Справа № 286/838/21
27.04.2021 м. Овруч
Овруцький районний суд Житомирської області у складі:
судді ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Овруцького відділу Коростенської окружної прокуратури про закриття кримінального провадження №12015060250000614 від 17.07.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 289 ч. 1 КК України, -
Прокурор звернувся до суду із вказаним клопотанням, у якому вказує, що 17.07.2015, в період часу з 01 години по 02 годину 30 хвилин, невстановлена особа таємно викрала належний ОСОБА_4 мопед марки «Mustang», який знаходився біля приміщення кафе «Лісовичок», що в с. Дубовий Гай Овруцького району, в результаті чого заподіяла останньому матеріальну шкоду.
Внісши до ЄРДР за №12015060250000614 від 17.07.2015 року відомості, за вказаним фактом було розпочато досудове розслідування кримінального правопорушення за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 289 ч. 1 КК України.
Проведеними слідчими діями та оперативно-розшуковими заходами встановити особу, що скоїла дане кримінальне провопорушення, не представилось можливим.
Оскільки кримінальне правопорушення, було вчинено 17.07.2015, в період часу з 01 години по 02 годину 30 хвилин, тому з урахуванням положень ст. 49 КК України, прокурор просить закрити це кримінальне провадження, на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв'язку із невстановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
У судовому засіданні прокурор підтримав подане клопотання і просить його задовольнити.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали клопотання, суд дійшов таких висновків.
Як вбачається з матеріалів клопотання, 17.07.2015, в період часу з 01 години по 02 годину 30 хвилин, невстановлена особа таємно викрала належний ОСОБА_4 мопед марки «Mustang», який знаходився біля приміщення кафе «Лісовичок», що в с. Дубовий Гай Овруцького району, в результаті чого заподіяла останньому матеріальну шкоду.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення - ст. 289 ч. 1 КК України. За вчинення вказаного кримінального правопорушення, передбачене покарання у виді штрафу від однієї тисячі до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавлення волі на той самий строк.
Згідно ч. 4 ст. 12 КК України вказане кримінальне правопорушення віднесено до категорії нетяжкого злочину.
Відповідно до п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.
Згідно з ч. 4 ст. 284 КПК України закриття кримінального провадження з підстави, передбаченої пунктом 3-1 частини першої цієї статті, здійснюється судом за клопотанням прокурора.
Таким чином, вказані норми кримінального процесуального закону пов'язують можливість закриття кримінального провадження виключно із наявністю одночасно двох підстав: невстановлення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Враховуючи п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України, яка вказує, що строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення нетяжкого злочину становить п'ять років, та зважаючи на те, що на даний час винну особу у вчиненні вказаного злочину не встановлено, клопотання прокурора підлягає задоволенню, а кримінальне провадження - закриттю на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України.
Керуючись ст.ст. 284, 372 КПК України, суд,
Клопотання прокурора Овруцького відділу Коростенської окружної прокуратури про закриття кримінального провадження задовольнити.
Закрити кримінальне провадження №12015060250000614 від 17.07.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 289 ч. 1 КК України, на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв'язку із невстановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Овруцький районний суд Житомирської області.
Суддя ОСОБА_1