Справа№718/1044/21
Провадження№1-в/718/18/21
28.04.2021 року м. Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кіцмань справу за поданням ВП №2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду щодо:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, неодруженого, жителя без реєстрації в АДРЕСА_1 , непрацює, раніше судимого (останній раз: 29.11.2017 року Коломийським районним судом Івано-Франківської області за ч.3 ст. 408, ч.1 ст. 69 КК України до позбавлення волі на строк 3 роки, звільнився 16.06.2020 року,-
Т.в.о. начальника ВП №2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , який будучи раніше судимим, останній раз: 29.11.2017 року Коломийським районним судом Івано-Франківської області за ч.3 ст. 408, ч.1 ст. 69 КК України до позбавлення волі на строк 3 роки, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово притягався до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні представник ВП №2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області підтримав подання, просив його задовольнити.
В судовому засіданні ОСОБА_2 не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Суд, заслухавши пояснення представника ВП №2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області, ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи, вважає, що подання підлягає до задоволення.
Відповідно до ст.1 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Згідно ст.2 цього Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Статтею 3 вказаного Закону визначено коло осіб щодо яких встановлюється адміністративний нагляд, це зокрема, особи: б) засуджені до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; в) засуджені до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Встановлено, що ОСОБА_2 раніше судимий: вироком Кіцманського районного суду Чернівецької області від 30.12.2013р. за ч.2 ст.185
КК України до позбавлення волі строком на 3 роки; вироком Кіцманського районного суду Чернівецької області від 04.07.2017 року за ст. 395 КК України до одного місяця арешту; вироком Коломийського районного суду Івано-Франківської області від 29.11.2017 року за ч.3 ст. 408, ч.1 ст. 69 КК України до позбавлення волі на строк 3 роки, звільнений 16.06.2020 року.
Відповідно до характеристики виконкому Неполоковецької селищної ради Кіцманського району Чернівецької області ОСОБА_2 за місцем проживання характеризується посередньо.
ОСОБА_2 притягався до адміністративної відповідальності: 25.10.2020р. за ст.183 КУпАП, 12.11.2020р. за ст.178 ч.1, 10.12.2020 року за ст.. 173 КУпАП, 14.12.2020р. за ч.1,2 ст.178 КУпАП, 14.03.2021р. за ст.183 КУпАП, 22.03.2021 року за ст.183 КУпАП, а після притягнення до адміністративної відповідальності письмово попереджався про необхідність припинення антигромадського способу життя.
Згідно вимог ст. 6 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону терміном від одного до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстави вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
За вищенаведених обставин, суд доходить висновку про наявність законних та обґрунтованих підставі для встановлення ОСОБА_2 адміністративного нагляду строком на 6 місяців з відповідними обмеженнями.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
Подання задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя без реєстрації в АДРЕСА_1 , раніше судимого, адміністративний нагляд терміном на 6 місяців, застосувавши до нього наступні обмеження:
- заборонити вихід з домогосподарства в період часу з 22 до 06 години;
- заборонити відвідування кафе, ресторанів, барів та інших торговельних закладів, де спиртні напої реалізуються на розлив;
- заборонити виїзд за межі району в особистих справах без дозволу начальника ВП №2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області;
- з'являтись на реєстрацію в ОВС 4 вівторок кожного місяця до ВП №2 (м. Кіцмань) ЧРУП ГУНП в Чернівецькій області.
На постанову може бути подана апеляція протягом семи днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд.
Суддя: ОСОБА_1