Постанова від 19.09.2007 по справі 10/5342-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"19" вересня 2007 р. Справа №10/5342-А

за позовом Прокурора Ярмолинецького району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ярмолинецькому районі смт. Ярмолинці

до Дочірнього підприємства "Поділля" смт. Ярмолинці

про стягнення 12910,12 грн. заборгованості

Суддя Виноградова В.В. Секретар судового засідання

(помічник судді) Лісняк О.А.

Представники сторін:

від позивача: Мантуляк Н.Є -за довіреністю від 06.09.2007р. №5237/06

від відповідача: не з'явився

за участю Шкадько В.В. -представник відділу прокуратури Хмельницької області

Суть спору:

Прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом про стягнення у відповідності до вимог Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з відповідача на користь управління Пенсійного фонду України в Ярмолинецькому районі 9540,14 грн. штрафних санкцій та 3369,98 грн. пені, що виникла станом на 01.07.2007р.

В підтвердження позовних вимог подав копії рішень про застосування фінансових санкцій та нарахування пені, картки особового рахунку платника, розрахунок заборгованості.

Відповідач в судове засідання повноважного представника не направив, письмових заперечень щодо позовних вимог та доказів про сплату заборгованості суду не подав, своїм процесуальним правом не скористався. Відповідачу було направлено ухвалу про відкриття провадження у справі та призначення судового засіданні, про відкладення судового розгляду справи та повістки з відміткою про дату, час і місце судового розгляду справи за юридичною адресою відповідача (ухвали та повістки вручені відповідачу 03.08.2007р., 11.09.2007р. згідно повідомлень відділення поштового зв'язку).

Розглядом наданих матеріалів справи встановлено :

Дочірнє підприємство «Поділля» смт. Ярмолинці зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа Ярмолинецькою райдержадміністрацією 14.03.2000р., про що видано свідоцтво про державну реєстрацію №Р2131390900010068, включено до Єдиного де6ржавного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується довідкою Хмельницького обласного управління статистики №1968, згідно до ст.ст.1,14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно поданої заяви.

У відповідача станом на 01.07.2007р. утворилася заборгованість до Пенсійного фонду України в сумі 12910,12 грн., з яких 9540,14 грн. штрафних санкцій та 3369,98 грн. пені, застосованих рішеннями від 29.05.2007р. №№67,68,69 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені. Дана заборгованість підтверджується відповідними рішеннями, які направлені на адресу відповідача 30.05.2007р. з відмітками про їх одержання відповідачем згідно повідомлень відділення поштового зв'язку, розрахунком заборгованості, картками особового рахунку платника за вказаний період.

Оскільки заборгованість до Пенсійного фонду України в розмірі 12910,12 грн. (в т.ч. 9540,14 грн. штрафних санкцій та 3369,98 грн. пені) в добровільному порядку відповідачем не сплачена, прокурором в інтересах позивача подано позов до суду.

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.

Відповідно ст.1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (надалі -Закону), страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Відповідно до п. 1 ст. 14 Закону страхувальниками є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Згідно п.6 ст.17 вказаного Закону платник страхових внесків зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Частиною 2 ст.106 Закону визначено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Законом визначено повноваження виконавчих органів Пенсійного фонду застосовувати до страхувальників фінансові санкції. Зокрема, відповідно до п.2 ч.9 ст.106 Закону та п.п. 9.6, 9.7, 9.8 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» від 19.12.2003 р. №21 (затвердж. постановою правління Пенсійного фонду України) виконавчі органи Пенсійного фонду за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладають штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Згідно підпунктів 13,14 п. 2 ст. 106 Закону про нарахування пені та накладення штрафів посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Суми пені та штрафів підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, є виконавчим документом.

Пунктом 10.5 вказаної Інструкції передбачено, що рішення про нарахування пені посадові особи органів Пенсійного фонду виносять одночасно з прийняттям рішення про застосування фінансових санкцій, зазначених у підпункті 9.3.2 пункту 9.3 цієї Інструкції за формою згідно з додатком 14 цієї Інструкції, яке протягом трьох робочих днів із дня його винесення надсилається страхувальнику з повідомленням про вручення.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем відповідно до вищевказаних вимог приймались рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій та нарахування пені на підставі п. 2 ч.9 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 20.02.2007р. №312. Вказані рішення направлені на адресу відповідача з відмітками про їх одержання 30.05.2007р. згідно повідомлень відділення поштового зв'язку.

Судом зважається на те, що вказані рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені не оскаржувались та не скасовані, доказів про сплату сум штрафних санкцій та пені суду не подано.

За таких обставин, позовні вимоги позивача обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов прокурора Ярмолинецього району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Ярмолинецькому районі смт. Ярмолинці до Дочірнього підприємства «Поділля» смт. Ярмолинці про стягнення 12910,12 грн. заборгованості задоволити.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Поділля» смт. Ярмолинці, вул. Хмельницька,4 (код ЄДРПОУ 30698051) на користь управління Пенсійного фонду України в Ярмолинецькому районі смт. Ярмолинці, вул. Пушкіна,2 (код ЄДРПОУ 14148120) 9540,14 грн. (дев'ять тисяч п'ятсот сорок гривень 14 коп.) штрафних санкцій та 3369,98 грн. (три тисячі триста шістдесят дев'ять гривень 98 коп.) пені.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.В. Виноградова

Віддрук. 5 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 - відповідачу.

4,5-в прокуратуру