Справа № 316/691/21
Провадження № 3/316/318/21
26.04.2021 рік м.Енергодар
Суддя Енергодарського міського суду Запорізької області Куценко М.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Відділу поліції №1 Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області, у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП: НОМЕР_1 , працюючої: фізична особа-підприємець, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
17.02.2021 р. о 15:12 год. ФОП ОСОБА_1 у приміщенні магазину «Mustang» за адресою: м.Енергодар, Енергодарське шосе, 6, не забезпечила нанесення маркування для перебування у черзі з дотримання дистанції між відвідувачами не менше 1,5 м., чим порушила вимоги п.п.14 п.2 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 р. Дії особи кваліфіковано за ч.1 ст.44-3 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що в магазині «Mustang» більше одного відвідувача не приймає, працює на доставку, співпрацює зі станцією СТО, маркування на підлогу магазина нанесла. Просить суд строго не наказувати врахувати наявність у неї на утриманні двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, а саме: Протокол про адміністративне правопорушення (а.с.1); рапорт працівника поліції (а.с.2); Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.4); Копії свідоцтв про народження дітей (а.с.12, 13), оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин в їх сукупності, приходжу наступного висновку.
Частиною 1 статті 44-3 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Диспозиція норми ч.1 ст. 44-3 КУпАП є бланкетною і відсилає до інших нормативно-правових чи підзаконних нормативно-правових актів, які передбачають конкретні правила щодо карантину людей.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», карантин - адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб, а санітарно-протиепідемічні правила і норми - нормативно-правові акти (накази, інструкції, правила, положення тощо) центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, вимоги яких спрямовані на запобігання виникненню та поширенню інфекційних хвороб.
Відповідно до ст.10 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», серед основних принципів профілактики інфекційних хвороб є дотримання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм при здійсненні будь-яких видів діяльності.
Відповідно до ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст.117 Конституції України, Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.
Відповідно до п.п.14 п.2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» № 1236 від 09.12.2020 р., на території України на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи, а саме забороняється діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких, у тому числі, не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами не менш як 1,5 метра, порушення чого інкриміновано ОСОБА_1 протоколом про адміністративне правопорушення.
Таким чином, дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч.1 ст.44-3 КУпАП та її вину у вчинені зазначеного адміністративного правопорушення підтверджено та доведено сукупністю досліджених доказів, у зв'язку з чим, остання підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Разом з тим, відповідно до статті 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Статтею 22 КУпАП передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
За встановлених у справі фактичних обставин, суд приходить до висновку щодо малозначності вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.44-3 КУпАП, оскільки діяння, вчинене останньою, містило в собі усі юридичні і суб'єктивні ознаки, що характеризують правопорушення передбачене вказаною статтею, однак внаслідок всіх конкретних обставин воно не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, зокрема, дії правопорушниці суб'єктивно не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам, у зв'язку з чим слід звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності обмежившись усним зауваженням.
Відповідно до приписів ч.2 ст.284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.
На підставі викладено, керуючись ст.ст.22, 23, ч.1 ст.44-3, 283, 284, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності передбаченої ч.1 ст.44-3 КУпАП, на підставі ст.22 КУпАП, у зв'язку із малозначністю чиненого адміністративного правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
Провадження по справі №316/691/21 відносно ОСОБА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її прийняття.
Суддя М. О. Куценко