Дата документу 26.04.2021
Справа № 501/753/21
2/501/728/21
26 квітня 2021 року м. Чорноморськ Одеської області
Іллічівський міський суд Одеської області у складі:
Головуючого-судді - Смирнова В.В.,
при секретарі - Авраменко Є.П.,
Справа № 501/753/21.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Іллічівського міського суду Одеської області заяву представника відповідача Акціонерного товариства «Альфа-Банк» - Байрамова Олександра Володимировича про відвід судді за позовною заявою ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Альфа-Банк», Державного реєстратора Іскрова Олега Вікторовича, Одеська обласна філія КП «Центр державної реєстрації», Приватного нотаріуса Чапського Артема Едуардовича, третя особа - Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно управління державної реєстрації прав та правового забезпечення виконавчого комітету Чорноморської міської ради про визнання противоправним та скасування рішення про державну реєстрацію права власності,
сторони не з'явились
негайно після закінчення судового розгляду, перебуваючи в нарадчій кімнаті, ухвалив ухвалу про наступне:
В провадженні Іллічівського міського суду ОдесТ «Альфа-Банк», Державного реєстратора Іскрова О.В., Одеська обласна філія КП «Центр державної реєстрації», Приватного нотаріуса Чапського А.Е., третя особа - Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно управління державної реєстрації прав та правового забезпечення виконавчого комітету Чорноморської міської ради про визнання противоправним та скасування рішення про державну реєстрацію права власності.
23.04.2021 року представник відповідача АТ «Альфа-Банк» - Байрамов О.В. звернувся до суду з заявою про відвід судді Іллічівського міського суду Одеської області Смирнова В.В., обґрунтовуючи заяву тим, що по цивільній справі № 501/1581/18 суддею Смирновим В.В. винесено рішення від 31.01.2019 року, ким задоволено вимоги щодо скасування постанови державного реєстратора Іскрова О.В. за №37896855 від 02.11.2017 року. Постановою Одеського апеляційного суду ухвалу Іллічівського міського суду Одеської області від 23.02.2020 року по справ №501/1581/18, рішення Іллічівського міського суду одеської області від 31.01.2019 року скасовано та позовні вимоги ОСОБА_1 залишено без задоволення. Отже питання за вимогами справи №501/753/21 вже розглядались судом першої інстанції та судом апеляційної інстанції.Таким чином суддею ОСОБА_2 вже визначено та виражено ставлення до справи позивача та вважає його ставлення упередженим.
Ч. 1, 2, 3, 8 ст. 40 ЦПК України, питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.
Суд вважає, що заява про відвід задоволенню не підлягає.
Враховуючи, що твердження відповідача є безпідставними і надуманими, суд забезпечує рівність процесуальних прав сторін при розгляді кожної справи, а у заяві про відвід судді не наведено обставин для відводу, передбачених ст.ст. 36,37 ЦПК України, то суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу.
З огляду на те, що заявлений відвід є необґрунтованим, суд вважає що наявні правові підстави для передачі справи до канцелярії суду для визначення в порядку ч.1 ст. 33 ЦПК України судді, який буде вирішувати питання про відвід судді Смирнова В.В.
Керуючись ст.ст.36, 40, 259-260 ЦПК України, суд,
Справу №501/753/21 за цивільним позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Альфа-Банк», Державного реєстратора Іскрова Олега Вікторовича, Одеська обласна філія КП «Центр державної реєстрації», Приватного нотаріуса Чапського Артема Едуардовича, третя особа - Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно управління державної реєстрації прав та правового забезпечення виконавчого комітету Чорноморської міської ради про визнання противоправним та скасування рішення про державну реєстрацію права власності - передати до канцелярії Іллічівського міського суду Одеської області для визначення в порядку ч.1 ст.33 ЦПК України судді, який буде вирішувати питання про відвід судді Смирнова В.В.
Ухвала не підлягає оскарженню.
Суддя Іллічівського міського суду
Одеської області В.В. Смирнов