печерський районний суд міста києва
Справа № 757/18118/21-к
Примірник № ___
09 квітня 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів при проведені досудового розслідування у кримінальному провадження, внесеному до ЄРДР за № 42020000000002227, -
07.04.2021 в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020000000002227 від 12.11.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що без проведення процедури вимірювання кількості побутових відходів, в порушення наказу ІНФОРМАЦІЯ_2 від 30.07.2010 №259 «Про затвердження Правил визначення норм надання послуг з вивезення побутових відходів» Розпорядження КМДА №222 від 07.02.2019 продовжено дії норм надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у м. Києві, а на виконання зазначеного розпорядження КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » здійснює послуги з вивезення побутових відходів на полігони КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », при цьому реальна кількість і документальне підтвердження різняться. Внаслідок таких протиправних дій службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_5 , КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » територіальній громаді м. Києва завдано збитків, що в двісті п'ятдесят і більше разі перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.
14.02.2020 службовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за результатами переговорної процедури було укладено договір №891 на послуги із захоронення ТПВ з ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у кількості до 588 тис. т. на рік, а у 2020 році службовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за результатами переговорної процедури було укладено договір с заводом « ІНФОРМАЦІЯ_6 » на послуги з утилізації відходів у кількості 16 790 т. на рік, однак відповідно до відомостей ПАТ«Київспецтранс» полігон ТПВ № 5 приймає близько 465 тис. т. відходів щорічно.
Таким чином, максимальна кількість відходів, яку може зібрати та утилізувати КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за рік в м. Києві становить 604 790 т. ТПВ, в той час як рахунки населенню виставляються з урахуванням не законно затверджених норм утворення в розмірі 1 180 467 т. Різниця між нормативним та фактично можливим вивезенням ТПВ складає 575 677 т. (2 937 127 м. куб.). Відповідно, споживачам м. Києва зайво нараховано вартість комунальних послуг на загальну суму 517,7 млн. грн.
За фактом застосування економічно не обґрунтованих норм утворення побутових відходів на 1 особу ІНФОРМАЦІЯ_7 в квітні 2019 року керуючись п. 7 ч. 1 ст. 18 Закону України № 5007-VI від 21.06.2012 року «Про ціни і ціноутворення», ч. 8 ст. 7 Закону України № 877-V від 05.04.2007 року «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», було направлено припис до КМДА з вимогою усунення порушень та переглядом норми накопичення твердих побутових відходів для населення задля запобігання виставлення мешканцям житлових будинків рахунків на сплату за послугу із необґрунтованою виручкою, але зазначений припис був залишений без виконання.
Таким чином, службові особи ІНФОРМАЦІЯ_8 , достовірно знаючи про об'єми захоронення та утилізації ТПВ м. Києва, зловживаючи службовим становищем в супереч інтересам служби, діючи в інтересах службових осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » КМДА, за рахунок завищення тарифу на комунальні послуги, що надаються даним підприємством, завдали істотної шкоди правам та інтересам членів територіальної громади м. Києва, чим спричинили тяжкі наслідки, які більш ніж у 250 разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Також встановлено, що відповідно до договору про надання послуг № 14/2020 від 01.04.2020 укладеного між КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » КМДА (Замовник) код ЄДРПОУ НОМЕР_1 та КК « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (Виконавець) код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , останні здійснюють облік споживачів, прийом документів, що впливають на порядок та обсяг нарахування, дистанційне обслуговування споживачів, оформлення договірних відносин від імені Замовника, щомісячне технічне забезпечення, формування та друк блоку Замовника у складі єдиного рахунку - повідомлення (рахунку, повідомлення) по кожному особовому рахунку Споживача, згідно інформації, наданої Замовником для формування єдиного рахунку - повідомлення, щомісячна доставка віддрукованих рахунків - повідомлень по кожному особовому рахунку Споживачів, комплексне інформаційно - технологічне супроводження розрахунків за послуги Замовника (виконання робіт щодо ведення особових рахунків споживачів, визначення вартості споживання послуг Замовника відповідно до затверджених тарифів/цін/вартості Замовника, що включає нарахування плати споживачам за послуги Замовника за алгоритмами наданими Замовником та/або визначеними в Регламентах та/або додатках до договору, ведення обліку наданих послуг та проведення перерахунків за послуги Замовника у разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості та в інших випадках, передбачених діючим законодавством).
Відповідно до затвердженого ІНФОРМАЦІЯ_10 статуту КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » КМДА є юридичною особою, що має самостійний баланс. У той же час, у рахунках - повідомленнях на оплату послуг КП для сплати вказується не їх реквізити, а дані ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , що зареєстроване та фактично знаходиться в АДРЕСА_1 , та має відокремлений підрозділ в АДРЕСА_2 . Отримати реальні реквізити КП для оплати за отримані послуги напряму, відповідно до умов законодавства, споживачі не можуть. Крім цього аналогічна ситуація має місце з платежами до інших комунальних підприємств надавачів послуг, так у рахунках - повідомленнях хоч і вказується особистий рахунок комунальних підприємств, але при здійснені платежів через певні банки чи платіжні системи - у відомостях про банківські операції переказ теж інколи здійснюється через ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Також за наявною інформацією в калькуляцію тарифу на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій КП « ІНФОРМАЦІЯ_11 також включено послугу з вивезення ТПВ, що є задвоєнням надання послуги.
Виходячи із вищевикладеного документи, щодо формування тарифів, надання послуг, нарахувань та проведення оплат наданих послуг перебувають в ІНФОРМАЦІЯ_12 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 ) знаходиться за адресою АДРЕСА_3 ; КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » КМДА знаходиться за адресою АДРЕСА_4 ; ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » знаходиться за адресою АДРЕСА_5 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », знаходиться в АДРЕСА_1 , та має філію відокремлений підрозділ в АДРЕСА_2 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », знаходиться в АДРЕСА_1 ; КК « ІНФОРМАЦІЯ_9 » знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 .
Для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, зокрема проведенні необхідних експертиз, доказуванню факту неправомірних дій, на теперішній час виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документації, яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , необхідної для досудового розслідування.
В заяві поданій до суду слідчий ОСОБА_3 вимоги клопотання підтримав, просив його задовольнити. Судове засідання просив проводити без його участі.
Зважаючи на думку органу досудового розслідування викладену в клопотанні, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, до яких необхідно отримати тимчасовий доступ.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України під час розгляду клопотання слідчим суддею фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Тимчасовий доступ до речей і документів, у відповідності до ч. 1 ст. 159 КПК України полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя дослідивши клопотання та долучені до нього документи дійшов висновку про наявність підстав для надання тимчасового доступу до документів з можливістю вилучення їх копій, оскільки вказаний захід забезпечення кримінального провадження дійсно спрямований на отримання доказів та перевірку вже отриманих доказів у кримінальному провадження, а речі та документи до яких необхідно отримати тимчасовий доступ самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 159-164, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів при проведені досудового розслідування у кримінальному провадження, внесеному до ЄРДР за № 42020000000002227 - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому в особливо важливих справах ОСОБА_3 та слідчим групи слідчих: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , на тимчасовий доступ та вилучення документів (в тому числі електронних), які перебувають у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , які містять наступну інформацію, а саме:
- інформацію, як на паперових так і електронних носіях, про рух грошових коштів з розшифровкою контрагентів (назва, код ЄДРПОУ), призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, референс кожного платіжного документа (номер або інші символи, які використовуються для ідентифікації трансакції) по всім наявним рахункам, за період з 01.01.2019 по дату постановлення ухвали;
- установчі документи, ліцензії щодо надання фінансових послуг;
- накази про призначення на посаду директорів, бухгалтерів;
- документи які надавалися до КМДА та ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_13 для укладення договорів;
- листування з цього приводу, документів щодо сертифікації «Автоматизованої системи приймання і обліку комунальних платежів» та інших документів, що стосуються використання зазначеної системи;
- фінансово-бухгалтерська та інша документація щодо обліку та руху коштів, які надійшли від платників за енергію та їх подальший переказ на поточний рахунок із спеціальним режимом використання КП « ІНФОРМАЦІЯ_14 »;
- акти звірок, реєстрів з моменту укладення договорів по дату постановлення ухвали;
- інформацію щодо правових підстав зазначення реквізитів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у квитанціях про оплату комунальних послуг на території м. Києва, із наданням відповідних документів (договорів, угод, оферт, листування, актів приймання - передачі наданих послуг, реєстрів платежів, актів звірки взаєморозрахунків, накладних);
- договори/угоди, про надання з боку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » послуг у сфері грошового посередництва, чи будь - яких інших фінансових послуг, із наступними суб'єктами господарювання КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » КМДА;
- договори/угоди, про надання з боку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » послуг у сфері грошового посередництва, чи будь - яких інших фінансових послуг, із наступними суб'єктами господарювання КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » КМДА;
- договори/угоди, про надання з боку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » послуг у сфері грошового посередництва, чи будь - яких інших фінансових послуг, із наступними суб'єктами господарювання АТ « ІНФОРМАЦІЯ_15 »;
- договори/угоди, про надання з боку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » послуг у сфері грошового посередництва, чи будь - яких інших фінансових послуг, із наступними суб'єктами господарювання КП « ІНФОРМАЦІЯ_16 » КМДА;
- договори/угоди, про надання з боку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » послуг у сфері грошового посередництва, чи будь - яких інших фінансових послуг, із наступними суб'єктами господарювання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 »;
- договори/угоди, про надання з боку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » послуг у сфері грошового посередництва, чи будь - яких інших фінансових послуг, із наступними суб'єктами господарювання КП « ІНФОРМАЦІЯ_15 » КМДА;
- договори/угоди, про надання з боку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » послуг у сфері грошового посередництва, чи будь - яких інших фінансових послуг, із будь - яким іншим структурним підрозділом ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Ухвала виготовлена в двох примірниках.
Примірник 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/18118/21-к
Примірник 2- наданий слідчому ОСОБА_3 .
Слідчий суддя ОСОБА_1