Постанова від 28.04.2021 по справі 725/893/21

Справа № 725/893/21

Номер провадження 2-а/725/16/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.04.2021

Першотравневий районний суд м.Чернівців в складі:головуючого судді Іщенко І. В. при секретарі Берекеля О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чернівці адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора взводу №1 роти № 2 Б1 УПП в Чернівецькій області лейтенанта поліції Чолан Володимира Володимировича про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідачів про скасування постанови про адміністративне правопорушення. Посилався в позові на те, що постановою в справі про адміністративне правопорушення серії ДП18 № 820126 від 04.02.2021 р. інспектором взводу №1 роти № 2 Б1 УПП в Чернівецькій області лейтенантом поліції Чолан В.В. його незаконно притягнуто до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 121 та ч.1 ст.126 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425 грн. З притягненням його до адміністративної відповідальності не погоджується, постанову про накладення адміністративного стягнення вважає незаконною, постановленою з порушенням вимог КУпАП.

Відповідач по справі направив відзив, в якому позов не визнав, Просив в задоволенні позовних вимог відмовити.

Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що постановою в справі про адміністративне правопорушення серії ДП18 № 820126 від 04.02.2021 р. інспектором взводу №1 роти № 2 Б1 УПП в Чернівецькій області лейтенантом поліції Чолан В.В. позивача ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 121 та ч.1 ст.126 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425 грн.

Згідно ч. 1ст. 14-1, ч.3 ст. 254 та ст. 258 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, можливе в порядку, коли фіксація правопорушення здійснюється працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису. В такому разі притягаються до відповідальності власники (співвласники) транспортного засобу, а не особа, яка безпосередньо керувала транспортним засобом і вчинила правопорушення.

Відповідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне

правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Суд прийшов до висновку, що позивачем повністю доведені обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги. Тому, суд вважає , що постанова серії ДП18 № 820126 від 04.02.2021 р. підлягає скасуванню, як винесена із порушенням закону.

Дослідивши матеріали справи, доводи сторін, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні в судовому засіданні всіх доказів, що є в матеріалах справи, в їх сукупності, керуючись принципом верховенства права, враховуючи те, що позивача ОСОБА_1 незаконно притягнуто до адміністративної відповідальності, тому суд вважає, що необхідно відновити порушені права та інтереси позивача, шляхом повного задоволення позовних вимог.

Встановлені судом обставини повністю підтверджуються дослідженими у судовому засіданні доказами.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. ст.ст.241 - 247, 286 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Скасувати постанову серії ДП18 № 820126 від 04.02.2021 р. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 121 та ч.1 ст.126 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на у розмірі 425 грн. та справу про адміністративне правопорушення закрити.

Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Суддя: Іщенко І.В..

Попередній документ
96625502
Наступний документ
96625504
Інформація про рішення:
№ рішення: 96625503
№ справи: 725/893/21
Дата рішення: 28.04.2021
Дата публікації: 30.04.2021
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Чернівецький районний суд міста Чернівців
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них; дорожнього руху
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (17.02.2021)
Дата надходження: 17.02.2021
Предмет позову: скасування постанови про накладення адміністративного стягнення
Розклад засідань:
16.03.2021 09:30 Першотравневий районний суд м.Чернівців
28.04.2021 09:30 Першотравневий районний суд м.Чернівців