Єдиний унікальний № 946/745/21
Провадження № 3/946/386/21
Іменем України
27 квітня 2021 року м.Ізмаїл
Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Жигулін С.М., розглянувши адміністративні матеріали у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 ), громадянина України, працюючого директором ТОВ "Металіст", місце мешкання та реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.212-21 КУпАП,
Згідно складеного протоколу за № 50-30/283 від 29.12.2020 року, - ОСОБА_1 , як розпорядник поточного рахунку виборчого фонду до Ізмаїльської міської територіальної виборчої комісії Ізмаїльського району Одеської області не подав проміжний фінансовий звіт про надходження та використання коштів фонду кандидата на посаду Ізмаїльського міського голови, чим порушив порядок подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ст.212-21 КУпАП, порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув, сповіщався, надав суду свої пояснення у письмовій формі, згідно якої свою вину визнає, проте уточнює та зазначає, що у період з 15.10.2020 р. по 21.10.2020 р. перебував у діловому відрядженні для заключення догорів у м. Маріуполь, і вже тільки після повернення з відрядження подав фінансовий звіт про надходження і використання коштів виборчого фонду.
Винні дії ОСОБА_1 підтверджені протоколом про адміністративне правопорушення № 50-30/283 від 29.12.2020 рокута іншими документами долучених до матеріалів.
Згідно ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Дослідивши матеріали справи, характер та обставини вчиненого правопорушення, інвалідність особи, що притягується до адміністративної відповідальності, відсутність негативних наслідків, суд вважає за можливе звільнити його від адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КУпАП.
Керуючись ст.284 КУпАП, -
ОСОБА_1 , - звільнити від адміністративної відповідальності за ст.212-21 КУпАП за малозначністю, обмежившись усним зауваженням.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.М. Жигулін
Ізмаїльського міськрайонного
суду Одеської області