415/371/21
2/415/910/21
29 квітня 2021 року м. Лисичанськ
Лисичанський міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді Луньової Д.Ю.,
за участю: секретаря судового засідання Жукової Д.Д.,
за відсутності сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області (місцезнаходження: вул. Малиновського, буд. № 22а, м. Лисичанськ, Луганська область, ЄДРПОУ 24205528) до ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення надміру сплаченої суми житлової субсидії, -
У провадженні суду знаходиться вищевказана справа.
Сторони в судове засідання не з'явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв'язку з неявкою в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі процесуального правонаступника Військово-цивільної адміністрації м. Лисичанськ Луганської області - Лисичанську міську військово-цивільну адміністрацію Сєвєродонецького району Луганської області з огляду на наступне.
Указом Президента України «Про утворення військово-цивільної адміністрації» №293/2020 утворено військово-цивільну адміністрацію міста Лисичанськ Луганської області.
Указом Президента України від 19.02.2021 «Про утворення та реорганізацію військово-цивільних адміністрацій у Луганській області» № 62/2021 реорганізовано військово-цивільну адміністрацію міста Лисичанськ Луганської області та створено Лисичанську міську військово-цивільну адміністрацію Сєвєродонецького району Луганської області.
Статтею 1 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» від 03.02.2015 №141-VIII (далі - Закон України №141-VIII) встановлено, що для виконання повноважень місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у випадках, встановлених Законом, у районі проведення антитерористичної операції можуть утворюватися військово-цивільні адміністрації. Військово-цивільні адміністрації населених пунктів - це тимчасові державні органи, що здійснюють на відповідній території повноваження міських рад та інші повноваження, визначені цим Законом.
Нормами ч. 2 ст. 1 зазначеного закону передбачено, що військово-цивільні адміністрації є юридичними особами публічного права і наділяються цим та іншими законами повноваженнями, у межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Військово-цивільні адміністрації населених пунктів набувають прав та обов'язків з дня внесення запису про їх державну реєстрацію як юридичних осіб до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
02.03.2021 відомості про державну реєстрацію як юридичну особу Лисичанську міську військово-цивільну адміністрацію Сєвєродонецького району Луганської області внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ст.3 Закону України №141-VIII, у день набрання чинності актом Президента України про утворення військово-цивільної адміністрації міста припиняються згідно із цим Законом повноваження міської ради, її виконавчого апарату, посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які працюють у цих органах.
Повноваження військово-цивільних адміністрацій міста починаються у день набрання чинності актом Президента України про їх утворення і припиняються у день відкриття першої сесії новообраної відповідної ради.
Повноваження військово-цивільних адміністрацій здійснюються ними в порядку, визначеному законами України для здійснення повноважень відповідних органів місцевого самоврядування, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Таким чином, з часу утворення Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області її повноваження припинені, та перейшли до Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Враховуючи викладене, оскільки повноваження Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області з 02 березня 2021 року здійснює Лисичанська міська військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області, тому суд вважає за необхідне залучити до участі у справі у якості правонаступника Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області - Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.
Керуючись ст. 55 ЦПК України, суд,
Залучити Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області до участі у цивільній справі за позовною заявою Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області до ОСОБА_1 про стягнення надміру сплаченої суми житлової субсидії, як правонаступника прав та обов'язків Управління праці та соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації міста Лисичанськ Луганської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Д.Ю. Луньова