Ухвала від 26.04.2021 по справі 360/4643/19

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

26 квітня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/4643/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши в порядку письмового провадження звіт управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про виконання судового рішення в справі № 360/4643/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання протиправними рішень та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

11.02.2021 до Луганського окружного адміністративного суду від представника позивачів ОСОБА_3 до суду надійшла заява про встановлення судового контролю в порядку ст. 382 КАС України, яка обґрунтована тим, що на цей час рішення суду у даній справі відповідачем не виконано. Тому заявник просить зобов'язати відповідача надати звіт про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 19.12.2019 по справі № 360/4643/19.

Ухвалою суду від 16.02.2021 заяву ОСОБА_3 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в справі № 360/4643/19 призначено до розгляду в порядку письмового провадження без виклику учасників справи; зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області надати суду протягом десяти днів з дня вручення ухвали про призначення заяви до розгляду в належним чином засвідчених копіях рішення (розпорядження, протокол тощо) про поновлення виплати пенсії ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з 14 серпня 2018 року, документально підтверджену інформацію щодо початку проведення виплати пенсії та наявності заборгованості з пенсії.

23.02.2021 від відповідача на адресу суду надійшли письмові пояснення, в яких останній зазначив, що рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21.12.2019 по справі №360/4643/19 за позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_1 виконано. Виплату пенсії ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було поновлено з 14.08.2018 відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Оскільки ОСОБА_2 та ОСОБА_1 постійно проживають за адресою: АДРЕСА_1 , виплата пенсій можлива тільки через банківські установи. Здійснити виплату з 14.08.2018 неможливо в зв'язку з невідповідністю заяв про виплату пенсії через банківський рахунок від ОСОБА_2 та ОСОБА_1 або їх представника відповідно до вимог Постанови правління Національного байку України № 162 від 28.12.2018 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (ІВАN) в Україні». Крім того, в заявах зазначені застарілі паспортні дані ОСОБА_2 та ОСОБА_1 . Станом на 22.02.2021 оновлених заяв про відкриття банківських рахунків ОСОБА_2 та ОСОБА_1 до управління надано не було.

02.03.2021 від відповідача на адресу суду також надійшли пояснення, в яких останній зазначив, що виплату пенсії ОСОБА_1 було поновлено з 14.08.2018 відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що підтверджується рішенням управління №121630002378 від 16.01.2020. Оскільки ОСОБА_1 постійно проживає за адресою: АДРЕСА_1 , виплата пенсії можлива тільки через банківські установи. Здійснити виплату з 14.08.2018 неможливо в зв'язку з відсутністю заяви про виплату пенсії через банківський рахунок від ОСОБА_1 , оскільки відповідно пункту 4.10. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції 31.07.2014 за №895/25672 (далі - Порядок 22-1) заява про виплату пенсії через банківський рахунок подається заявником згідно з Порядком виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їхні поточні рахунки у банках, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року № 1596 (далі - Порядок 1596). Пункт 10 Порядку 1596 говорить, що заява про виплату пенсії або грошової допомоги подається одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду чи органу соціального захисту населення за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті у межах України або приймається органом Пенсійного фонду чи органом соціального захисту населення від установи уповноваженого банку. Заяви приймаються за умови пред'явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, та документа, визначеного законодавством, для з'ясування місця її проживання, і реєструються в установленому порядку.

Заяву про відкриття карткового рахунку, яку було надіслано поштою, було повернуто, оскільки у порядку, передбаченому законодавством, не визначено, що заяви про відкриття карткового рахунку можуть надсилатися поштою, що підтверджується листом управління №288-300/С-02/8-1216/20 від 09.10.2020, №4774/03-22 від 16.03.2020 та №1216-03-9/8784 від 03.11.2020. У вказаних листах управлінням було роз'яснено, що для вирішення питання щодо поновлення виплати пенсії необхідно звернутися до відділення АТ КБ «ПриватБанк» з метою інформування установи щодо необхідності передання заяв про відкритий картковий рахунок уповноваженою особою до управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області.

Здійснити виплату управління не має можливості з незалежних від нього причин, адже на сьогодні ОСОБА_1 особисто не надав до управління заяву про відкритий картковий рахунок у банку. Вважає вказані обставини поважними, адже на остаточне виконання рішення суду впливають об'єктивні причини, які унеможливили або значно ускладнили виконання рішення управлінням та які не залежали від його волевиявлення.

Аналогічні за змістом обставини відповідач також зазначив щодо виконання рішення суду в частині поновлені пенсії ОСОБА_2 .

Також відповідач зазначив, що заходи судового контролю підлягають до застосування у разі неподання звіту суб'єктом владних повноважень про виконання рішення суду або якщо зазначені в поданому звіті причини невиконання чи неповного виконання судового рішення будуть визнані неповажними. Виділення коштів на фінансування не залежить від волі окремого керівника територіального органу Пенсійного фонду України і вимагати від нього дій, які виходять за межі його повноважень, не має правових підстав.

Також управління повідомило, що рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 04.12.2020 у справі № 360/4352/20 ( ОСОБА_1 ), визнано протиправною та скасовано постанову державного виконавця від 23.10.2020 ВП №61969362 про накладення на управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області штрафу у розмірі 5100,00 грн. Зазначене рішення набрало законної сили 29.01.2021. Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 04.12.2020 у справі №360/4348/20 ( ОСОБА_2 ), визнано протиправною та скасовано постанову державного виконавця від 23.10.2020 ВП №61969632 про накладення на управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку Луганської області штрафу у розмірі 5100,00 грн. Зазначене рішення набрало законної сили 25.01.2021.

Тому управління вважає свої дії правомірними та просило відмовити представнику позивачів у задоволенні заяви від 11.02.2021 про надання звіту про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21.12.2019 у справі №360/4643/19.

Ухвалою суду від 16.03.2021 заяву ОСОБА_3 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі № 360/4643/19 задоволено, застосовано судовий контроль за виконанням судового рішення у справі № 360/4643/19 шляхом зобов'язання управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області подати до Луганського окружного адміністративного суду звіт про повне виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21.12.2019 у справі № 360/4643/19 у місячний строк з дня отримання копії цієї ухвали.

На виконання ухвали суду від 16.03.2021 управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області надало пояснення від 21.04.2021 № 1216-03-7/7650, в яких зазначило таке. Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21.12.2019 року по справі № 360/4643/19 за позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_1 виконано.

Виплату пенсії ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було поновлено з 14.08.2018 року відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Оскільки ОСОБА_2 та ОСОБА_1 постійно проживають за адресою: АДРЕСА_1 , виплата пенсій можлива тільки через банківські установи.

Здійснити виплату з 14.08.2018 року неможливо в зв'язку з відсутністю відповідних заяв про виплату пенсії через банківський рахунок від ОСОБА_2 та ОСОБА_1 або їх представника до вимог Постанови правління Національного банку України № 162 від 28.12.2018 року «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (ІВАN) в Україні».

Заява про відкритий картковий рахунок подається заявником особисто (або його представником) особисто до органу Пенсійного фонду чи органу соціального захисту населення за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті у межах України або приймається органом Пенсійного фонду чи органом соціального захисту населення від установи уповноваженого банку згідно з пунктом 10 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їхні поточні рахунки у банках, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року № 1596.

Станом на 20.04.2021 відповідних заяв про відкриття банківських рахунків ОСОБА_2 та ОСОБА_1 до управління надано не було.

Заборгованість по пенсії та поточна пенсія за травень 2021 року ОСОБА_2 та ОСОБА_1 буде нараховано на поштові виплатні відомості травня 2021 року (арк. спр. 221).

Розглянувши звіт відповідача про виконання судового рішення, дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 21.12.2019, залишеним без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 11.03.2020, у справі № 360/4643/19 позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання протиправними рішень та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 04 жовтня 2019 року № 6815/21/2018 про відмову в поновлені пенсії ОСОБА_1 за заявою від 14 серпня 2018 року; визнано протиправним та скасовано рішення управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 04 жовтня 2019 року № 6816/21/2018 про відмову в поновлені пенсії ОСОБА_2 за заявою від 14 серпня 2018 року; зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (код ЄДРПОУ 21792459, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9) поновити виплату пенсії ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) з 14 серпня 2018 року відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”; зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (код ЄДРПОУ 21792459, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9) поновити виплату пенсії ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) з 14 серпня 2018 року відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Відповідно до ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України. Суб'єктами, на яких поширюється обов'язковість судових рішень являються всі органи державної влади і органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, посадові чи службові особи та громадяни.

Статтею 129-1 Конституції України визначено, що судове рішення є обов'язковим до виконання. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно з ч. 2, 3 ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

У рішенні від 30 червня 2009 року №16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абз.1 пп.3.2 п.3, абз.2 п.4 мотивувальної частини).

Виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має розглядатись як невід'ємна частина «судового процесу» для цілей ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У рішенні Європейського суду з прав людини від 19 березня 1997 року у справі «Горнсбі проти Греції» суд підкреслив, що виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватись як невід'ємна частина судового розгляду. Здійснення права на звернення до суду з позовом стосовно його прав та обов'язків цивільного характеру було б ілюзорним, якби внутрішня правова система допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов'язкову силу, не виконувалося б на шкоду однієї зі сторін (п. 40).

Статтею 370 КАС України передбачено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області як на підставу невиконання судового рішення у справі № 360/4643/19 посилається на ненадання позивачами ОСОБА_2 та ОСОБА_1 відповідних заяв про відкриття банківських рахунків.

Судом установлено, що позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_1 через свого представника надали до УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області заяви про виплату пенсії або грошової допомоги згідно з формою, встановленою додатком 1 до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596 (далі - Порядок № 1596) (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 662) (арк. спр. 223-225). Заяви підписано особисто одержувачами.

Проте, вказані заяви було повернуто управлінням Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, оскільки їх було подано не особисто одержувачами.

Відповідно до листа УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 16.03.2020 № 4774/02-22 направлення заяв про відкриття карткового рахунку поштою діючим законодавством не передбачено. Оскільки не було дотримано вимог діючого законодавства, а саме заяви про відкритий картковий рахунок АТ КБ "ПриватБанк" надіслані до управління поштою, заяви повернуто без розгляду (арк. спр. 212).

Згідно з листом УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 09.10.2020 № 288-300/С-02/8-1216/20 заяви про відкритий картковий рахунок повернуто без розгляду, оскільки їх було надіслано поштою (арк. спр. 171-172).

Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом.

Статтею 8 Закону № 1058-IV закріплено право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг. Так, відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846; далі - Порядок № 22-1).

Відповідно до пункту 1.5 Порядку № 22-1 заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім'ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.

Отже, передбачено можливість подачі заяви як особисто пенсіонером, так і його уповноваженим представником, при цьому, відсутні вказівки на те, що останній повинен звертатися до органу ПФУ особисто та позбавлений можливості надіслати заяву та належні документи поштою.

Аналогічної правової позиції дотримується Верховний Суд у постанові від 20.02.2018 у справі № 757/12134/14-а.

Порядок № 1596 визначає механізм виплати пенсій та грошової допомоги їх одержувачам, у тому числі допомоги на поховання і сум пенсій, грошової допомоги, недоотриманих у зв'язку із смертю одержувача, особам, які мають право на отримання таких виплат, головними управліннями Пенсійного фонду України в областях, м. Києві (далі - органи Пенсійного фонду) та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення місцевих держадміністрацій, виконавчого органу міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, центрами з нарахування та здійснення соціальних виплат (далі - органи соціального захисту населення), а також інших грошових виплат, що фінансуються органами соціального захисту населення за рахунок відповідних бюджетів (далі - пенсія та грошова допомога), шляхом зарахування на поточні рахунки одержувачів пенсії та грошової допомоги (далі - одержувачі), а у разі їх смерті - на поточні рахунки осіб, які мають право на отримання допомоги на поховання та недоотриманої суми пенсії, грошової допомоги, в уповноважених банках.

Згідно з пунктом 10 Порядку № 1596 заява про виплату пенсії або грошової допомоги (додаток 1) подається одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду чи органу соціального захисту населення за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті у межах України або приймається органом Пенсійного фонду чи органом соціального захисту населення від установи уповноваженого банку.

Заяви приймаються за умови пред'явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, та документа, визначеного законодавством, для з'ясування місця її проживання, і реєструються в установленому порядку.

Як слідує з матеріалів справи, оригінали заяв про перерахування пенсії на їх особистий банківський рахунок, підписані особисто позивачами, було направлено 10.03.2020 представником позивачів за нотаріально посвідченою довіреністю ОСОБА_3 .

Однак, відповідач вважає, що позивачами не було дотримано вимогу особистого звернення з відповідними заявами, що стало підставою для їх повернення.

Суд не погоджується з такими доводами відповідача з огляду на таке.

Позивачі є особами похилого віку, які проживають у Державі Ізраїль, не можуть особисто вручити відповідачу свої заяви, а тому вони, скориставшись своїм конституційним та законним правом, уповноважили свого представника на підставі нотаріальної довіреності передати відповідачу їх особисті заяви, необхідні для виплати пенсії.

Суд звертає увагу на те, що відповідач не заперечував, що особисті заяви позивачів про виплату пенсії повністю відповідають формі, яка встановлена додатком 1 Порядку № 1596, та те, що підписи на заявах про виплату пенсії належать позивачам.

Приписами статті 44 Закону № 1058 встановлено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

За правилами частини другої статті 49 Закону № 1058 поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статтею 46 цього Закону.

Статтею 47 Закону № 1058 передбачено, що пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Стаття 59 Конституції України передбачає, що кожен має право на правову допомогу. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Отже, чинні норми законодавства містять положення, що дозволяють звернення пенсіонера з заявою про поновлення, перерахунок виплати пенсій не особисто, а через представника.

Суд зазначає, що під «особистим зверненням пенсіонера» у п. 10 Порядку № 1596 слід розуміти особисте підписання пенсіонером заяви про виплату пенсії, а не фізичне переміщення цієї особистої заяви пенсіонера до приміщення органу Пенсійного фонду.

Повернення відповідачем заяв позивачів про виплату пенсії на банківські рахунки, направлених засобами поштового зв'язку, взагалі унеможливлює право пенсіонерів, які проживають за кордоном, на поновлення пенсії.

Також суд зазначає, що у такому разі дані норми Порядку № 1596 звужують право позивача на пенсію у порівнянні з нормами, викладеними у спеціальному Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що має вищу юридичну силу.

Суд зазначає, що виплата пенсії повинна проводитися незалежно від місця проживання пенсіонера.

Згідно частинами першою, третьою статті 237 ЦК України представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.

Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

У відповідності до положень частин першої, третьої статті 244 ЦК України представництво, яке ґрунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю.

Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.

Форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин (частина перша статті 245 ЦК України).

Наявними в матеріалах справи доказами підтверджено, що ОСОБА_3 є представником інтересів громадян України ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , у тому числі в управліннях Пенсійного фонду України, у всіх державних органах, підприємствах, установах тощо щодо вчинення всіх необхідних дій для призначення, поновлення, нарахування, перерахунку та виплати, а також одержанні належної вказаним особам пенсії за довіреністю від 11.07.2018, посвідченої адвокатом-нотаріусом у місті Тель Авів, Ізраїль (арк. спр. 173-174).

Отже, враховуючи те, що повноваження представника позивачів оформлені відповідно до ст. ст. 244, 245 ЦК України, відповідною довіреністю з печаткою та апостилем, позивачі подали свою заяву через свого представника у відповідності до діючого законодавства.

Таким чином, немає підстав стверджувати, що представник позивача, діючий на підставі нотаріально посвідченої довіреності, не мав права направити відповідачу особисті заяви позивачів про виплату пенсії на визначені банківські рахунки.

З урахуванням викладеного суд доходить висновку, що позивачами було дотримано вимогу щодо особистої подачі заяв про виплату пенсії на їхні банківські рахунки.

За приписами частин першої та другої статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного суд вважає, що рішення суду у справі № 360/4643/19 не виконано відповідачем за відсутності поважних причин, тому доходить висновку про встановлення відповідачеві нового строку подання звіту.

Керуючись статтями 246, 248, 256, 382 Кодексу адміністративного судочинства, суд

УХВАЛИВ:

Встановити новий строк подання звіту про виконання судового рішення в адміністративній справі № 360/4643/19.

Управлінню Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області подати звіт про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від від 21.12.2019 у справі № 360/4643/19 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання протиправними рішень та зобов'язання вчинити певні дії протягом тридцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя І.О. Свергун