Овруцький районний суд Житомирської області
Справа № 286/1432/21
23 квітня 2021 року м. Овруч
Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Скітневська О.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Державної екологічної інспекції Поліського округу, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Піщаниця, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого завідуючим господарством Овруцького професійного ліцею, за ст.91 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу Бенчуком А.Л. складений протокол про адміністративне правопорушення № 007952 від 22.03.2021 про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.91 КУпАП.
Відповідно до ст.256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Під час підготовки справи до судового розгляду встановлено, що до суду направлений лише один протокол про адміністративне правопорушення, з якого вбачається, що ОСОБА_1 порушив правила охорони і збереження парк-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Юліно», а саме: допустив облаштування артезіанської свердловини на території ПЗФ, що є порушенням п.2 Режиму охорони і збереження парк-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Юліно». До протоколу не додано жодного доказу чи письмових пояснень, на підставі яких особа, яка склала протокол, вважає, що було вчинено правопорушення, а в самому протоколі відсутня інформація, коли та якими актами «Юліно» віднесено до парку-пам'ятки мистецтва місцевого значення, не зазначено місце розташування «Юліно» - район, інші координати, та не вказано де саме облаштовано свердловину, не додано схем чи інших графічних матеріалів, тобто у протоколі фактично не вказано місце вчинення правопорушення. Дані обставини мають важливе значення для визначення того, чи підлягає справа розгляду саме Овруцьким районним судом Житомирської області, та чи наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Крім того, суддя звертає увагу, що при доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки із врахуванням ст.38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі наведеного, у зв'язку з тим, що процедура оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення проведена з порушенням вимог КУпАП, зазначене унеможливлює повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи у судовому засіданні, тому, вважаю за необхідне протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 повернути до органу, який його склав, а саме до Державної екологічної інспекції Поліського округу.
Керуючись ст. 256, 278 КпАП України,
Повернути протокол про адміністративне правопорушення, складений щодо ОСОБА_1 за ст.91 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до Державної екологічної інспекції Поліського округу (вул.Леха Качинського, 12-А м.Житомир, 10014).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О. М. Скітневська