Постанова від 29.04.2021 по справі 953/5715/21

Справа№ 953/5715/21

н/п 3/953/1815/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" квітня 2021 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Зуб Г.А., за участі прокурора Дзюби І.О., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, уродженця Івано-Франківської обл., Калуського р-ну., с. Голинь, працюючого майстром дільниці ріжучого інструменту та вимірювального інструменту інструментального виробництва Державного підприємства «Харківський машинобудівний завод «ФЕД», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

29.03.2021 до Київського районного суду м. Харкова з Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 , будучи майстром дільниці ріжучого інструменту та вимірювального інструменту інструментального виробництва ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД», є суб'єктом декларування, згідно з підпунктом «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону №1700-VII, та суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, та згідно абзацу 15 частини 1 статті 1 цього ж Закону суб'єктом декларування, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону, п. 2-1 р. ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону №1700-VII, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а саме 30.06.2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні прокурор просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вказав, що в нього в грудні померла матір, та потім з нового року розпочався карантин, потім він був у травні у відпустці, на далі перебував у селі, а потім на самоізоляції, тому не зміг вчасно подати декларацію, оскільки не мав електронного ключа, та він декілька разів звертався до податкової інспекції з заявою щодо виготовлення електронного ключа, проте його не пускали до податкової, тому ним пропущено вказаний строк подачі декларації з поважної причини, оскільки він є людиною похилого віку, погано себе почуває, до відповідальності ніколи не притягувався, та просив його пробачити.

Суд, заслухавши прокурора, пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Завданням судді при розгляді справ про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, що передбачено ст.245 КУпАП.

У відповідності до ч.1ст.9 КУпАП адміністративне правопорушення (проступок) - це протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, окрім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Тобто, підставою для притягнення особи до відповідальності за вчинення адміністративного проступку є наявність об'єктивних і суб'єктивних

ознак: об'єкта, об'єктивної сторони, суб'єкта та суб'єктивної сторони.

Відповідальність за ч.1ст.172-6 КУпАП настає, зокрема, за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що правопорушення, пов'язане з корупцією, - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що суб'єкти декларування це особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є посадові особи юридичних осіб публічного права.

Отже, ОСОБА_1 , будучи майстром дільниці ріжучого інструменту та вимірювального інструменту інструментального виробництва ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД», на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобов'язання, передбачені Законом.

Відповідно до ч.1ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1,підпунктах «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Зазначена інформація вноситься до Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайтіНаціонального агентства.

Відповідно до пп.1 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Законом України від 17.03.2020 №530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), внесено зміни до Закону від 14.10.2014№ 1700-VII», згідно з якими, у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення. Відповідно до частини 2-1 розділу ХІІІ Прикінцевих положень встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 01.04.2020р., суб'єкти декларування подають до 01 червня 2020 року.

З наведеного вбачається, що законодавець встановлює відсутність поважних причин несвоєчасного подання декларації як важливий елемент складу правопорушення.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація ОСОБА_1 за 2019 рік, зареєстрована в Реєстрі 30.06.2020 о 16:02 год.

Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом №138 від 22.03.2021, поясненнями ОСОБА_1 , довідкою, витягом з Положення про Управління стратегічних розслідувань в Х/о ДСР НП України, рапортами, копією паспорта ОСОБА_1 , листом №734/55/119/01-2021 від 05.02.2021; відповіддю на запит від 25.02.2021 №260/39-2021, копією наказу про призначення на посаду ОСОБА_1 , посадовою інструкцією ОСОБА_1 , розписка щодо ознайомлення ОСОБА_1 з обмеженнями та вимогами антикорупційного законодавства, повідомленням від 05.02.2021 № 734/55/119/01-2021, відповіддю від 25.02.2021 року №260/39-2021, повідомленням від 28.01.2019, копією посадової інструкції №217-18, витягом з «Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», рапортом, поясненнями.

Таким чином суд, відповідно до ст. ст. 245, 280 КУпАП повно й всебічно з'ясувавши усі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6КУпАП.

Поважних причин, які б об'єктивно унеможливлювали вчасно подати щорічну декларацію ОСОБА_1 , шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб - сайті Національного агентства в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування судом в ході розгляду справи не встановлено, оскільки ОСОБА_1 був обізнаний щодо обов'язку подачі щорічної декларації у встановлений законодавством строк, та обставин, які б унеможливлювали її подання, починаючи з 01.01.2020 року до 01.06.2020 року ОСОБА_1 не наведено, та законодавець взагалі не передбачає поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації як важливого елементу складу правопорушення

Відповідно до частини 2 статті 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до ст. ст. 34, 35 КУпАП, судом не виявлено.

У відповідності до статті 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

При призначені покарання суд враховує вчинення ОСОБА_1 корупційного адміністративного правопорушення, його тяжкість та обставини вчинення, а також враховуючи дані про особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, ставлення ОСОБА_1 до даного діяння, вважає за можливим застосувати стягнення у межах санкції вчиненого правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП у вигляді штрафу.

Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст.33,40-1,172-6,221,283,284 КУпАП, суд,-

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 454 /чотириста п'ятдесят чотири/ гривень 00 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, у призначенні платежу платником повинно бути вказано: слова "судовий збір", Київський районний суд м. Харкова код ЄДРПОУ суду: 02893746, ПІБ, ідентифікаційний номер платника судового збору та номер справи).

Постанова може бути оскаржена в Харківському апеляційному суді, через Київський районний суд м. Харкова у 10 денний строк з моменту її винесення.

Строк пред'явлення до виконання - три місяці.

Суддя- Г.А. Зуб