Справа № 161/5311/21
Провадження № 3/161/2311/21
м.Луцьк 15 квітня 2021 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняк В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , яка працює кухарем бару-ресторану «Лагуна»,
- за ч.2 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 037902 від 04 березня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 неналежно виконує батьківські обов'язки по вихованню доньки ОСОБА_2 , 2006 року народження, яка була відсутня за місцем проживання в період з 25.02.2021 року по 04.03.2021 року. Вказані дії вчинені повторно протягом року.
Зазначеними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 184 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні вказаного правопорушення не визнала повністю та пояснила, що конфліктні ситуації виникають між нею та дочкою на побутовому грунті. Вона старається належно виховувати дочку. В поліцію зателефонувала особисто, оскільки ОСОБА_3 не було вдома більше тижня. Місце знаходження дочки не було їй відомо.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушення визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише при наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, обов'язковими елементами якого є: об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт, суб'єктивна сторона (вина). Відсутність хоча б одного із вказаних елементів виключає склад правопорушення взагалі, а порушена справа підлягає закриттю.
Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Стаття 245 КУпАП регламентує, що завданням судді при розгляді справ про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності (ст. 280 КУпАП).
Відповідно до ч. 2 ст. 184 КУпАП відповідальність настає за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, що вчинено повторно протягом року.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 184 КУпАП, полягає в ухиленні батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, а саме: залишення впродовж тривалого строку дитини без будь-якого нагляду, ухилення від виховання дітей, незабезпечення безпечних умов перебування за місцем проживання чи в іншому місці, невжиття заходів щодо їх лікування, безпідставне обмеження в харчуванні, одязі, інших предметах першої необхідності, штучне створення незадовільних побутових умов, тощо.
До протоколу про адміністративне правопорушення додано рапорт від 04.03.2021, протокол прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення або таке, що готується від 04.03.2021 року, протокол допиту свідка - ОСОБА_1 від 04.03.2021 року, письмові пояснення ОСОБА_2 від 04.03.2021 року, копію паспорта ОСОБА_1 , довідку ІТС ІПНП про повторюваність притягнення протягом року ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.184 КУпАП.
Як вбачається з матеріалів справи, доказування щодо винуватості ОСОБА_1 в інкримінованому їй правопорушенні ґрунтується лише на її заяві та поясненнях. Разом з тим, з долучених до матеріалів справи письмових пояснень ОСОБА_2 вбачається наявність конфліктних ситуацій між матір'ю та дочкою на побутовому грунті, зокрема, через те, що дочка інколи не бажає мити посуд, чи підмітати.
Жодних інших доказів, таких як пояснення свідків, фото- чи відеозаписів на підтвердження вчинення ОСОБА_1 інкримінованого їй адміністративного правопорушення, до протоколу не надано.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Оскільки складом правопорушення є наявність об'єктивних та суб'єктивних ознак, сукупність яких дає підстави вважати діяння адміністративним правопорушенням, належить дійти висновку, що за викладених обставин у даній справі склад правопорушення, передбачений ч. 2 ст. 184 КУпАП відсутній, а тому провадження в порядку п.1 ст.247 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - закрити, на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.В. Черняк