окремими постачальниками.
При цьому, у зазначених висновках не відображалась інформація щодо наявності фактів коливання цін на ринку та фактичної середньоринкової ціни на природний газ по Україні на дату їх видачі, що призвело до незаконного підвищення ціни за одиницю товару шляхом укладення додаткових угод до договору усупереч вимогам п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі».
Разом з тим, достовірно знаючи про середньо ринкової ціни на газове паливо, а саме наявність про падіння цін на паливо, зловживаючи своїм службовим становищем, директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , погодилась з незаконними вимогами ТОВ «Одесагз-Постачання» щодо укладання додаткових угод та підвищення цін на природний газ.
Надалі, погодившись з незаконними вимогами ТОВ «Одесагаз-Постачання» шляхом незаконного підвищення ціни за одиницю товару, упродовж дії договору № 00218 (2019)-Т від 22.03.2019, з метою отримання неправомірної вигоди для службових осіб ТОВ «Одесагаз-Постачання», директором Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , погоджено та укладено наступні додаткові угоди: № 1 від 26.04.2019, № 2 від 17.05.2019 та № 3 від 23.07.2019, якими усупереч вимог п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» та за відсутністю підстав зменшено обсяги поставки природного газу та підвищено ціну за одиницю товару.
Так, додатковою угодою № 1 від 26.04.2019 до Договору зменшено обсяги поставки природного газу з 240,000 тис. куб. м. до 218,181819 тис. куб. м., тобто на 21, 818119 тис. куб. м., у зв'язку з чим вартість природного газу за 1 тис. куб. м. від договірної ціни 7 320 грн. зросла до 8 052 грн., тобто на 732 гривні.
Вказану додаткову угоду укладено на підставі листа ТОВ «Одесагаз-Постачання» від 16.04.2019 № 5.0-12/1284, у якому постачальником висунуто державному бюджетному закладу вимогу про необхідність внесення змін до договору та збільшення ціни за 1 тис. куб. м. природного газу у зв'язку із підняттям ціни на цей товар на ринку України.
Листом Мінекономрозвитку від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 надано роз'яснення щодо змін істотних умов договору про закупівлю, в якому стосовно змін ціни товару за одиницю не більше ніж на 10 відсотків зазначено, що у залежності від коливання ціни товару на ринку, з урахуванням попередніх змін, сторони протягом дії договору про закупівлю в частині підвищення ціни до 10% можуть вносити зміни декілька разів, тобто наростаючим підсумком. Водночас внесення таких змін до договору про закупівлю має бути обґрунтованим та документально підтвердженим.
На виконання вимог закону та інших нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини у сфері державних закупівель, у якості підтвердження обґрунтованості та законності своїх вимог, директором ТОВ «Одесагаз-Постачання» ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме провадження, до листа долучено експертний висновок Черкаської торгово-промислової палати № О-266 від 02.04.2019, який не містив інформацію про середньоринкову вартість цього енергетичного ресурсу, а також щодо коливання цін на нього, а фактично відображав ціни на природний газ станом на 01.04.2019 на внутрішньому ринку України окремих постачальників природного газу, а саме: ТОВ «Полтавагаз збут», ТОВ «Уманьгаз збут», ТОВ «Херсон регіонгаз», ДП «КиївГазЕнерджи», ТОВ «Кременчукгаз-постачання».
Таким чином, вказаний висновок не містив інформацію про наявність коливання (збільшення або зменшення) ціни на ринку на природний газ, а також не відображав середньоринкові ціни на цей товар.
В подальшому, зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби, з метою отримання неправомірної вигоди для службових осіб ТОВ «Одесагаз-Постачання», директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , погодилась на виконання незаконних вимог директора ТОВ «Одесагаз-Постачання» ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме провадження, та уклали з постачальником додаткову угоду № 1 від 26.04.2019, якою було необґрунтовано збільшено ціну за 1 тис. куб. м. природного газу на 732 грн., у порівнянні з ціною, передбаченою договором.
Листом від 04.02.2020 № 04/02-100 Товарна біржа «Українська енергетична біржа» повідомила, що у період з 22.03.2019 по 26.04.2019, тобто на дату укладення додаткової угоди № 1, на внутрішньому ринку України відбувалось падіння ціни на 1 тис. куб. м. природного газу (ціна з 7 921, 16 грн. знизилась до 6 904, 48 грн.).
Діяльність Товарної біржі регламентовано Законом України «Про товарну біржу» від 10.12.1991 № 1956-XII. Відповідно до ч. 2 ст. 1 цього закону Товарна біржа є організацією, що об'єднує юридичних і фізичних осіб, які здійснюють виробничу і комерційну діяльність, і має за мету надання послуг в укладені біржових угод, виявлення товарних цін, попиту і пропозицій на товари, вивчення, упорядкування і полегшення товарообігу і пов'язаних з ним торговельних операцій.
Товарна біржа «Українська енергетична біржа» оприлюднює інформацію щодо вартості місячних ресурсів природного газу, яка формується протягом періоду купівлі-продажу даного ресурсу, за середньозваженими цінами.
В подальшому, зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для службових осіб ТОВ «Одесагаз-Постачання», директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют», ОСОБА_5 , в порушення вимог ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», при відсутності законних та обґрунтованих підстав уклала з ТОВ «Одесагаз-Постачання» незаконну додаткову угоду від № 1 від 26.04.2019 до договору № 00218 (2019)-Т від 22.03.2019, про збільшення ціни за одиницю товару.
Внаслідок укладення цієї додаткової угоди та закупівлі у подальшому за завищеною ціною цього товару, Спеціалізованим Одеським санаторієм «Салют», в особі ОСОБА_5 , в порушення вимог ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», необґрунтовано витрачено бюджетні кошти в сумі 24 475,15 грн. на користь ТОВ «Одесагаз-Постачання», чим завдано матеріальну шкоду державним інтересам на вказану суму.
У подальшому, своїми навмисними діями, що виразились в умисному зловживанні службовим становищем, всупереч інтересам служби та в ТОВ «Одесагаз-Постачання», директором Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , укладено додаткову угоду № 2 від 17.05.2019 до Договору № 00218 (2019)-Т від 22.03.2019, якою зменшено обсяги поставки природного газу з 218, 181819 тис. куб. м. до 201, 387 тис. куб. м., тобто на 16, 795075 тис. куб. м., у зв'язку з чим вартість природного газу за 1 тис. куб. м. зросла від договірної ціни на 1 403,50 грн., тобто до 8 723, 50 гривень.
Вказану додаткову угоду укладено на підставі листа від 15.05.2019 № 4212Т, директора ТОВ «Одесагаз-Постачання» ОСОБА_9 , відносно якого матеріали виділено в окреме провадження, у якому постачальником висунуто державному бюджетному закладу вимогу про необхідність внесення змін до договору та збільшення ціни за 1 тис. куб. м. природного газу у зв'язку із підняттям ціни на цей товар на ринку України.
На виконання вимог закону та інших нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини у сфері державних закупівель, у якості підтвердження обґрунтованості та законності своїх вимог, директором ТОВ «Одесагаз-Постачання» ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме провадження, до листа долучено експертні висновки Черкаської торгово-промислової палати № О-342 від 26.04.2019 та № О-375/01 від 06.05.2019, які не містили інформацію про середньоринкову вартість цього енергетичного ресурсу, а також щодо коливання цін на нього, а фактично відображали ціни станом на 01.04.2019 та 01.05.2019 на внутрішньому ринку України окремих постачальників природного газу, а саме: ТОВ «Полтавагаз збут», ТОВ «Уманьгаз збут», ТОВ «Херсон регіонгаз», ДП «КиївГазЕнерджи», ТОВ «Кременчукгаз-постачання».
Таким чином, зазначені експертні висновки Черкаської торгово-промислової палати фактично засвідчили наявні комерційні пропозицій окремих постачальників щодо цін на природний газ та не містили інформацію щодо наявності коливання (збільшення або зменшення) ціни на ринку на цей товар, а також не відображали середньоринкові ціни на нього.
Відповідно до листа Товарної біржі «Українська енергетична біржа" № 04/02-100 від 04.02.2020 встановлено, що у період з 26.04.2019 по 17.05.2019, тобто на дату укладення додаткової угоди № 2, на внутрішньому ринку України відбувалось коливання цін на природний газ у бік збільшення, а саме у вказаний період ціна за 1 тис. куб. м. природного газу зросла з 6 904,48 грн. до 6 976,50 гривень.
Разом з тим, у порушення вимог п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», якою передбачено можливість зміни істотних умов договору, зокрема щодо зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, на незаконну вимогу директора ТОВ «Одесагаз-Постачання», будучи обізнаною про порушення, умисно, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для службових осіб ТОВ «Одесагаз-Постачання», ОСОБА_5 , укладено додаткову угоду № 2 від 17.05.2019, якою вартість природного газу за 1 тис. куб. м. незаконно збільшено на 1 403, 5 грн. (на 19,10 % від умов основного договору) до 8 723,50 грн., тобто, майже вдвічі незаконного перевищивши граничний десятивідсотковий законодавчо допустимий рівень підняття ціни.
Крім того, зловживаючи службовим становищем, з метою отримання неправомірної вигоди для службових осіб ТОВ «Одесагаз-Постачання», ОСОБА_5 , за ініціативою ТОВ «Одесагаз-Постачання» укладено додаткову угоду № 3 від 23.07.2019 до договору № 00218 (2019)-Т від 22.03.2019, у відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» обсяг поставки природного газу порівняно з обсягом, який погоджено умовами додаткової угоди № 2 залишився незмінним (201,386744 тис. куб. м.) та ціну за 1 тис. куб. м. природного газу підвищено до 8 812, 80 гривень.
Вказану додаткову угоду укладено на підставі листа від 15.07.2019 № 5.0-12/4447-Т директора ТОВ «Одесагаз-Постачання» ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме провадження, у якому постачальником висунуто державному бюджетному закладу вимогу про необхідність внесення змін до договору та зменшення ціни за 1 тис. куб. м. природного газу у зв'язку із коливанням ціни на цей товар на ринку України.
У якості підтвердження обґрунтованості та законності своїх вимог, директором ТОВ «Одесагаз-Постачання» ОСОБА_9 , матеріали відносно якого виділено в окреме провадження, до листа долучено експертний висновок Черкаської торгово-промислової палати № О-517 від 10.07.2019, який не містив інформацію про середньоринкову вартість цього енергетичного ресурсу, а також щодо коливання цін на нього, а фактично відображав ціни станом на 01.07.2019 на внутрішньому ринку України окремих постачальників природного газу, а саме: ТОВ «Полтавагаз збут», ТОВ «Херсон регіон», ТОВ «Кременчукгаз-постачання», ДП «Газпостач» ПрАТ, ТОВ «ТД» Лубнигаз.
Таким чином, зазначений експертний висновок Черкаської торгово-промислової палати фактично засвідчили наявні комерційні пропозицій окремих постачальників щодо цін на природний газ та не містили інформацію щодо наявності коливання (збільшення або зменшення) ціни на ринку на цей товар, а також не відображали середньоринкові ціни на нього.
Надалі, зловживаючи службовим становищем, директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , погодилась на незаконні вимоги директора ТОВ «Одесагаз-Постачання» ОСОБА_9 та уклали з постачальником додаткову угоду № 3 від 23.07.2019, якою було необґрунтовано збільшено ціну за 1 тис. куб. м. природного газу на 1 492,8 грн., у порівнянні з ціною, передбаченою договором.
Листом від 04.02.2020 №04/02-100 Товарна біржа «Українська енергетична біржа» повідомила, що у період з 17.05.2019 по 23.07.2019, тобто на дату укладення додаткової угоди № 1, на внутрішньому ринку України відбувалось падіння ціни на 1 тис. куб. м. природного газу (ціна з 6 976,50 грн. знизилась до 5 781,66 грн.).
За таких обставин, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах ТОВ «Одесагаз-Постачання», директором Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , в порушення вимог ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», при відсутності підстав укладено з ТОВ «Одесагаз-Постачання» незаконну додаткову угоду № 3 від 23.07.2019 до договору № 00218 (2019)-Т від 22.03.2019 про збільшення ціни за одиницю товару.
В подальшому, своїми навмисними діями, що виразились в умисному зловживанні службовим становищем, з метою отримання неправомірної вигоди для службових осіб ТОВ «Одесагаз-Посьачання», директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , в порушення вимог п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» та всупереч умовам договору № 000218 (2019) - Т від 22.03.2019, забезпечила, у період з липня по грудень 2019 року, постачання Спеціалізованому Одеському санаторію «Салют» природного газу за цінами, які значно перевищували договірні ціни, піднявши в односторонньому порядку ціни за одиницю товару без укладення письмових додаткових угод до договору, шляхом оформлення та надання на адресу відповідальних службових осіб санаторію рахунків з вимогою оплати спожитого природного газу за завищеними цінами.
Таким чином, фактично ціни за одиницю товару, який було оплачено Спеціалізованим Одеським санаторієм «Салют», збільшувались постачальником ТОВ «Одесагаз-Постачання», відповідно до виставлених рахунків, а не у відповідності до умов договору та додаткових угод до нього, а також в супереч вимогам ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі».
В подальшому, зловживаючи службовим становищем, діючи в супереч інтересам служби та в інтересах ТОВ «Одесагаз-Постачання», директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют», ОСОБА_5 , виконала незаконні вимоги ТОВ «Одессага-Постачання» та сплатила у період з травня по грудень 2019 року виставлені рахунки у повному обсязі за цінами за спожитий природний газ, які значно перевищували договірні, внаслідок чого, на розрахунковий рахунок ТОВ «Одесагаз-Постачання», через необґрунтоване підняття ціни, незаконно сплачено бюджетні кошти за природний газ, а саме: у травні незаконну переплату здійснено на суму 13176,50, у червні 2019 року - 9107,32 грн., у липні - 8755,35 грн., у серпні 2019 року - на 7874,12 грн., у вересні 2019 року - на 8220,55 грн., у жовтні 2019 року - 20 584,22 грн., у листопаді 2019 року - на 62992,98, у грудні 2019 року - на 81927,29 грн., а всього за вказаний період здійснено необґрунтоване витрачання бюджетних коштів на загальну суму 212658,33 грн., чим державним інтересам завдано істотну шкоду у вказаному розмірі.
Всього, за результатами виконання умов договору № 000218 (2019) - Т від 22.03.2019 на постачання природного газу Спеціалізованим Одеським санаторієм «Салют» у період з квітня 2019 року по грудень 2019 року через необґрунтоване підвищення ціни за одиницю товару, внаслідок умисного порушення вимог ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», розмір матеріальної шкоди складає 237 113,48 грн., що є істотною шкодою.
Загалом, своїми незаконними, умисними діями, директор Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» ОСОБА_5 , внаслідок умисного порушення вимог ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», що призвело до необґрунтованого та незаконного підвищення ціни на природний газ на виконання умов договорів № 000218 (2019) - Т від 22.03.2019 та № 00218 (18)-БТ від 07.02.2018 у період 2018-2019 років, завдано шкоди державним інтересам на загальну суму 725 140,31 грн., що є тяжкими наслідками.
ОСОБА_5 підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 364 КК України, покарання за які передбачені у вигляді позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Сторона обвинувачення звертається з клопотанням, обґрунтовуючи його тим, що ОСОБА_5 на теперішній час обіймає посаду директора Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» (код ЄДРПОУ 24539732) (згідно наказу Міністерства соціальної політики України від 20.01.2012 № 41-к), є підстави вважати, що підозрювана має намір шляхом погроз знищити, сховати, спотворити чи підробити документи та речі, які мають відношення до зазначеного кримінального провадження та які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального провадження, впливати на свідків та очевидців, тобто співробітників Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют», та інших учасників кримінального провадження, їх близьких родичів та/або друзів шляхом вмовляння, підкупу, погроз щодо зміни показань на свою користь з метою уникнення від кримінальної відповідальності, що ускладнить та негативно вплине на повноту, об'єктивність, всебічність та неупередженість здійснення досудового розслідування.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав у повному обсязі та просив задовольнити.
Захисник підозрюваної в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання, вказавши, що підстави для відсторонення від посади не доведені, підозра необґрунтована, ОСОБА_5 не може знищити документи, оскільки наявні тільки копії, які не має юридичної сили, не може впливати на свідків, підозрювана має тяжке матеріальне становище.
Підозрювана в судовому засіданні підтримала думку захисника та пояснила, що вона з 20.01.2012 року була призначена на посаду директора санаторію, жодних скарг під час її роботи не надходило, вона позитивно характеризується, робить все на благо санаторію, крім того, вона є пенсіонеркою, тому ця посада є єдиним джерелом її доходу, у зв'язку з чим, просила не відсторонювати її від займаної посади.
Дослідивши клопотання та долучені в його обґрунтування матеріали, заслухавши думку учасників судового засідання, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 157 КПК України, слідчий суддя, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Як вбачається з матеріалів клопотання, 23.04.2021 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених: ч. 2 ст. 364 КК України, а саме у зловживанні службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої фізичної та юридичної особи, використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки державним інтересам; ч. 1 ст. 364 КК України, а саме у зловживанні службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої фізичної та юридичної особи, використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди державним інтересам.
В клопотанні сторона обвинувачення обґрунтовує необхідність відсторонення підозрюваної ОСОБА_5 від займаної посади директора Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют» для запобігання ризикам у вигляді знищення, приховування, спотворення чи підроблення документів та речей, які мають значення для досудового розслідування, а також впливу на свідків в рамках кримінального провадження.
При вирішенні питання щодо існування вищевказаних ризиків, слідчий суддя враховує, що відповідно до долучених до клопотання матеріалів, досудове розслідування кримінального провадження триває з 15.01.2020 року, тобто більше року, протягом цього часу стороною обвинувачення було проведено ряд процесуальних дій, в ході проведення яких було вилучено речі та документи, які мають значення для розслідуваного кримінального провадження, зокрема, для проведення комплексної судової економічної та товарознавчої експертизи, а тому посилання сторони обвинувачення на ризик знищення або підроблення документів і речей є необґрунтованим, а також не доведений жодними доказами. Крім того, відповідно до пояснень захисника в судовому засіданні, всі оригінали документів були вилучені, у підозрюваної міститься тільки копії, які не мають юридичнох сили.
Щодо ризику можливого впливу на свідків в рамках даного кримінального провадження, слідчий суддя також приходить до переконання про необґрунтованість доводів сторони обвинувачення про існування зазначеного ризику, оскільки з матеріалів клопотання взагалі не вбачається, що в рамках кримінального провадження були допитані взагалі будь-які свідки, так як до клопотання не долучено жодного протоколу допиту свідків, що позбавляє можливості розглядати існування вказаного ризику.
Слідчий суддя звертає увагу, що з часу реєстрації кримінального провадження пройшов тривалий час (з 15.01.2020 року), проте з клопотання та долучених матеріалів не вбачається, що ОСОБА_5 з цього часу намагалася знищити або підробити документи і речі, а також впливати на співробітників Спеціалізованого Одеського санаторію «Салют», та інших осіб, які є свідками у цьому провадженні.
При вирішенні питання щодо відсторонення від посади, слідчий суддя також враховує характеризуючи дані підозрюваної, відповідно до яких, остання є пенсіонеркою, займана посада директора санаторію є її єдиним джерелом доходу, тому відсторонення від посади буде мати досить негативні наслідки для життя підозрюваної. Крім того, ОСОБА_5 працює на посаді директора санаторію з 25.01.2012 року (відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 20.01.2012 року № 41-к), з цього часу жодних скарг відносно її діяльності на посаді не надходило.
На підставі вищевикладеного, враховуючи, що стороною обвинувачення до клопотання не було долучено будь-яких відомостей, які б могли свідчити про існування вказаних в клопотанні ризиків, слідчий суддя приходить до переконання, що стороною обвинувачення не доведено наявності необхідності в дії заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади, а тому клопотання задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 154-157 КПК України, слідчий суддя, -
У задоволенні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_6 , яке погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_7 , про відсторонення від посади підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в рамках кримінального провадження № 12020160000000019 від15.01.2020 року - відмовити.
Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді може бути подана протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1