Справа№ 953/4317/21
н/п 3/953/1556/21
"29" квітня 2021 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Зуб Г.А., розглянувши адміністративний матеріал направлений з Департаменту патрульної поліції УПП у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП не відомий, який працює водієм, мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 .
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,-
23.02.2021 року о 09 год. 20 хв. за адресою: м. Харків, вул. Амурська, 1, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом IVAN (автобус) д.н.з. НОМЕР_1 , здійснював регулярні пасажирські перевезення за маршрутом №10Е «вул. Барабашова - вул. Амосова», перевозивши пасажирів в кількості 38 осіб, що на 16 пасажирів перевищувало кількість місць для сидіння зазначеного в реєстраційному документі на ТЗ, чим порушив п.п. 10 п.2 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 «Про встановлення карантину та запровадження посилення протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусомSARSCoV-2».
Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, свою провину визнав в повному обсязі, та просив розглянути клопотання про передачу справи на розгляд трудового колективу «на поруки». Від представника ОСОБА_1 - адвоката Шевцової Ю.В. надійшла до суду заява про розгляд справи за її відсутності, та клопотання про передачу справи на розгляд трудового колективу підтримала та просила задовольнити.
До канцелярії суду 28.04.2021 надійшло клопотання представника ТОВ «Трансмейл-2012» про передачу ОСОБА_1 на поруки, в якому зазначає, що 30.03.2021 року на Загальних зборах трудового колективу ТОВ «Трансмейл-2012», трудовим колективом підприємства одностайно прийнято рішення про передачу матеріалів справи відносно ОСОБА_1 на розгляд трудового колективу для застосування заходів громадського впливу, що підтверджується протоколом загальних зборів №30/03-21 від 30.03.2021.
Суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
В статті 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» № 1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року визначено, що карантин - це адміністративні та медико - санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Згідно ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» № 1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.
Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.
У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності. До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред'явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину.
Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 10 ч. 2 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 «Про встановлення карантину та запровадження посилення протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хворобиCOVID-19, спричиненої короновірусом SARSCoV-2» (в редакції на момент вчинення правопорушення), на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме забороняється:здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньо обласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу і визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.
Відповідно ст. 41 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.
Законом України № 530-1Х від 17 березня 2020 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19 )» внесені зміни до КУпАП, який доповнено ст. 44-3 КУпАП, що передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей.
Порушення вищевказаних норм актів тягнуть адміністративну відповідальність.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення в їх сукупності, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії АА № 185373 від 23.02.2021, поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , рапортом, копією реєстраційної картки на ТЗ, диском з відеозаписом, залученими до матеріалів справи.
У зв'язку з вищевикладеним, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 44-3 КУпАП, а саме порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
За змістом ст. 21 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, а також те, що ОСОБА_1 не притягувався до адміністративної відповідальності за вказаною статтею, та характеризується позитивно, тому суд вважає за доцільне застосувати до нього захід громадського впливу.
Керуючись ст. 21, ст.40-1, ч.1 ст.44-3 КУпАП, ст.ст. 275-280,283-287 КУпАП, суддя, -
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд Товариству з обмеженою
відповідальністю «Трансмейл-2012» (код ЄДРПОУ 38160052) за адресою: 61017, м. Харків, вул. Котлова, 216.
Провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови, через Київський районний суд м. Харкова.
Постанова набирає чинність після закінчення 10-ти денного строку на її оскарження, та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
СУДДЯ Г.А. ЗУБ